Skocz do zawartości
chrap17

SIPMA 569/1 ZATRZYMANIE ROLEK PODCZAS WYŁADUNKU

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
chrap17    0

Witam wszystkich. Moim pytaniem jest to ze podczas rozładunku beli, łacuchy w komoze nadal się kręcą i tu moje pytanie czy tak jest prawidłowo?? czy powinny być wtedy zatrzymane?

przas SIPMA 569/1 farma 2002r prosze o opdpowiedz

adamc330    115

Łańcuch zwijający podczas wyładunku beli musi się wyłączyć zatrzymać. Jeśli będzie dalej pracował podczas otwierania tylnej klapy będzie się nadmiernie wyciągał i szarpać prasą ;)

Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

Wiadomość z agroFakt.pl

przemson    0

Kolego odkręć lewą osłonę i popatrz jak zachowuję się sprzęgło kłowe podczas wyładunku... Prawdopodobnie będziesz musiał je wyregulowac

chrap17    0

Dzieki za odpowiedz to własnie to sprzęgło nie było wyregulowane. prasa smiga jak nowa dzieki za pomoc . Temat zamknięty

wojakjan    2

Witam

Panowie i ja mam takie pytanko otóż też posiadam Sipme Z 569/1 i gdy prasuje słomę i wywalam belkę to podnosząc klapę łańcuchy rozłączają sie prawidłowo , natomiast gdy prasuje mokrą sianokiszonkę podnosząć klapę łańcuchy się zatrzymują poczym jeszcze lekko szarpną i się rozłączają tłumaczę sobie to tym ze belka z sianokiszonka jest cięzsza i od razu wylatyje z komory i uderza w klape i to powoduje szarpniecie też tak macie czy poprostu mam zle wyregulowane sprzęgło? pozdrawiam.

Edytowano przez wojakjan

gtomar    0

Prawdopodobnie wszystko jest dobrze wyregulowane tylko masz słabą hydraulikę w ciągniku.Bela chce szybciej wylecieć z komory niż ty ją podniesiesz.

kozulek2    228

Spróbuj jak tylko łańcuch stanie dodawać więcej gazu bo faktycznie wygląda że za wolno podnosi ,regulacja sprzęgła też nie zaszkodzi .

radek199321    11

tak jak koledzy wyżej pisali jest zbyt mały wydatek pompy hydraulicznej i dlatego tak się robi, u mnie tak się robi jak zapnę swoją Sipme do C-360 a jak zapnę do 6514 to nic takiego już nie występuje bo ma większy wydatek na pompy

Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

arturektdi    4

miałem tak samo jak belowałem c360 musisz wyładowywac bele na ok 1000 obr.silnika nawet i mniej jak pomapa w miare dobra teraz beluje fendtem 308 i niemam tego problemu.

john deere

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tommy66692
      Instrukcje obsługi, tabele wysiewu i katalogi czesci do maszyn rolniczych podajemy w tym temacie. Przed pytaniem postawionym w tym temacie polecam poprzeglądać te tematy;
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t2826.html
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t9098.html
    • Przez stg
      Mam pytanie czy opłaca mi się kupić prasę sipme z 224 na własny użytek i usługi (bardzo mło osób ma swoją prasę i dużo osób korzysta z usług). Mam ok.
      5 ha. pola i ok. 1 ha. łaki (niedługo dodzierżawie ok 2,5-3,5ha). Prasy kształtują się w cenach od 5 tyś w zwyż. Ile kasujecie z prasowanie, koszenie i jakim sprzętem ?
    • Przez sstefan93
      witam, mam na sprzedaz kombajn Dronningborg D2250 na hydrostacie, 4,5m heder, 5 wytrzasaczy, stan dobry, nie wymaga wkladu finansowego oraz prase kostkujaca sipma z224 w bardzo dobrym stanie, wiecej Priv. http://olx.pl/oferta/kombajn-dronningborg-d-2250-nie-bizon-john-deere-claas-volvo-mf-CID757-IDfFjMf.html
    • Przez MF675ursus
      Posiadam sipmę Z224/1, pracuje ona z podajnikiem na przyczepę przez co prędkość pracy nie jest oszałamiająca, co powoduje "wypluwanie" materiału z podbieraka. Z tego co wiem Sipma jest wzorowana na prasach Deutz Fahr serii HD, które wyposażone są w "blachę", przytrzymującą materiał na podbieraku- film poniżej, nagrywane kalkulatorem:

Sprawdzi się takie rozwiązanie w rodzimej konstrukcji, czy to pic na wodę, i tak materiał z podbieraka przy wolnej jeździe będzie uciekał?
    • Przez lukas15
      Witam, mam problem z sipma z 224/1. Wjechałem w czwartek do pierwszej słomy w tym sezonie (wczesniej prasowałem siano, wszystko było ok) i po zrobieniu około 15 kostek zauważyłem że aparat po prawej stronie (tej od podbieracza) nie wiąże. Wychodze patrze a tam aparat rozwalony (pęknięty w miejscu gdzie jest sworzeń zabezpieczający) i tarcza napędowa tylko ze od aparatu lewegp. Prasa trafiła do fachowca który orzekł iż cos musiało wpaść. Wymienił aparat, obydwie tarcze i wyregulował. Dziś wjeżdżam do słomy i po zrobieniu około 30 kostek znów pęknął ten sam aparat tylko że na tulei, która jest na wałku na którym są osadzone aparaty i tarcza tyle że prawa. Wie ktoś z Was co to może być? Sprawa dość pilna. Dodam że prasa współpracuje z Ursusem C-360-3P