Zaloguj się, aby obserwować  
ktos

Wał ugniatająco-kruszący

Polecane posty

ktos    0

Planuję za niedługo kupić wał uprawowy. Służył będzie do uprawy gleby po orce, przed broną wirnikową. Myślę o Cambridge 3,0m. Nie wiem którą firmę wybrać - Expom (cena:( ), POM Brodnica, a może Agro-Factory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ale to ma być wał ciągany czy pchany przed ciągnikiem???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Wał zawieszany, na razie ciagniony poźniej pchany :); czyżby nikt nie chciał podzielić sie uwagami na ww. temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Interesuje mnie przede wszystkim czym rózni sie wał Expom od POM Brodnica - wał 3 metrowy, 1- cześciowy, Cambridge, że cena jest o raz tyle wyższa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a z jakim ciągnikiem ma to chodzić??bo mi się wydaje żę bliźniaki na szerokość zestawu plus jakiś wał między koła to lepsze rozwiązanie...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

krusząco ugniatajacy? ale ugniatajacy powieżchniowo nie wgłębnie. Cambrige był by dobry. rozumiem ze masz gleby średnie do cięzkich. nie wiem jaki masz traktor ale z tego co zrozumiałem to pewnie planujesz zakup jakiego z przednim TUZ. mozna jeszcze pomyslec o samym Crosskill a traktor na blizniaki wrzucic poprawia sie własciwosci trakcyjne i zmniejszy sie zużycie paliwa. osobiscie wybrał bym Expom robia wały dłuzej i wydaje mnie sie ze lepiej


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

przed broną wirnikową to nie lepiej Campbella ? brona i tak pokruszy, a campbell lepiej wgniata podglebie i to co było przyorane np. obornik, poplon, rżysko, słomę itp.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Już gdzieś wczesniej pisałem Campbell + Crosskill za pługiem i możesz jechać samym siewnikiem siat tylko założyć za kołami od ciągnika jakieś spólchniacze. Widziałem jak było zrobione po takim agregacie i sam zastanawiam się nad kupnem takiego. Za używkę 3m Kvernenlanda taki handlarz chce 8 koła.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a jak nawóz wymieszasz????


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

ja stosuję po orce cambel z włóką i (zdjęcie na Agrofoto)i po takim zestaeie można siać a nawóz wysiewam pod skibę sprzyja to rozwojowi systemu korzeniowego roślin ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Już wiem że kupię Campbella, ale wiele pól mam krótkich i dlatego wał zaczepiany do pluga odpada, idelany byłby tez z przodu na ramieniu obrotowym, ale na razie nie mam takiego ciągnika, więc chyba bedzie Campbell 3 metrowy, po orce  przejade nim osobno, a poźniej to już siew (agr. upr-siewny), a kiedyś moooże będzie coś z przednim podnośnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Mam na oku używany pół-zawieszany podwójny wał cambella plus kolczatka dwie sekcje składane w długość do transportu o szerokość roboczej ~ 3m waga 1700kg

-, kiedy można by stosować czy tylko po orce, jakie zastosowanie?

-, czy ktoś ma coś takiego, jakie wrażenia?

-, czym to ciągnąć, jaka masa i moc ciągnika potrzebna?

-, ile można za cos takiego dać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

mi dziadek mówił że im większy (wyższy)wał tym mniejsza moc potrzebna do pociągnięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9

Ja posiadam od 3 lat wał Cambridge z Expomu szerokość robocza to 3 metry waga 1130kg używam go do wałowania po siewie zbóż c-360 daje z nim rade tylko nie podniesie go dlatego ciągam go MTZ


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Jak wał to tylko ze Expomu chyba jest to firma dominująca w wałach na rynku polskim, cena moze nie rewelacyjna ale za jakośc trzeba płacić. polecałbym bym jakiś zebaty wał napewno sprawdzi sie, ja zebatym wałuje po siewie i efekt jest super.

 

pozdrawiam Balzka


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekG    0

Co sądzicie o wale uprawowym z włóką ROLLEX lub REXIUS firmy VADERSTAD. Posiada ktoś taki wał? Bo zamierzam kupić włóke, a po co kukować samą włóke jak można troche dołożyć i mieć 2 maszyny w jednej. A może jakaś inna firma ma coś podobnego do zaoferowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktos ile moze kosztowac 1 kolo do walu Cambrige?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj