Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)
12 minut temu, Mikruss napisał:

600 kg w 600 dni plus 150 kg odsatka czyli w efekciekoncowym 750 kg zapewne w 750 dni....

tylko co mnie to obchodzi ? mnie obchodzi 600 dni :) 

5 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Ozzborn zaczyna tu swoje mądrości;) Panowie nie warto sie z nim kłócić. Mu sie nic nie opłaca i do wszystkiego trzeba dokładać;) A oprócz opasom u niego oczywiście. Pozdrawiam

czemu mnie pomawiasz ? 

Edytowane przez ozzborn
Opublikowano

To w te 600 dni powinien miec spokojnie ze 100 kg wiecej to byly przyrosty na poziomie ok 1.15 kg dziennie czyli i tak marnie....ale co kto lubi. Ja w tym czasie mam zwyklego hfa w wadze ponad 700 kg kupionego na 700 zl i odpajany u mnie i tez bez jakis rewelacji. Teraz zmienilem zywienie od grudnia cielakom i widze roznice. Odpajanie do max 10 tyg zycia i od poczatku na mojej paszy tresciwej i obecne 3 miesieczne renifery z mlekiem odstawionym miesiac temu w wadze 150 do 180 kg. Jak na razie liczylem to odchowanie mnie wyszlo ok 500 zl na sztuke i to z lekarzem mlekiem i liczac nawet cos za swoja robote. Czyli taki juz odchowany ok 1200 do 1300 zl brutto....przy 30 sztukach rocznie tak odchowanych robi sie juz jakas tam kalkulacja....

Opublikowano

no to przedstaw wszystkie koszty, od kupna cielaka po sprzedaz 

Opublikowano
Mikruss nie zwracaj uwagi na tego Ozzborn bo i tak powie Ci że dokladasz do interesu;) Tylko jego opasy opłaca sie hodować nic wiecej spójrz na komentarze pod jego zdjęciem lub u mnie pod zdjęciem i sam zobaczysz ze nie warto;) Pozdrawiam
Opublikowano (edytowane)

to z tobą jarek nie warto wchodzic w dyskusje bo ty potrafisz tylko zdjecia wstawiac a jak ktos o cos pyta konkretnie to twoja odpowiedz jest wszystkim znana: od kolegi, po znajomosci, w okazyjnej cenie i generalnie wszystko to co ty masz/używasz jest najlepsze, wszystko ci sie opłaca.... napisałes choc raz uczciwie komuś ile zapłaciłes za odsadka ? sam sobie odpowiedz ....

 dla mnie jestes bajkopisarz

Edytowane przez ozzborn
Opublikowano
2 godziny temu, Mikruss napisał:

To w te 600 dni powinien miec spokojnie ze 100 kg wiecej to byly przyrosty na poziomie ok 1.15 kg dziennie czyli i tak marnie....ale co kto lubi. Ja w tym czasie mam zwyklego hfa w wadze ponad 700 kg kupionego na 700 zl i odpajany u mnie i tez bez jakis rewelacji. Teraz zmienilem zywienie od grudnia cielakom i widze roznice. Odpajanie do max 10 tyg zycia i od poczatku na mojej paszy tresciwej i obecne 3 miesieczne renifery z mlekiem odstawionym miesiac temu w wadze 150 do 180 kg. Jak na razie liczylem to odchowanie mnie wyszlo ok 500 zl na sztuke i to z lekarzem mlekiem i liczac nawet cos za swoja robote. Czyli taki juz odchowany ok 1200 do 1300 zl brutto....przy 30 sztukach rocznie tak odchowanych robi sie juz jakas tam kalkulacja....

1500 zł rocznego kosztu mam rozumieć . 

Chaos pojęciowy . 

Opublikowano
50 minut temu, thefarmer napisał:

Panowie jakie są koszty odchowu opasa do 800 kg od małego cielaka w zł? jak to wygląda, ile zostaje na czysto z jednego opasa ?

Setki takich pytań w tym temacie, brak jednoznacznej odpowiedzi, jedni mówią że zostaje kilka stów, inni zaś że kilka tysięcy, to jest dość specyficzna produkcja i wszystko zależy od Ciebie i gospodarstwa, wg mnie podstawa to produkcja taniej paszy, w miarę możliwości dobre przyrosty, i redukcja do minimum własnego nakładu pracy. Czy się opłaca musisz odpowiedziec sobie sam 

Opublikowano (edytowane)

u mnie wyglada to tak

cielak w wadze 150 kg - 1800 plus vat 8%

dzienny koszt wyżywienia wychodzi srednio 4zł, trzymam 600 dni czyli 600 x 4 = 2400zł 

2400 + 1926 = 4326zł 

jaka bedzie srednia waga koncowa nie wiem zobaczymy ale na dzis dzien to spokojnie 1 tys zysku zostanie a może 1.5 tys

amortyzacji nie licze bo byki siedzą w 40 letniej przerobionej stodole

Edytowane przez ozzborn
Opublikowano
13 minut temu, ozzborn napisał:

u mnie wyglada to tak

cielak w wadze 150 kg - 1800 plus vat 8%

dzienny koszt wyżywienia wychodzi srednio 4zł, trzymam 600 dni czyli 600 x 4 = 2400zł 

2400 + 1926 = 4326zł 

jaka bedzie srednia waga koncowa nie wiem zobaczymy ale na dzis dzien to spokojnie 1 tys zysku zostanie a może 1.5 tys

amortyzacji nie licze bo byki siedzą w 40 letniej przerobionej stodole

kolego ile dajesz paszy na sztuke dziennie, (srute)

Opublikowano (edytowane)
2 minuty temu, piotrp88 napisał:

Jeszcze dopisz, że przy 30 sztukach daje to zarobek 1500 zł na miesiąc, lub w  wersji optymistycznej 2250 zł... Oczywiście wszystko zdrowiutkie i nic nie pada.

ja mam tylko 20szt :) także interes żaden :) 

2 minuty temu, Pantera napisał:

kolego ile dajesz paszy na sztuke dziennie, (srute)

1 kg sruty sojowej 

Edytowane przez ozzborn
Opublikowano

U mnie podobnie wychodzi żywienie ok 3000 Cielak zależy co i gdzie się kupi ale staram się w 1 tys zmieścić, a poźniej różnie od 5.5 do 6.5 tyś zależy na co się trafiło. Sprzedaje przeważnie w 23 mc zycia

Opublikowano
21 minut temu, ozzborn napisał:

u mnie wyglada to tak

cielak w wadze 150 kg - 1800 plus vat 8%

dzienny koszt wyżywienia wychodzi srednio 4zł, trzymam 600 dni czyli 600 x 4 = 2400zł 

2400 + 1926 = 4326zł 

jaka bedzie srednia waga koncowa nie wiem zobaczymy ale na dzis dzien to spokojnie 1 tys zysku zostanie a może 1.5 tys

amortyzacji nie licze bo byki siedzą w 40 letniej przerobionej stodole

No dobrze ale jaki przyrost na dawce za 4zł?

Opublikowano
Przed chwilą, Pantera napisał:

po ile masz soje?

 

1700 

Przed chwilą, piotrp88 napisał:

To ci nawet na wodę,proszek i prąd na upranie śmierdzących ciuszków roboczych nie starczy

zgadza sie, to taka skarbonka nic wiecej

1 minutę temu, Yoda napisał:

No dobrze ale jaki przyrost na dawce za 4zł?

srednio 1 kg 

Opublikowano (edytowane)
35 minut temu, Pantera napisał:

za samą srute masz 1,7zł zostaje 2,3zł na kiszonki słome wode prąd  troche niechce mi sie wierzyc w te 4 zł

masz racje 4zł to tylko za soje i kiszonke z kuku, ze wszystkim wychodzi niecałe 5zł, zmeczenie wychodzi ....

35 minut temu, Yoda napisał:

Ale już miałeś taki rzut co wyszedł średnio 1kg dziennie przyrostu za 4zł paszy?

sory 5zł

generalnie koszt opasu byka wychodzi ok 5 tys a to co ponad to zysk czyli wielkie g.....

przyjmując koszt "wyprodukowania" opasa na poziomie 5 tys o wadze sredniej 750kg mamy

5000/750=6.66zł po odjeciu skitki dajmy na to 6% wychodzi 5000/705 = 7.1 za kg żywca a ty w temacie ceny bydła podałes ze jakas duza ferma ma koszty na poziomie 8.7 czy 8.9 zł za kg żywca, to ja sie pytam jakim cudem jeszcze nie zbankrutowała ? 

Edytowane przez ozzborn
Opublikowano (edytowane)

Bo idą na export po prawie 10zł/kg :)

W sumie jesli trzymasz w budynku to zawsze jest to jakiś koszt więc pomijanie amortyzacji to błąd i trzeba tez dodać koszt pracy ciągnika z paszowozem, turem, czymkolwiek. Ale z  drugiej strony pokazuje że jesli ktoś rzuca się na opasy i zaczyna od budowania pomieszczeń to od razu wie, że finansowo będzie z tego katastrofa.

Edytowane przez Yoda
Opublikowano

Mam przykłady ze ludzie hodują tylko opasy, kupują cielaki odpadają, wyjeżdżają na wczasy kupują maszyny i maja tylko gospodarstwo. To z czego oni dokładają? Jak tak wszystkim sie nic nie opłaca to po co tak wiele osób sie tym zajmuje? Typowe narzekanie Polaka. Jak masz 10 sztuk to masz gowno nie interes ale jak masz 60-80 sztuk to masz większa sprzedaż i zawsze zostaje z tego.

Opublikowano (edytowane)

Ale 2+2 jest zawsze 4 więc o co chodzi?

W firmach prezesi też jeżdzą limuzynami a tak naprawdę firma to bankrut, kredyty i komornik na głowie.

Edytowane przez Yoda

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez micgal39533
      Z jaką firmą obecnie najlepiej podpisać umowę na hodowlę bydła. Bo planujemy zwiększyć ilość i przydałoby się coś ogarnąć. 
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Cinkowski96
      Witam, zastanawiam się czy opłaca się kupić łuskarkę do orzechów o wydajności 50kg/h. I tutaj pytanie czy przy obecnych cenach opłaca się w to bawić? Ile może zostać z jednego kg orzechów wloskich? Oraz ile można wyłuskać przez godzine?
    • Przez NEWDEERE
      Witam zwracam się do was z tematem który może się wydać dość kontrowersyjny ale... hmm. Chodzi mi o Wasze sugestie na temat czy była by realna szansa powodzenia zaczęcia hodowli krów mlecznych od zera. W obecnej chwili prowadzę gospodarstwo o powierzchni ok 100 ha w tym połowa własne połowa dzierżawione z zwierzaków to ok 60 loch od których sprzedajemy prosięta i ok 100 szt opasów . Trzoda no to wiadomo dramat był jest i będzie i od dawna zastanawiamy się nad likwidacją stada a co do opasów to hmm cielęta dosyć drogie dochód bardziej rzutowy a nie stabilny a co to krów może to się wydać dziwne ale uważam że comiesięczna wypłata za mleko jest bardziej stabilna + cielak oczywiście tak wiem że nie wszystko można przewidzieć no ale to jak i w każdej dziedzinie... Chce zaznaczyć na początku ze nie jestem w tym temacie zielony i wiem jak praca przy krowach wygląda i jakie się z tym wiążą poświęcenia bardziej chodzi mi o to czy uważacie ze warto i czy dało by to zyski zadowalające myślałem na początek o stadzie 60 sztuk a i co sądzicie o krowach pierwiastkach z zagranicy typu Niemcy Dania. Prosił bym o ewentualne podpowiedzi jak zacząć, mleczarnie godne polecenia itp ... dodam tylko ze krowy bardzo lubię od dziecka i chciałbym połączyć pasje z pracą. z góry dzięki za rozsądne odpowiedzi, podpowiedzi. 
       
       
    • Przez Odell
      Witam, noszę się z zamiarem wydzierżawienia kurnika 1000m2 z nastawieniem na tucz kaczek Pekin. Kurnik nie wymaga nakładów finansowych. I teraz najważniejsze pytanie, jaki jest zysk na szt. wstawiając broilery za swoją kasę oraz posiadając swoje zaplecze (słoma, maszyny). Oraz drugie pytanie, jaka obsada będzie najbardziej racjonalna na tym metrażu? Proszę o szczere wypowiedzi 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v