ewelinka2x3

Jak zrobić zastrzyk loszce?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ewelinka2x3    0

Mam problem z podaniem maciorze zastrzyków które dostałam od weterynarza ponieważ ma ona MMA. Jetem początkującym hodowcą, mam tylko jedną loszkę a że weterynarz u nas to bardzo zajęty człowiek wcisnął mi tylko zastrzyki i powiedział żeby wstrzyknąć za uchem. Niestety nic mi z tego nie wychodzi ponieważ maciora się wierci a mi drżą z przejęcia ręce.Proszę o pomoc. Czy mogę podać jej leki wstrzykują w tyłek lub inne miejsce? Czy mogę zrobić jej krzywdę nie prawidłowo podając zastrzyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

kurde, ciężko mi to opisać, ale mnie wet kiedyś załatwił podobnie, z tą różnicą, że zastrzyk miał być gdzieś w bok na przodzie dany. Ogólnie wyglądało to tak, że powiedział mi, abym przycisnął świnkę do ściany, żeby czuła moją obecność i się nie denerwowała, a następnie szybko i energicznie wbił jej to tam gdzie trza. Też się denerwowałem, ale o dziwo, metoda zadziałała. Tylko zastrzyk trzeba dać błyskawicznie, bo potem już się wkurzyła :D


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Śmiało i energicznie wstrzyknij za uchem, albo wygoń np. na ganek i wtedy wstrzyknij, w innym miejscu maciora będzie spokojniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

wez 2-3 sznurli zrob petle zaloz na ryj i druga osoba daje zastrzyk proste i skuteczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wogole nie poskramiam, trzeba tylko podejść odpowiednio, zrobić to szybko i energicznie a nawet nie poczuje. Jeśli chodzisz przy niej codziennie to nie powinna bardzo nerwowo reagować. Wszystko to kwestia wprawy. Nie masz czego się bać, krzywdy jej nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

wiesz dla nas jak to robimy na codzien to proste choc nie zawsze po jak nie uda sie za pierwszym razem to pozniej z niektorymi tez jest klopot wiec dla poczatkujacego hodowcy petla ze sznorkow tez pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Początki są trudne ale z czasem będzie coraz łatwiej, nie wiem jak się sprawują strzykawki autmatyczne, może łatwiej się czymś takim robi. Myślę o zakupie takiego urządzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

automatyczne strzykawki sa fajne ale tez nie do wszystkiego nadaja sie na pewno do szczepien na parwo i coli gdzie dajesz 2ml ale juz do odrobaczania czy leczenia nie ma rozmiaru wiec dobra strzykawka wprawa i heja ja mam takie automaty do szczepienien loch oraz prosiat zelazem i myco circo i odrobaczenia reszte zastrzykow i leczenia przprowadzam jednorazowkami w koncu na tym nie ma co oszczedzac zona w aptece kupuje je kartonami

jedyny minus automatu to ze nie sa sterylne i trzeba je wyparzac i wszystkich nie mozna rozbierac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

a jak zaszczepić maciorę prośną czy też mogę założyć pętlę na ryj , maciora ma tydzień  do porodu czy nic jej się nie stanie 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paspartou
      To co w temacie czyli na czym lepiej się wychodzi i jak wy robicie ???
    • Przez deere2140
      Witam.
      Otóż dzisiaj locha oprosiła sie 5 dni przed terminem , 14 prosiaków urodziło się niemrawych , nie chodzących , nie zdolnych do samodzielnego chodzenia , są zimne , ale nadal żyją . Co może być przyczyną i co mamy robić ?
    • Przez karol19920
      Witam. Dziś rano odsadzałem maciorę od prosiąt i niechcący czmychneła mi na chodnik. Troche polatała i raz zaliczyła upadek.
      Podczas wganiania do kojca zauważyłem że kuleje tak jakby na jedną noge. Troche postała i się położyła. Do teraz nie wstaje na tylne nogi. Mieliście kiedyś taki przypadek? Co to może być? Troche szkoda bo to młaoda maciora.
    • Przez Tomkon91
      Witam! 
         Mam pewne pytania na temat przepukliny pępkowej u świń. A mianowicie - czy istnieje szansa na samoczynne zarośnięcie się przepukliny pępkowej u  świni. I czy taka świnia (z przepukliną samoczynnie zrośniętą) nadaje się później na maciorę - matkę?
                                   Proszę o pomoc, z góry dziękuję ! 
    • Przez ShunDevil
      Witam chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje chlewnia na rusztach.Chodzi mi głowie o taką chlewnie gdzie będzie około 70sztuk macior i 500 sztuk tuczu końcowego. Czy istnieje taka możliwość od narodzin prosiakow do końca tluczu.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj