Zaloguj się, aby obserwować  
andrevv

Egzamin zawodowy 2013

Polecane posty

ciastek12    44

Panowie to wszystko jest bardzo proste....połowa rozwiązań jest napisana w treści zadania tylko wystarczy dobrze przepisac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    874

dokładnie @ciastek12 ale to tylko połowa sukcesu. Nie jeden test rozwiązałem, i największym problemem nie jest przepisanie, ale niby dla wszystkich bardzo proste działania matematyczne(dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie). Nawet głupie równanie, niby przeliczenie masy nawozowej na czysty składnik jest banalne a jednak dużo osób ma z tym problemy. A tak poza tym to jeszcze logiczne myślenie i przezwyczajenie, tzn. że to co jest w projekcie teoretycznie powinno pokrywać się z rzeczywistościa a tak nie jest. Głupie dekady a mogą namieszać człowiekowi w wykonywaniu zabiegów uprawowych(w projekcie oczywiście). Niby o tą jedną dekadę można się pomylić w jedną lub drugą stronę, ale osoby mieszkające blisko zachodniej granicy Polski a mieszkające blisko wschodniej granicy to nie jest różnica w okresie wegetacji 10-15 dni tylko około miesiąca. Mieszkam na podlasiu, i wiem że wczesną wiosną wystarczy wyjechać jakieś 40-50km od mojego miejsca zamieszkania i widać różnicę, tzn. tam już wykonują włókowanie albo bronowanie, a u nas nie można bo jest na polach mokro, a dopiero po około tygodniu lub lepiej można wjechać, a to tylko 50km. Podobnie ze żniwami, gdy na zachodzie kończą kosić rzepak to u nas samo ludzie zaczynają lub są w trakcje


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrevv    0

też jestem z podlasia i tu sadzi się ziemniaki na początku maja a za zach. w kwietniu.. i weź tu napisz egzamin ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrevv    0

pytanie za 100 pkt: kiedy rusza wegetacja? np zbóż? chodzi mi o dekade miesiaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Tez pisze w tym roku i mam nadzieje ze bedzie uprawa zbóż.

Andrew na zdrowy rozum to nie da sie podac konkretnej pory ruszenia wegetacji (przyklad z tego roku) ale znajac te rozne durnoty z ksiazek bedzie to (3) II-(1-2) III, oczywiscie strzelam.

 

Ursus dodaj ze srednia dobowa temp. ma przekroczyc 5 stopni


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Ja pisałem z Agrobiznesu i powiem, że nawet dość łatwe było. Potrzebne było to co przerabialiśmy na lekcjach, nic nas nie zaskoczyło.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasztanowa    0

Witam serdecznie,

Jestem na kier. technik weterynarii i po dzisiejszym egzaminie wraz z innymi stwierdziliśmy, że Komisji chyba pomyliły się zestawy.... A to dlatego, że dostaliśmy zadania, których wogóle nie ma w programie i wytycznych odnośnie egzaminu na naszym kierunku. Nie mieliśmy na zajęciach do czynienia choćby z namiastką tego co dziś na tym egzaminie było.

 

Mieliśmy obliczenia: obrót stada, przelotowość, objętości pojemników na obornik, powierzchnię płyty na gnojówkę. Coś takiego. Większość osób od razu oddała kartki.

I tak się zastanawiam co Wy mieliście dzisiaj na tym egzaminie? Może oni pomylili testy??

 

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrevv    0

ja zdałem na szczęście egzamin i nie było największych problemów ;) z teorii wyszedłem bardzo szybko bo miałem problem i skończyłem pisanie po 15 minutach za co dostałem wp***dol od dyrektorki i wicka ale zdałem, a praktyczna część mnie zaskoczyła bo nie było nic strasznego ;p nawet już nie pamiętam co tam było bo późno zajrzałem na forum ;)

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktos moze wie jak rozwiaz Egazmin zawodowy praktyczny z stycznia 2013 roku ?? Bardzo bym prosil o nakierowanie lub przyklad .http://www.egzaminzawodowy.info/temp/tech_rolnik_prak1_st13_c3445.pdf

Edytowano przez karolkowalik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chwila    0

Robiliśmy takie zadanie w szkole, spytam kolegów z klasy chyba mają gdzieś w zeszycie rozwiązanie.

 

Szukam osoby która pomogłaby mi z egzaminem praktycznym, głównie chodzi mi o produkcje zwierzęcą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj