Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

hardkor113    637

Do tego mam naprawdę blisko i dla mnie by wystarczył.Tylko ten sterownik jakis taki dziwny nie moge znaleźć drugiego takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vario1725    1

Panowie, doradźcie który opryskiwacz powinienem wybrać:

Amazone UX 4200: Belka 27m, pompa 380l/min, Amatron 4 z licencjami i section control, belka profi 1 (niezależnie składanie lewej i prawej strony), kierowany dyszel, 11 sekcji roboczych, joystick, oświetlenie 2 lampy led, opony 480, system DUS-obieg cieczy w belce, hamulce pneumatyczne, dysze krawędziowe, 2 czujniki distance control, potrójny korpus rozpylaczy

Horsch leeb 4AX: Belka 27m, pompa 400l/,min, terminal touch 800 z licencjami i section control, boom control na 2 czujnikach, dyszel kierowany, 18 sekcji, pneumatyczne załączanie dysz, cyrkulacja cieczy, joystick, opony 480, oświetlenie nightlight, potrójny korpus rozpylaczy, dysza krawędziowa prawa

Cenowo wychodzą podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    170

Ja mam Horscha i jestem bardzo zadowolony. Belka pracuje rewelacyjnie, dyszel kierowany też fajnie się sprawdza(słyszałem głosy, że dyszel kierowany jest słaby w porównaniu do osi, ale u mnie w Horschu  działa bardzo dobrze). W takim wyposażeniu to pewnie już blisko do 300tyś netto? Ja mam standardową pompę i opony 380, 11 sekcji pneumatycznych i bez terminala to prawie 250 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vario1725    1

Już od dłuższego czasu targuje się z przedstawicielami i udało mi się zejść poniżej 60 tyś euro. Przy obecnym kursie to około 270tyś PLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2315
5 godzin temu, Vario1725 napisał:

Panowie, doradźcie który opryskiwacz powinienem wybrać:

Amazone UX 4200: Belka 27m, pompa 380l/min, Amatron 4 z licencjami i section control, belka profi 1 (niezależnie składanie lewej i prawej strony), kierowany dyszel, 11 sekcji roboczych, joystick, oświetlenie 2 lampy led, opony 480, system DUS-obieg cieczy w belce, hamulce pneumatyczne, dysze krawędziowe, 2 czujniki distance control, potrójny korpus rozpylaczy

Horsch leeb 4AX: Belka 27m, pompa 400l/,min, terminal touch 800 z licencjami i section control, boom control na 2 czujnikach, dyszel kierowany, 18 sekcji, pneumatyczne załączanie dysz, cyrkulacja cieczy, joystick, opony 480, oświetlenie nightlight, potrójny korpus rozpylaczy, dysza krawędziowa prawa

Cenowo wychodzą podobnie

Przy tej szerokości belki to 4 sensory minimum przy DC. Ux z comfort pakiet? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    170

W Horschu 2 czujniki spokojnie sobie radzą( fak że tereny w miarę płaskie) jak mocno pagórkowaty teren wtedy można myśleć o 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vario1725    1

Tereny płaskie więc 2 czujniki powinny wystarczyć. Z 4 czujnikami belka pewnie lepiej by sie zachowywała w łanie miejscami leżącym, ale za duża dopłata. Amazone bez pakietu comfort

Edytowano przez Vario1725

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2315

Przy płaskim DC jedynie do uwroci. Widziałem w pracy napę bez dc i ux na 4 czujnikach nie było różnicy. Aha napa miała paralomat jedynie. 

Jeśli nie pełny DC który odpowiada jedynie za korygowanie położenia belki to szkoda kasy, dziura w lanie i belka się gubi. 

 

@Vario1725 a czemu nie bierzesz amaswitch sekcja co 50cm?? 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vario1725    1

Amaswitch to 18 tyś PLN netto dopłaty, a raczej mam proste pola. Zastanawiałem sie nad tym ale troche za drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    170

Ja pryskałem wcześniej Hardim bez DC i belka 18 przy prędkości 8km potrafiła zaryć w ziemię, teraz mam Horscha 27m i belka przy 12-14km płynie 50cm nad łanem. Pomijając nawet fakt uderzenia belką w ziemię( bo to był wyjątek) to o ile lepiej są pokryte roślina gdy belka zawsze jest 50cm nad łanem, a nie raz 30 a za chwilę 70cm.

Wg mnie ten system jest naprawdę wart tych pieniędzy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3905

to może miałeś wyruchana belkę. moje hardi 21m pomimo 15lat też trzyma wysokość. ale poprzednie już pływało.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    170

Wysokość trzymała, tylko jak były nierówności to belka nie nadążała się wypoziomować, jak było równo to wszystko było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2315
34 minuty temu, Vario1725 napisał:

Amaswitch to 18 tyś PLN netto dopłaty, a raczej mam proste pola. Zastanawiałem sie nad tym ale troche za drogo.

Napewno większe oszczędności niż przy łamanym dyszlu czy osi. 

 

34 minuty temu, sw_kamil napisał:

Ja pryskałem wcześniej Hardim bez DC i belka 18 przy prędkości 8km potrafiła zaryć w ziemię, teraz mam Horscha 27m i belka przy 12-14km płynie 50cm nad łanem. Pomijając nawet fakt uderzenia belką w ziemię( bo to był wyjątek) to o ile lepiej są pokryte roślina gdy belka zawsze jest 50cm nad łanem, a nie raz 30 a za chwilę 70cm.

Wg mnie ten system jest naprawdę wart tych pieniędzy

Akurat horsch nie ma najlepszej pracy belki także DC może i ma rację bytu tak samo jak lemken wtedy jednak sporo ten system sporo odciąża operatora. Rozmawiałem z uzytkownikami przed zakupem opryskiwacza i każdy mówił na belkę 27m to min 4 czujniki. Koszt też tutaj się robi nie mały 🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    170

Akurat Horscha nie kupisz bez boom control bo ono jest w standardzie tak wiec nie wiem gdzie widziałeś pracę belki bez tego systemu? Gdy teren jest płaski to w Horschu 2 czujniki w zupełności wystarczają i nie ma sensu dopłacać do 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2315

Widziałem pracę belki agrio bez dc to jest poziom dammana. Jak jest standard to normalne że się bierze, normalnie to koszt wzrasta 10-40k zależy czy jest blok zaworowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3905

te, które widziałem były na aragu. Ale to było tak 2008-2010


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz811    1
Dnia 27.01.2021 o 15:53, Vario1725 napisał:

Panowie, doradźcie który opryskiwacz powinienem wybrać:

Amazone UX 4200: Belka 27m, pompa 380l/min, Amatron 4 z licencjami i section control, belka profi 1 (niezależnie składanie lewej i prawej strony), kierowany dyszel, 11 sekcji roboczych, joystick, oświetlenie 2 lampy led, opony 480, system DUS-obieg cieczy w belce, hamulce pneumatyczne, dysze krawędziowe, 2 czujniki distance control, potrójny korpus rozpylaczy

Horsch leeb 4AX: Belka 27m, pompa 400l/,min, terminal touch 800 z licencjami i section control, boom control na 2 czujnikach, dyszel kierowany, 18 sekcji, pneumatyczne załączanie dysz, cyrkulacja cieczy, joystick, opony 480, oświetlenie nightlight, potrójny korpus rozpylaczy, dysza krawędziowa prawa

Cenowo wychodzą podobnie

Oba dobre , dobór opryskiwacza trudna sprawa , sam mam AX a tez rozważałem Amazone a miałem brać Napę ale odpadły z pewnych względów.Każdy ma coś czego nie ma inny. Ja jestem z niego bardzo zadowolony, u mnie jest na 4 czujnikach belka 27 pro ale kolega ma 30m na 2 ale u niego płasko jak na stole. Dodatkowe czujniki zawsze można sobie dokupić później jakiegokolwiek opryskiwacza nie kupisz, wpinasz szeregowo w wtyczkę od tego 1 i tyle. Amazone ma niezależne składanie Napa i Horsch tego nie mają wiec jak komuś na tym zależy to wiadomo.  Horsch i Amazone można podpisać umowę w zł , Napa tylko w euro. Napa ma max 18 sekcji amazone 13 horsch też 13 na pneumacie przynajmniej ja jak brałem tyle można było. Skretny dyszel jest na żyroskopie gwarantuje że nie wywalisz opryskiwacza na dużych przechyłach , sprawdzone tu nie ma żadych łańcuszków , montujesz czujnik na ciągniku i podąza za nim jak wypadnie z ścieżki sam szybko skoryguje,  Amazone też coś takiego teraz wprowadziło. Ja brałem z własną hydrauliką dopłata 5000zł  tyle ze mam pompe 270 uważam że każdy opryskiwacz powinien mieć to w opcji. Tam ktoś wyżej pisał ze belka nie najlepiej chodzi sorry ale głupoty piszesz to najwiekszy atut tego opryskiwacza belka u mnie po górkach to płynie, bardzo szybko reaguje, belka tez jest na żyroskopie a przechyły belki są na siłownikach pneumatycznych .      Powodzenia w wyborze  oba są naprawdę dobre patrz też na serwis, jaki nie wybierzesz zawsze bedzie ze mogłeś wziąść ten drugi 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2315

@mariusz811pisałem o pracy belki agrio bez dc na paralomacie i ux na 4 czujnikach i nie było różnicy to sobie wyobraź poziom pracy belki agrio, wyłącz DC i pogadamy hehe albo sprawdź testy belek w Niemczech DLG gdzie chodzą bez DC.

Widziałem leżącego opryskiwacza z skrętna osią także to zawsze zwiększa wywrotność opryskiwaczy nie ważne czy żyroskop jest czy niema. 

Od UX czy UF już jest możliwość sekcji co 50cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz811    1
16 godzin temu, Tomek90 napisał:

@mariusz811pisałem o pracy belki agrio bez dc na paralomacie i ux na 4 czujnikach i nie było różnicy to sobie wyobraź poziom pracy belki agrio, wyłącz DC i pogadamy hehe albo sprawdź testy belek w Niemczech DLG gdzie chodzą bez DC.

Widziałem leżącego opryskiwacza z skrętna osią także to zawsze zwiększa wywrotność opryskiwaczy nie ważne czy żyroskop jest czy niema. 

Od UX czy UF już jest możliwość sekcji co 50cm.

Wujaszek ma nape , nie powiem złego słowa ewentualnie że bardzo mocno podrożała wzgledęm paru lat wstecz kiedyś to była cena do jakości nr1.  Odnośnie DC to u mnie jak ustawie na 50 cm czy 40 cm to trzyma tyle a tereny mam pagórkowate czy jade szybko czy w koleinach trzyma dalej takie jego zadanie. Po co mam sprawdzać testy bez DC skoro każdy kto go ma raczej z niego korzysta, mi nie chodzi o jaranie się mechaniczną stabilizacją tylko jak belka trzyma odległość właśnie dzieki DC. A tak z innej beczki u nas w okolicy rolnicy maja chyba wiekszość marek opryskiwaczy a i tak jeden szczególnie się wyróżnia plonami  ma on krukowiaka goliata, ma gość też dużą wiedze w głowie . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam Agrio podrożało mocno. I tak jak Tomek pisał olewają klienta. Do mnie przedstawiciel jedzie już miesiąc i dojechać nie może. Mam ofertę bardzo kusząca na ixtracka T3 dość fajnie wyposażonego, isobus, GPS, skrętna oś, joystick, w standardzie zarządzanie na uwrociach bez DC, amortyzacja belki, podświetlenie belki LED światła błotniki koła 420R38.Sterownik Tellusa PRO mam już od rozsiewacza. Tylko pytanie jak pracuje tu belka? W necie nie znalazłem testów belki. W ikarusach słyszałem o pęknięciach belki i trochę mnie to niepokoi. Diler twierdzi że tu zmienili konstrukcje belki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilio    4

A jakie opinie ma maschio gaspardo jeśli chodzi o opryskiwacze ? Cena jeśli chodzi o wyposażenie podobna do krukowiaka. Ale praktycznie nie spotykane. Wiecie coś na ich temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj