Zaloguj się, aby obserwować  
greg93

Niekonwencjonalne pługi

Polecane posty

Mateo13    0

Na pewno są dużo droższe niż tradycyjne ale masz racje na łąki by sie nadawały :rolleyes:

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

miałem okazje orać takim tylko że 2 skibowym i nie podoba mi sie jednak. słabo orał. Co prawda ciągnik który był przypięty do niego miał zardzewiałe pokrętła i nie dało sie ustawić tak jak bym chciał. może jak bym podpiął go do swojego ciągnika to by było inaczej :rolleyes:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
miałem okazje orać takim tylko że 2 skibowym i nie podoba mi sie jednak. słabo orał. Co prawda ciągnik który był przypięty do niego miał zardzewiałe pokrętła i nie dało sie ustawić tak jak bym chciał. może jak bym podpiął go do swojego ciągnika to by było inaczej :rolleyes:

To już chyba lepsza talerzówka szerzej zrobi i lepiej wymiesza glebe, a tym to nie wiem czy porządną orke da się zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
and    1

W którymś FARMERZE była wzmianka ( nawet dwukrotnie) o pługu, który miał ustawione korpusy obok siebie, niestety nie mogę sobie przypomieć jakiej był firmy ( chyba francuskiej).

"Inne" pługi to jeszcze Glimmer Lemkena, no i Ecomat Kvernelanda można też wyszczególnić...


can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Konstrukcja tego pługa nie jest zbyt nowa, jak byłem na pierwszym roku studiów to pokazywano Mi taki pług Polskiej produkcji był on gdzieś z lat 60 tych....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
and    1

pług talerzowy jest opisany w jakiejś starej książce o maszynach rolniczych (lata '70)


can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram7719    1

A w mojej rodzinie zbudowano lewy pług, czyli pług orzący w drugą stronę niż standardowe pługi.

Pług ten powstał z przerobienia pługa obracalnego. Ze sekcji odkładającej w prawo zrobiliśmy pług dla sąsiada (ten odwracalny był ciężki i C360 nie dawał rady), a z tej odwracajacej w lewo powstał "lewy pług" - i ten pojechał do wujka z czech. Tam mają pola położone na bardzo stromych stokach i często dają się orać tylko w jedną stronę aby nie przewrócić ciągnika, jednak nie chcieli cały czas przewracać ziemi w tą samą stronę a ciągniki nie dawały rady z pługami odwracalnymi do tego ciągnik z pługiem odwracalnym na stoku jest duuużo mniej stabilny. Więc s tąd ta decyzja.

Pomysł sie świetnie sprawdził.


No to się narobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0

Znajomy to wszystko rąbie tależówką i tak sieje już pług mu całkiem zardzewiał a on śmieje się i twierdzi ze i tak taniej jak orać a lata z tą tależówką na okrągło cały rok albo usługi albo co kilka tyg u siebie obskoczy, jakoś nie zauważyłem żeby szczególnie zaperzone miał pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
A w mojej rodzinie zbudowano lewy pług, czyli pług orzący w drugą stronę niż standardowe pługi.

Pług ten powstał z przerobienia pługa obracalnego. Ze sekcji odkładającej w prawo zrobiliśmy pług dla sąsiada (ten odwracalny był ciężki i C360 nie dawał rady), a z tej odwracajacej w lewo powstał "lewy pług" - i ten pojechał do wujka z czech. Tam mają pola położone na bardzo stromych stokach i często dają się orać tylko w jedną stronę aby nie przewrócić ciągnika, jednak nie chcieli cały czas przewracać ziemi w tą samą stronę a ciągniki nie dawały rady z pługami odwracalnymi do tego ciągnik z pługiem odwracalnym na stoku jest duuużo mniej stabilny. Więc s tąd ta decyzja.

Pomysł sie świetnie sprawdził.

dobry pomysl, gratuluje wyjscia z takiej sytuacji :rolleyes:

Co sądzicie o takich pługach dyskowych takich jak tu http://www.gregoire-besson.fr/choix_materi...65&id_rub=4

Wiemy jeszcze że famarol produkował pługi wahadłowe. Co sądzicie o takiego typu niekonwencjonalnych konstrukcjach?

najwiekszy rynak zbytu na takie plugi posiada australia (nie oficjalne statystyki), byc moze jest to zwiazane z ogrmona chodowla - owcami. co do niekonwencjonalnyc plugow GB (byc moze inne marki tez) wypuscil do sprzedazy plug obrotowy ktorym mozna orac zarowno w bruzdzie jak i on-land, od taki kompromis dla posiadaczy ciagnikow tradycyjnych i gasiennicowych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

w moim podreczniku traktorzysty jest taki plug polskiej produkcji i on jest chyba tylko do lak


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

A wiec po co go kupiles skoro nigdy nim nie robiles?? chociaz go odmaluj i postaw w ogrodku jako ozdobe:D.

 

W starych ksiazkach do mechanizacji rolnictwa byly 2 rodzaje polskich plogow tego typu...czytalem kiedys...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj