Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Przybywa hodowców królików

galeria
Króliki
wojciechu    0

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy bardzo zmieniacie paszę samicom wysokokotnym i karmiącym? Wszyscy wiedzą że literatura nakazuje zmianę paszy na bardziej bogatą w białko oraz witaminy, ale ciekawi mnie jak u was z tym jest. Jeśli o mnie chodzi to zbytnio nie zmieniam paszy samicom karmiącym.


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franz    0

Ja też nigdy nie zmieniałem poza tym że dawałem więcej buraka lub marchwi oraz w lato wodę do picia. Tak wszystko zostawało bez zmian jedynie ilościowo się zmieniało <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22
A czemu 3 zabrałeś?? Co z nimi zrobiłeś??

To samica młoda, jeszcze nie wychowała żadnych młodych, samicy nie należy przemęczać. Zostawiłem 7 największych i najsilniejszych młodych. Poza tym taka liczba młodych powoduje, że po odsadzeniu wolno rosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek19    2

No ja czekam jeszcze około miesiąca i sprzedaje 50 sztuk. Jedna samica tydzień temu mi się okociła ma około 10 młodych <_< :)


Ursus c-330 i MF 255
następca c 330 Renault Cergos :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Kolejne dwie samice się okociły, jedna ma 6 a druga 4 młode. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Siemka, jeszcze raz, mam jeszcze jedno pytanko, a więc siatka jak by mnie interesowała ma tylko 100 cm wysokości, teraz chcąc ją wkopać 30 cm w ziemie to nad ziemią zostanie raptem 70 cm, na moje to za mało, i króliki mogą sobie przeskakiwać. Co mam zrobić, mam trzy wyjścia :

 

1. Po pierwsze mogę wkopać tą siatkę http://www.hodowlany.pl/i356_Woliera_ocynk...wanizowana.html

na 30 cm w ziemie i zwiększyć jej wysokość tą : http://www.hodowlany.pl/i140_Siatka_poliet...o_25x25_cm.html o następne długie kawałki pocięte po 30 cm

 

2. Po drugie mogę wykorzystać tą siatkę http://www.hodowlany.pl/i356_Woliera_ocynk...wanizowana.html i oszczędzić trochę na długości, i tą pociąć na kawałki, i podwyższyć o 30 cm. Jest to najdroższy sposób, więc nie uśmiecha mi się, no ale jeśli będzie lepiej się sprawowała od tej szmacianej to może jeszcze trochę kasy bym oszczędził :P

ó

3. Po trzecie to myślałem zastosować stare płyty eternitowe, które zostały po rozbiórce starego budynku, dziś dokładnie pujde policzyć na jaką długość ogrodzenia by mi wystarczyły, i wkopał bym na 30 cm w ziemie kawałki płyt eternitowych, a na górę siatkę http://www.hodowlany.pl/i356_Woliera_ocynk...wanizowana.html

 

Ogólnie to wczoraj mierzyłem wszystko w sadzie co i jak, docelowa szerokość wybiegu będzie miała 15 metrów, długość zależy, ale od 25 do 30 m, ale z możliwością przedłużenia do 50 metrów dł. Cały wybieg będzie podzielony co naj mniej na dwa sektory, docelowo na cztery, na samym środku będzie ustawiona tzw. budka dla nich o powierzchni 5 x 5, będzie składała się z czterech poziomów ( do każdego sektora wybiegu będzie jedno piętro :P ) Co o tym myślicie ?? Pomysł zaczyna nabierać pierwotnych kształtów, na razie zbieram fundusze na stado podstawowe i na cały wybieg :P Zobaczymy co z tego wyjdzie :)

 

EDIT : A ostatnio znalazłem baaardzo ciekawy artykuł pisany przez hodowcę, ten pan zastosował taką samą siatkę jaką ja chciałem od początku, z tego co tam pisze to super sprawa, życzę miłej lekturki :)http://srokacz.pl/52,more,28-moje_doswiadc...m_krolikow.html

Edytowano przez andrzej2110
ort i inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0

Witam.

Przeczytałem twojego posta i artykuł o królikach hodowanych na wybiegu. Myślę, że wystarczyłaby sama siatka. Ewentualnie możesz coś od spodu zrobić (coś na wzór tych płyt plastikowych u tego gościa). Wybieg masz dość duży więc nie króliki powinny próbować kopać tunelów pod siatką.


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Dziś, gdy przyszedłem do królików, zobaczyłem, że wykociła mi się samica-wszystkie młode porozrzucane po klatce, żadnego gniazda, żadnej sierści...

 

Myślałem, że młode nie żyją, ale jak się przypatrzyłem, to się ruszały (niestety, ja byłem przy królikach o 18.00, a ona zapewne wykociła się w nocy :P ), no to najpierw zabrałem samice z klatki i natargałem sierść, sam zrobiłem gniazdo i dałem tam małe (na 8 młodych, do gniazda dałem 6).

 

W związku z tym mam pytanie :P ...

 

Zrobiłem dobrze?

 

Jest jakaś szansa, że samica przyjmie młode?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0

No chyba to jedno z najlepszych wyjść. A czy ta samica wykociła się w terminie? Może jakieś czynniki obce wywołały u niej zbyt wczesny wykot? Skoro nie nadarła puchu ani gazda nie zrobiła to może wystraszyła się czegoś i po prostu nie zdążyła zrobić gniazda?

 

A co z 2 małymi? Zdechły?


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Okociła się w dobrym terminie :P .

 

Nie wiem co się mogło stać, jeszcze nie miałem takiego przypadku :P . Jest to samica, która pierwszy raz się wykociła, więc to może dlatego.

 

Tak, 2 zdechły. Gdybym był w domu, to bym zaraz rano zrobił im gniazdo, a tak musiały leżeć do 18.00 i się wychłodziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się dziwić skoro to był jej pierwszy miot. U mnie przy pierwszych różnie jest czasami porozrzucane są. Ale zazwyczaj normalnie w gnieździe.

 

P.S Napisz czy je przyjęła samica.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

Ja kilka razy miałem taki przypadek że samica nie zrobiła gniazda, i tylko raz samica nie przyjęła małych, ale że te dwa wyrzuciłeś to nie dobrze bo one jeszcze mogły żyć, trzeba było je wziąć do domu i na czymś ciepłym ogrzać ja tak raz cały miot uratowałem a wszyscy mówili żeby nic nie robić bo i tak są już nieżywe, tylko nie trzeba grzać od razu mocno tylko stopniowo ja np najpierw trzymałem pod kurtką blisko ciała a dopiero potem na poduszce elektrycznej- nie mylić z krzesłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Nie ma co się dziwić skoro to był jej pierwszy miot. U mnie przy pierwszych różnie jest czasami porozrzucane są. Ale zazwyczaj normalnie w gnieździe.

 

P.S Napisz czy je przyjęła samica.

 

Młode przeniosła gdzie indziej, ale w miejscu gdzie ja zrobiłem gniazdo, były 2 nieżywe. Za późno zrobiłem im to gniazdo, zbyt długo leżały porozrzucane po klatce :). Co zrobić, może coś wychowie, jeśli nie będzie trzeba kryć ponownie :) .

 

A można belga pokryć kalifornijskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFJD    2

Ja mam takie pytanko jak poznać kiedy samica ma ruje jak ona to ukazuje i na jakie okresy ona przypada.

 

Pytam bo jestem zainteresowany ich hodowlą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Ja mam takie pytanko jak poznać kiedy samica ma ruje jak ona to ukazuje i na jakie okresy ona przypada.

 

Pytam bo jestem zainteresowany ich hodowlą.

 

Jeśli ją pogłaskasz, powinna się położyć :) .

 

Jednak nic z małych nie zostało...

 

Ponawiam swoje pytanie, można belga pokryć kalifornijskim :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0

To znaczy że zdechły ci te młode?

 

Ruję to najlepiej sprawdzić puszczając samicę do samca :)

 

A czy można pokryć belga kalifornijskim?

Według mnie to można. Osobiście nie mam doświadczenia z takim krzyżowaniem ale wydaje mi się że można. A po co chcesz tak łączyć?


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

No to bardzo ładnie, jakiej rasy masz króliki?

 

To znaczy że zdechły ci te młode?

 

Ruję to najlepiej sprawdzić puszczając samicę do samca :)

 

A czy można pokryć belga kalifornijskim?

Według mnie to można. Osobiście nie mam doświadczenia z takim krzyżowaniem ale wydaje mi się że można. A po co chcesz tak łączyć?

 

Tak, zdechły.

 

Dlatego chce tak połączyć, bo nie mam jeszcze samca rasy belgijskiej, a szukać, jeździć, prosić-to nie dla mnie :) .

 

A że mam samca kalifornijskiego, to chciałbym nim ją pokryć :) :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franz    0

Ja też nie raz miałem przypadek nie zrobienia gniazda i porozrzucanych młodych. Zazwyczaj żywe młode układałem wtedy w jednym miejscu robiąc im prowizoryczne gniazdko. W większości przypadków samica przyjęła młode. No i u młodych samic to nic dziwnego że tak się może zachować.

Ja mam takie pytanko jak poznać kiedy samica ma ruje jak ona to ukazuje i na jakie okresy ona przypada.

 

Pytam bo jestem zainteresowany ich hodowlą.

Samica królika daje się pokryć praktycznie niezależnie od daty. Niewiele zdarza się dni gdy samica nie daje się pokryć. Wiadomo też że większa aktywność u samic jest wiosną niż zimą aczkolwiek to nie ma większego znaczenia. Można też poznać chcicę u samicy gdy ta potupuje nogą w podłogę klatki :)

Dlatego chce tak połączyć, bo nie mam jeszcze samca rasy belgijskiej, a szukać, jeździć, prosić-to nie dla mnie :) .

 

A że mam samca kalifornijskiego, to chciałbym nim ją pokryć :) :) .

Jak nie hodujesz królików rasowych to nie ma żadnego problemu na taką krzyżówkę. Sam robiłem w swojej hodowli różne krzyżówki rasowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A można belga pokryć kalifornijskim?

 

 

Możesz pokryć w takim układzie.

W drugą stronę raczej nie bo samica miała by problem z porodem.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

Siema mam takie pytanie (z ciekawości :) ) Ile według was trzeba by było hodować królików (samic) żeby można z tego wyżyć? :) Oczywiście chodzi mi o hodowle na mięso.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

Z pewnością kilkadziesiąt i więcej, do tego rasowych które dają dużo mięsa i szybko rosną.


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0

Nie wiem gdzie ale słyszałem czy czytałem że aby dobrze żyć z hodowli królików, to trzeba mieć około 200 matek i zapewnionego stałego odbiorcę i wtedy to kasa jakby z 50 krówek :)


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati2812820
      Witam. Mam takie pytanie: Czy można dawać trawę królikom, którą się cięło kosiarką spalinową? Czytałem o tym na różnych forach i jedni mówili, że tak, a inni że nie... Dawał ktoś z Was kiedy swoim zwierzątkom siano po takiej kosiarce i czy one po nim nie zdechną ze względu na zanieczyszczenie spalinami, itp.?
    • Przez Kafar_13
      Witam,
      interesuje mnie zakup królików w w/w wadze.
      oferty z łódzkiego.
      Płace 5,5-6zł/kg
       
      kontakt: kafar_13@op.pl
      GG: 10884250
    • Przez MlodyRolnik32
      witam posiadałem do wczoraj 19 królików dziś rano jeden zdechł nie wiem od czego powiedzie mi może daje im pszenice wode sianko mlecz i nieraz koniczyne narwe
      prosze powiedźcie mi od czego mogo zdychać
    • Przez Polak1002
      Witam mam problem z samicą gdyż ma zaledwie rok i 2 miesiące i pojawia się problem gdy ma się kocić.
      Gdy miała się kocić pierwszy raz wykociła się tydzień po terminie i porzuciła, za drugim razem wszystko odbyło się jak należy i teraz za trzecim razem znowu powturzył się pierwszy przypadek. Czy ktoś z was miał taki problem? Co jest nie tak?
    • Przez Tomek1215
      Witam.
      Proszę o radę.
       
      1.Mam samicę Baran Francuski w wadze 4.20kg.Nigdy nie była jeszcze dopuszczana.
      Ona jest strasznie agresywna,(tupie nogami itd.)czy ona może mieć ruję i chce do samca???
      Samiec ma 3,60kg to chyba jeszcze za mały na krycie????
      Od jakiej wagi minimum mogę kryć samice rasy Baran Francuski i ile musi mieć samiec minimum?
       
      2..W jakiej wadze minimum można kryć samice rasy Kalifornijskiej(moje mają wagę 2,5kg????
      I jakim samcem....chodzi mi o to że z jaka rasą kryć najlepiej(wiem że z kalifornijską)j,ale z jakimi jeszcze bo z tymi dużymi jak Olbrzym srokacz i Baran Francuski to chyba nie???
       
      3.Zamieniłem się królikami z innym hodowcą,wziąłem od niego samice Francuską w wieku ponad rok i samice Olbrzym srokacz też ma ponad rok.
      Dopuściłem Francuska już 2 raz i ona dalej nie jest kotna.
      A Olbrzym Srokacz za 2 dopuszczeniem załapała i miała tylko 2 króliki.
      Czyżby gościu wcisnął mi kit.....bo wiedział że samice mają problem z dopuszczeniami???
      Co może być powodem tego,że Francuska nie może zajść w ciążę,a Olbrzym Srokacz miała tylko 2 króliki po 2 dopuszczeniu dopiero załapała???
       
      Proszę o poradę z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj