wolowik

Krowa zjadła palstikową reklamówkę

Polecane posty

mora    15

 

Gdzie jej się zaciśnie? A jak połkniesz gumę do żucia to Ci się wkoło jelit owinie i skrętu kiszek dostaniesz? błahahaha

W rzeźni nieraz całe kłęby sznurków z krowich żołądków wyciągają i różne inne cuda- cały wątek można by o tym założyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

moja też kiedyś zjadła...opakowanie po chipsach bo ktoś sobie wyrzucił, ale tak to jest jak krowy mają wybieg przy szosie... nie zdążyłam dobiec i wyrwać jej to z pyska, ale żyje całe szczęście.

 

a czy wyjdzie czy nie wyjdzie to jest sprawa złożona. Chodzi o to że świnia czy człowiek jak cos połknie to wyjdzie w 99%, a krowa nie jest zwierzęciem takim jak świnia i porównywanie świni/człowieka do krowy nie ma najmniejszych podstaw,

choćby patrząc jedynie na samą anatomię tych zwierząt, można bardzo wiele wywnioskować. Zanim pokarm trafi do trawieńca u krowy musi przejść przez żwacz, czepiec i księgi, gdzie jest w między czasie jeszcze wielokrotnie przeżuwany. Najgorszym elementem pod względem budowy anatomicznej do ciał obcych mają księgi i czepiec. To w tych przedżołądkach najczęściej dochodzi do ulokowania się ciał obcych.

Czepiec jest najbardziej dogłowowo wysuniętą częścią i to w nim lubią pozostawać rzeczy twarde, jak odłammki metali, gwoździe, śrubki, które mogą spowodować typowe urazowe zapalenie czepca-krowa odczuwa wtedy bardzo mocny ból w mostku, a ponieważ czepiec leży zaledwie 10-15cm przed sercem stwarza to dodatkowe zagrożenie dla życia,

w księgach zaś ,a dokładnie poprzez fałdy błony gęsto uścielone, lubią się lokować różne sznurki, folie i inne tego typu rzeczy. Fałdy te są bardzo cienkie i ułożone jedna przy drugiej i wiadomo o co chodzi.

 

u siebie niedawno czyściłam przedżołądki na moje ulubione flaki, niesamowite jak to wszystko wygląda od środka.

 

Także jak mućka coś zje to pozostaje tylko czekać i dobrze obserwować. Nie zawsze jest źle, szwagier kiedys sprzedał byka na do masarni na wbc. Spowrotem dostał fakturę i 6calowego gwoździa na pamiątkę, który siedział w czepcu wrośnięty i wgojony. To ci checa

Edytowano przez 7891Firefox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901

Tematy połączone.

 

U mnie kiedyś krowa zjadła gumową rękawiczkę... rękawiczka wróciła na drugi dzień- tyłem :D

 

Zjedzona reklamówka może zahamować jej trawienie- co może się przyczynić do padnięcia krowy- czego Ci nie życzę :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6

to ciekawe co się stanie po zjedzeniu 10 takich reklamówek, kawałka folii z kiszonki, rękawicy spawalniczej etc.. wszystko to wciągnęła moja krowa i żyje.. potrafi nawet folię spod linki od pastucha wyciągnąć(taki izolator) O_o a co do sznurka z cielakami się zgodzę, a krowa jest na tyle mądra że albo wcale nie zje, albo później wypluje cały kołtun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj