Polecane posty

Czyli na pole rozsiac nawozy, groch i tylko wjechac na to talerzowka i to wszystkie zabiegi uprawne? Czy nawoz wymieszac kultywatorem a pozniej rozsiac groch i talerzowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Azot może przedłużyć wegetacje i mogą być problemy z dojrzewaniem i zachwaszczeniem. Znajomy ojca w zeszłym roku wziął odemnie nasiona i dowalił azotu żeby plon był to groch dojrzewał placami, nierówno, desykował i miał spore zachwaszczenie. U mnie bez azotu nie było z tym problemów.

 

A gdyby do zaprawy witavax dać jakiś insektycyd np imidachlopryd. Załatwiłby osiewniki bez oprysków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1606    12

Mam pytanie w tym roku bedę siał groch odmianę batutę jaką ilość trzeba wysiać nasion na 1 ha  nasiona z centrali , czym można zwalczyć chwasty nie afalonem i comandem nie miłe wspomnienia w bobiku  gdzie się nałożył to nic nie było a wiadomo nic nie było widać po siewie i się jedzie na oko.

Edytowano przez marcin1606

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

110 roślin/m2.
Herbicyd Basagram.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1606    12

110 roślin/m2.

Herbicyd Basagram.

 

 

Dzięki a ile niejwiencej wychodzi kg bo nie wiem ile kupić a potrzebuję na 2 ha.

Po basagramie pole czyściutkie ? są tańsze zmieniki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Szopen możesz podać agrotechnike na osiągniecie 5,5 ton

 

Nic szczególnego. Z nawożenia 250 hg soli potasowej i 150 fosforanu amonu przy wysokich zawartościach w glebie, ziemia kl III.

Siew 260 kg jak najwcześniej (początek marca) w tym roku na razie kicha.

Po żniwach bezorkowa uprawa rżyska 35-40 cm i wymieszanie wierzchniej warstwy (Pinochio-Gaspardo)

Po rozsianiu wiosną nawozu uprawa na 8 cm lekkim agregatem - Combi, ciągnik na bliźniakach.

Siew na 6-7 cm siewnikiem Premia z redlicami talerzowymi.

Oprysk powschodowy kiedyś Basagran 2,5l z mocznikiem, siarczanem magnezu i mikro do grochu (2kg elvity/ha), a od zeszłego roku Corum też z nawozami.

Pod koniec kwitnienia oprysk Proteusem na strąkowca.

Zbiór suchych nasion Tucano, groch zwalany wyłącznie bezpośrednio z przyczepy do magazynu płaskiego żeby nie niszczyć nasion, część wykorzystuje na poplony i na nasiona na następny rok (po czyszczeniu). Czystość 98-99%(1-2%połówek), kiełkowanie 98-99%(połówki nie kiełkują, reszta w 100%).

Żadnej filozofii w tym nie ma, jak dobry rok to 5,5T/ha jak słabszy 4,5T/ha.

W zeszłym roku problemem były żurawie, siadały na grochu, żarły, deptały i wypadał. Musiałem kilka dni płoszyć i oduczyć je niszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Robiłem doświadczenie. Cześć szczepiłem część nie. Różnicy nie widać. Fakt, że u mnie strączkowe występują co 5 lat w płodozmianie.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

wczoraj rozsiałem po deszczu groch a dziś talerzowanko, wszystko łądnie wymieszane i ładnie  sie uprawiło. Wziełem w dzierzawe nowy kawałek 6ha zaniedbany ale podłoże gliniaste i sporo perzu ,placami. Jak sie sprawdzi i ładnie [powschodzi oprysk basagranem i jakiś srodek na jednoliścienne aby perz nie chulał za mocno.

 

Siew rozsiewacz+talerzówka praktykowałem po żniwach bezpośrednio na ściernie  wyszło fajnie.a tu orałem i na skibe +rozsiewacz+talerzówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

nie miałem zamiaru siac nawozu i nie siałem. nowe pole i tak asekuracyjnie siałem groch do tego perz, ph nie znane jak i npk.

Z powodzeniem mozna siac i nawoz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2306    12

Siejecie już groch???  Mam zamiar na dniach ruszyć z  zasiewami. Termin jest już ok dla woj. Świętokrzyskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jak masz warunki to siej i się nie zastanawiaj.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

W sobotę chciałem uprawiać pod groch ale zbyt mokro na dolkach ale myślę ze do soboty zasieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1309

U mnie już można siać ,ale zrobię to po 20-tym.Prędzej nie ma co ,zaś leży i tak miesiąc i tylko dziki mają raj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian8070    1

witam. wie ktoś jak jest z dopłatami do wysokobiałkowych? a właściwie jak będzie. w ustawie jest napisane że doplata dotyczny m.in. grochu pastewnego czyli ze grochu siewnego juz nie? groch dzieli sie na pastewny np. odmiana milwa czy siewny odmiana batuta...wie ktoś czy bedzie to miało jakieś znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

W jakiej ustawie ? Raczej w gazecie . Dopłaty do grochu siewnego w tym do peluszki ( uprawa na suche nasiona ) są w projekcie rozporządzenia , info z ARIMR .

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

A jak wystąpią jakieś przymrozki to grochu nic się nie stanie jak oczywiście wzejdzie.Do jakiej minusowej temperatury może wytrzymać groch o ile może i czm pryskacie po siewie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

A jak ma się sprawa oprysku po siewie i wystąpienie przymrozków. Nie obniży to działania środka? 
Tak patrzę to zasiać by się dało ale co właśnie z pryskaniem po siewie bo przymrozki nadają na najbliższe dni niby w nocy. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

ogólnie strączki wytrzymują dużo, oprócz soi. zanim powschodzi to minie nawet z 2-3 tyg także w kwietniu -10 raczej nie powinno być bo uj strzeli wszystko nie tylko groch :D  według książki to chyba -6  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Groch wsiany we wrzesniu na poplon ledwo co wszedl mial z 2wasy czepne i w grudniu kilku dniowe mrozy po ponad -10' .podołał.

Wiec w moim odczuciu mrozy aktualnie grochu nie straszne. Odmiana pastewna Milwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

A jak ma się sprawa oprysku po siewie i wystąpienie przymrozków. Nie obniży to działania środka? 

Tak patrzę to zasiać by się dało ale co właśnie z pryskaniem po siewie bo przymrozki nadają na najbliższe dni niby w nocy. 

 

Przymrozek może osłabić działanie środka

U mnie na szczęście przez najbliższy tydzień nie zapowiadają przymrozków a w dzień około 10 więc w takich warunkach jakbardziej mogę siać i opryskać po siewie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

W zeszłym roku Milwa dostała takiego mrozu, że cały groch zrobił się fioletowy i przeżył bez większego uszczerbku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj