chrap17

SIPMA 569/1 Zatrzymanie bel podczas wyładunku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
chrap17    1

Witam wszystkich. Moim pytaniem jest to ze podczas rozładunku beli, łacuchy w komoze nadal się kręcą i tu moje pytanie czy tak jest prawidłowo?? czy powinny być wtedy zatrzymane?

przas SIPMA 569/1 farma 2002r prosze o opdpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamc330    142

Łańcuch zwijający podczas wyładunku beli musi się wyłączyć zatrzymać. Jeśli będzie dalej pracował podczas otwierania tylnej klapy będzie się nadmiernie wyciągał i szarpać prasą ;)


Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemson    0

Kolego odkręć lewą osłonę i popatrz jak zachowuję się sprzęgło kłowe podczas wyładunku... Prawdopodobnie będziesz musiał je wyregulowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrap17    1

Dzieki za odpowiedz to własnie to sprzęgło nie było wyregulowane. prasa smiga jak nowa dzieki za pomoc . Temat zamknięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojakjan    2

Witam

Panowie i ja mam takie pytanko otóż też posiadam Sipme Z 569/1 i gdy prasuje słomę i wywalam belkę to podnosząc klapę łańcuchy rozłączają sie prawidłowo , natomiast gdy prasuje mokrą sianokiszonkę podnosząć klapę łańcuchy się zatrzymują poczym jeszcze lekko szarpną i się rozłączają tłumaczę sobie to tym ze belka z sianokiszonka jest cięzsza i od razu wylatyje z komory i uderza w klape i to powoduje szarpniecie też tak macie czy poprostu mam zle wyregulowane sprzęgło? pozdrawiam.

Edytowano przez wojakjan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gtomar    0

Prawdopodobnie wszystko jest dobrze wyregulowane tylko masz słabą hydraulikę w ciągniku.Bela chce szybciej wylecieć z komory niż ty ją podniesiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Spróbuj jak tylko łańcuch stanie dodawać więcej gazu bo faktycznie wygląda że za wolno podnosi ,regulacja sprzęgła też nie zaszkodzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

tak jak koledzy wyżej pisali jest zbyt mały wydatek pompy hydraulicznej i dlatego tak się robi, u mnie tak się robi jak zapnę swoją Sipme do C-360 a jak zapnę do 6514 to nic takiego już nie występuje bo ma większy wydatek na pompy


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturektdi    5

miałem tak samo jak belowałem c360 musisz wyładowywac bele na ok 1000 obr.silnika nawet i mniej jak pomapa w miare dobra teraz beluje fendtem 308 i niemam tego problemu.


john deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50

Witam wie ktoś jak dokładnie wyregulować sprzęgło ? Jaki wymiar śruby na dole jaki na górze jeśli mógłby ktoś podać, meczę się z tym jak nie rozłączy zaraz po otwarciu klapy to drugi raz wcale nie rozłączy a jeszcze następny raz rozłączy w dobrym momencie tyle że obciera o tłucze...

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adamek1942
      Witam zakładam nowy temat  ponieważ nic nie znalazłem na temat tych kosiarek, co sądzicie o tych kosiarkach z tego co zauważyłem to mocowania mają lepsze od uni alki,
      zakładałem inny temat na temat kosiarek ale tamto jest już nieaktualne
    • Przez daniel20v
      Witam. Z racji iż zmieniłem swoją prase Gallignani RB21 na Carraro (swoją drogą bardzo polecam tamtą prase-jedyna wada to wąski podbieracz) to teraz zastanawiam się nad zmianą sposobu podawania sznurka. W Gallignani wszystko było automatyczne (Welger system) - tzn. jadę, gdy prasa zatrąbi to znak by się zatrzymuje bo rozpoczął się proces wiązania, następnie drugie zatrąbienie oznacza że można balota wyrzucić, ponieważ jest gotowy - wgl. nie ingeruje  się w proces wiązania.
      Teraz po zmianie prasy na Carraro Prower M120 jest mi trochę nie wygodnie ponieważ system podawania sznurka jest taki jak w sipmie- trzeba pociągnąć sznurek, przez chwile przytrzymać - dopiero wtedy rusza proces wiązania. 
      Czytając podobne posty, pomyślałem by zmienić to na hydrauliczne. Wymysliłem by dźwignię którą ciągnie się ręcznie (za pomocą sznurka z kabiny) załączać hydraulicznie. Myślę że taki siłownik by się nadał : https://allegro.pl/silownik-hamulcowy-hydrauliczny-skok-73-sprezyna-i7485269049.html  
      Coś na wzór kolegi który podobnie zrobił w sipmie: 
       
      Co o tym sądzicie? Czy to "zagra" ? Dobry siłownik? Proszę o opinie.
      Dodam że prase ciągnę John Deerem 2130 (też takie pytanko czy aby ciśnienie na wyjściu hydraulicznym będzie odpowiednie do ww. siłownika ? ?
    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez cris10
      Prasa Sipma Z-224/1 rok 1992 . Garażowana od nowości , stan techniczny oraz wizualny bardzo dobry , nie wymaga wkładu , w pełni sprawna , w cenie również wałek . Jesli ktos zainteresowany to podam numer na priv . 
      Cena to 8000 zł do negocjacji 


    • Przez Janek7
      Mam problem z zetorem 7745.Podczas jazdy nagle gaśnie więcej nie chce odpalić trzeba podpompować i wtedy odpali.Co może być przyczyną?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj