Polecane posty

arni251    5

Witam czy w c360 po wyjęcie miarki oleju(bagneta) powinien lekko wydobywać sie olej silnikowy naa zapalonym silniku. Po otwarciu wlewu oleju wszystko jest ok nic nie pluje a z miarki lekko pluje. Dodam że silnik cyka jak nowy, jest silny i prężny, z przyczepą zboż pod góre na piaskuwce na 5 idzie tylko śmiech, ciśnienie też ma w normie. Prosze o odp.


Jak coś robić to robić to dobrze!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Wał rozchlapuje olej po całej skrzyni korbowej a spaliny i powietrze wprawione w ruch przez pracujące tłoki, korbowody i wał wypycha go na zewnątrz. Normalne zero powodu do stresu.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arni251    5

Oooooooo to dzięki bo już myślałem że kupiłem szajs. Dzięki.


Jak coś robić to robić to dobrze!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki0875    0

mam c-4011 i wycieka olej z pod miski olejowej od strony rozrusznika myślałem że to uszczelka wymieniłem uszczelke ale jest bez zmian czy ktoś może mi powiedzieć co może być przyczyną takiego wycieku prosze o wypowiedzi na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Założony w Ursus C-330 C-328. Teraz jest we właściwym. ;)

Dziękujemy Panu Moderatorowi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubala    0

albo dałes podkładki sprezyste pod śrubki i przesącza się olej zakładając , że uszczelka jest ok


d.zamojskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio wykonywałem orkę na zimę ursusem c 355, wszystko było w porządku lecz zdziwiło mnie to że wlałem 5l oleju po zaoraniu 1 ha pola. Silnik ma swoje lata (41) dlatego ma prawo się psuć. Ostatni remont był robiony w 2013 roku kapitalka. Dlatego proszę o pomoc ponieważ nie wiem od czego zacząć. Dodam jeszcze że robiłem ostatnio kulig na wsi i również musiałem dolać 2l, więc myślę że wy mi pomożecie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

na co liczysz? mam Ci silnik wyremontować czy jak? remont pewno na najtańszym szajsie i są efekty

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

dla jednej pierdoły nie będę odpalał szklanej kuli... pojawia się coraz więcej debilnym tematów dzieciarni, która ma już wolne przed świętami to załatwię ich problemy hurtowo pod koniec tygodnia... taki prezent pod choinke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1438

Napewno nie jest to wina skrzyni biegów i tylnego mostu. Podejrzewam że silnik Ci szwankuje, ale mogę się mylić. Mam nadzieję że pomogłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lukbold- Dzieckiem jesteś ty pisząc takie komentarze.

MF675ursus- Kolego ja od początku wiem że to silnik, tylko nie umiem stwierdzić awarii. Dzięki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

niech Ci będzie.. ale przy pisaniu następnego posta poproś rodziców o konsultacje, żeby znów nie zostać wyśmianym przez WSZYSTKICH kolegów z forum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niech Ci będzie.. ale przy pisaniu następnego posta poproś rodziców o konsultacje, żeby znów nie zostać wyśmianym przez WSZYSTKICH kolegów z forum ;)

Szkoda Ci w ogóle odpisywać, to tylko świadczy o twojej głupocie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Co z tego  że ktoś udzieli ci odpowiedzi skoro sam tego nie będziesz potrafił zrobić/naprawić.Lepiej poszukaj dobrego mechanika i u niego opisz swój problem to będzie wiedział co robić, bo tu szkoda czasu twojego i naszego.Żeby sięgać po rady od forum, samemu  trzeba mieć ta podstawową wiedzę i znać budowę oraz działanie silnika a to nie jest takie trudne.I nie ma co się czepiać do użytkownika @lukbold  Bo ma rację,jest coraz więcej dziecinnych postów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co z tego  że ktoś udzieli ci odpowiedzi skoro sam tego nie będziesz potrafił zrobić/naprawić.Lepiej poszukaj dobrego mechanika i u niego opisz swój problem to będzie wiedział co robić, bo tu szkoda czasu twojego i naszego.Żeby sięgać po rady od forum, samemu  trzeba mieć ta podstawową wiedzę i znać budowę oraz działanie silnika a to nie jest takie trudne.I nie ma co się czepiać do użytkownika @lukbold  Bo ma rację,jest coraz więcej dziecinnych postów.

Kolego ja budowe tego ciągnika znam doskonale ! Mechanicy też się nadają biorą kase a jeszcze gorzej zrobią. Następny kolega twiedzi że jestem dzieckiem ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

człowieku masz ten silnik na podwórku , niby znasz budowę itp , a nie wiesz dlaczego ubywa oleju. To skąd kuźwa ktoś tu ma wiedzieć? Więcej czasu spędź przy traktorze , a mniej przy komputerze- to moźe coś wymyślisz, jeźeli masz pojęcie...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez UltraMario
      Dzień dobry agromaniacy. 
      Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem URSUS’a 4514 (przeszczęśliwym po przesiadce z C-360) . Ale już oprócz drobnych awarii i niedociągnięć w elektryce mam problem z wyciekiem po lewej stronie przedniego mostu. Mianowicie, podczas talerzowania zauważyłem, ze ze zwrotnicy kapie olej na felgę. Podczas pracy polowej drobny wyciek, podczas jazdy po asfaldzie wysokim biegiem zaczyna się robić brudno. 
      Moje pytanie: czy ktoś to już rozbierał i może mi powiedzieć czy można to zrobić samemu? 
       
      Zdjecia w załączniku. 
      Pozdrawiam i liczę na wskazówki




    • Przez uycjhARES
      Witam
      Posiadam Claas ares z 2006r
      Z wałka WOM jest wyciek oleju i chciałbym sie dowiedzieć jak się zabrać za jego uszczelnienie. Czy można tak po prostu go wyjąć wymienić uszczelniacz i wsadzić z powrotem na miejsce?  
      Skrzynia biegów to 16x16, prędkości wałka 1000 i 540.

    • Przez MF3090
      Witam. Jakiś czas temu w moim MF 3090 nastąpiła awaria układu chłodzenia oleju silnikowego. W dużym skrócie olej silnikowy dostawał się do chłodnicy cieczy. jeżeli ktoś wie co mogę  z tym zrobić, czy da się to rozebrać w ogóle,  można to jakoś uszczelnić ?  dodam jeszcze że na czas pracy miałem ja odłączoną z obiegu oleju. dołączam fotkę tej chłodnicy. z góry dziękuję. 
    • Przez Jan89
      Witam wszystkich.
      Posiadam John Deere 1640. Ostatnio zauważyłem wyciek oleju silnikowego między sprzęgłem a silnikiem. Dokładniej zaznaczyłem to miejsce czerwoną linią na przykładowym rysunku silnika. Cieknie między silnikiem a płytą oddzielającą silnik od sprzęgła.  Mam pytanie  czy ta komora która tam jest ma być szczelna? Tj czy normalne że jest tam olej silnikowy? Może ktoś ma jakieś zdjęcia jak wygląda silnik od spodu po zdjęciu miski olejowej? Czy miejsce zaznaczone niebieską linią jest szczelnie połączone z miską olejową?
      Za wszystkie uwagi z góry dziękuję.

    • Przez GoodRamQ
      witam, zakupiłem mf 6180 i sączy się olej z węża zaznaczonego powiem mi ktoś od czego on jest? węże zakuć na prasie czy może można kupić orginał 
       
       
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj