skok

neptun małe zmiany

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MichalP    60

no właśnie wszyscy mówią, ze nie dobre itp. a ja niestety po ostatnich opadach mam przeogromny problem z kopaniem, bo mi się kombajn zapada w ziemi. jak tak dalej pójdzie to chyba poczekam do mrozów.

Zapycha się wyorywacz ziemia i burakami, a jednocześnie te uciekają na boki poza kombajn zamiast iść na gwiazdę. Jakis patent na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Albo płoza do regulacji głębokości, albo po prostu weź go ustaw wyżej trochę mniej więcej i tyle i ognia tak żeby na każdym miejscu pola w miarę szedł, a jeśli się zapada w jednym miejscu np na dołku jakimś to lekko do góry kombajn ręcznie i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

masz racje zgodzę się jak najbardziej bo tak robię, ale czemu sobie życia nie ułatwiać? I tak w tym roku buraki kopane tym kombajnem wyjada mi bokiem, bo już mam dosyć ciągłego zapychania się lemieszy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtek8244
      Jestem z woj. lubelskiego i szukam do kupienia kombajn do buraków marki stoll v50 ale w internecie nie ma ogłoszeń tego kombajnu zależy mi także na liściach więc powinien być zbiornik na liście i w dobrym stanie technicznym
       
      Jeśli by ktoś miał taki kombajn na sprzedaż to proszę o informacje :-)
    • Przez MichalP
      Witam.
      Stało się to czego najbardziej się obawiałem. Ukręcił mi się wałek w skrzyni od napędu gwiazdy. Nie wiem niestety co było przyczyna, ale nie ważne. Macie jakiś sposób na wymianę tego wałka ? Zdaje sobie sprawę że trzeba wyjąć cała skrzynie, ale może ktoś mi podpowie jak to sprawnie zrobić bo robię to pierwszy raz i nie chce stracić nie wiadomo ile czasu.
       
      A jednocześnie może jakaś podpowiedz jak tą skrzynie przesunąć żeby to się nie powtarzało?
    • Przez youngPch
      Witam, może głupie pytanie, może gdzieś jest już taki temat, ale chciałbym Was zapytać jako świeżak, jak i od czego rozpocząć małe gospodarstwo wiejskie.
      Przeprowadziłem się z "miasta" na wieś na podhale i zastanawiam się jak rozpocząć "coś". Posiadam ok 1 ha ziem rolnych niestety w kilku "kawałkach" małą ok 20m2 oboro stajnie - kiedyś- teraz kurnik na 10 kur Oraz ciągnik Ursusa C-330 ...niestety bez maszyn roniczych. Oraz starą szopę której za bardzo nie mogę rozebrać tylko przebudować/wyremontować.
       
      Wraz z żoną oprócz kur w "małym" warzywniaku za domem sadzimy wszystko co na drewo nie ucieka...i tu pojawiają się pytania, mam nadzieję że pomożecie a nie wyśmiejecie:
      1. Jest sens na większą skalę hodować zwierzęta na tak małym kawałku ziemii? Jak tak jakie??
      2. Prowadzić jakąś uprawę?? Zboża / warzywa/ owoce??
       
      Chodzi nam aby w miarę możliwości "dorobić" sobie...tylko ja pracuję a wiadomo jak to dzisiaj z pracą.
       
      Za każdą odpowiedź z góry dziękuję
    • Przez farmtraczek
      Witam
       
      Posiadam Ciągnik 73 km i prase Arobale 1212s ( Walcówka ) tak sobie daje rade z nią ale jak dobijam to ma co z nią robić
       
      Dlatego chciałbym sie dowiedzieć jakie prasy mają małe zapotrzebowanie mocy ?
       
      Chciałbym taką kupić do 20 tys ?
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam. Takie pytanie dla osób które już wymieniały wałek od napędu gwiazdy w przekładni, a więc przekładnie wyciągnąć trzeba na zewnątrz czy da rade tam w środku to wymienić? I ile mniej więcej czasu zajmuje taka wymiana?
      Z góry dziękuje za pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj