master20002

Nacjonalizm

Polecane posty

master20002    228

Nie nie kolego. Szowinizm i nacjonalizm to są dwa różne nurty, lecz często ukazywane jako bardzo podobne do siebie ze względu na tzw. poprawność polityczną czy medialną. Szowinizm często charakteryzował narodowy socjalizm, natomiast nacjonalizm, narodową demokrację, Stronnictwo Narodowe-najstarszą partię w Polsce założoną przez wielkiego patriotę, działacza i dyplomatę Romana Dmowskiego.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Czytając ze zrozumieniem, to można się dowiedzieć tego co wcześniej pisałem. Po za tym jakiś żak się nie popisał, bo w dużej mierze to wypracowanie jest cytatem z wikipedii.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Nie ma znaczenia skąd przepisywał, nie jestem jego nauczycielem,w poważnej literaturze też to samo piszą. Czy ja pisałem , a właściwie sygnalizowałem, o czymś innym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Drogi kolego, może się nie zrozumieliśmy, ale do szowinizmu prowadzi narodowy socjalizm. Natomiast Narodowcy kierują się ideologią narodowej demokracji. To są istotnie różniące się dwa nurty polityczne.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

We wszystkich wspomnianych nurtach odwołują się do darwinizmu społecznego. Wrzucić kilka linków do narodowych socjalistów w Polsce, może jesteś mniejszością wśród tych nurtów.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Czytałeś kolego temat od początku i nie wiesz jeszcze jaki ja nurt prezentuję? Zapewniam Cię drogi kolego, że nie narodowy socjalizm... Oj nie... Do darwinizmu zaliczany był tylko nacjonalizm ukraiński, który był bardzo agresywny. W Polsce, w Stronnictwie Narodowym nurtem przewodnim był nacjonalizm bizantyjski oraz po części staro-grecki. Jak będę miał chwilę to poszukam linków do tych źródeł. Wrzuć jakieś linki, to sobie troszkę podyskutujemy :)

 

Pozdrawiam

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Pozostanę przy zdaniu, że endecja i inne ruchu narodowe czerpały z darwinizmu w większym lub mniejszym stopniu. Miałem na uwadze to , że Twoja pozycja nie musi być tą która przeważy wśród innych bardziej skrajnych. W necie znajdziesz, wiele stron zwolenników NS

O ND bez wybielania http://www.krytykapolityczna.pl/Teksty-poza-KP/Dmowski-prekursor-oszolomow/menu-id-129.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Bez wybielania powiadasz? Masz racje, ale za to oczerniając cały Ruch Narodowy, wyzywając od idiotów, morderców itp. Rzeczpospolita obecnie jest czerwoną gazeta i polsko języczną, bo już nie polską. W czasach socjalizmu Narodowcy byli przedstawiani jako najwięksi wrogowie kraju, podobnie jak teraz. A dlaczego? Bo się ich bano i nadal boi jak diabeł święconej wody. Kolego, jesteś sceptycznie nastawiony do Narodowców, ale nie szukaj linków tylko do artykułów szkalujących. Popotrz na ten temat obiektywnie i wtedy odpowiedz sobie sam co jest dobre a co złe. Napiszę Ci taką historię. Na przełomie wieków w Rzeszowie działało prężnie Stronnictwo Narodowe. Chłopaki dzielnie walczyli o to, aby nie wstępować do uni, prowadząc masę spotkań, roznosząc ulotki itp. Niektórym udało się wystartować w wyborach samorządowych bodajże w 2002 roku z list Samoobrony. Wszystko było ok, do czasu aż do władzy doszli bracia Kilksztain a poźniej ryży. Byli szykanowani w pracy za przekonania, kilku miało naloty na domy o 6 rano. Przewodniczącego żonę wylali z pracy, dzieci dyskryminowano w szkole. W końcu wyjechał do Norwegii wraz z rodziną. Tam jego przekonania i duch patriotyczny nie umarł i postanowił założyć organizację mniejszości Polskiej. Organizacja rozrosła się bardzo szybko do miana Związku Polaków. Działa prężnie i nikt im nie dokucza, szkaluje ani nie obrażą. Czy to co ich spotkało jest normalne w cywilizowanym, demokratycznym kraju? Czy może takie sytuacje mają miejsce w krajach tyranizowanych, zdradzonych?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Artykuł pochodzi sprzed wielu lat, gdy nie była czerwona. Jak łatwo Ci się usprawiedliwiać kolorem gazety. Co do linków miałem na uwadze wiele stron organizacji NS, nie opinie o nich. Dzieje ND z okresu międzywojennego nie są mi obce, niestety z negatywnej strony i rzeczy które się zdarzyły nie można uznać za szkalujące. Widzę symptomy moralności KalegoTermin mniejszości w Norwegii jest nie adekwatny do rzeczywistości, to emigranci polityczni i zarobkowi. Gdy dawano wilcze bilety w jedną stronę w latach 60-tych to wielu lojalnych obywateli zmuszono do emigracji z powodu niewłaściwego koloru krwi, Kraje Demokracji Ludowej słowo demokracja odmieniały w różnych wariantach tak jak i ta Narodowa, a to tylko slogany, słowa przycięte do wygodnych sobie ramek.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Już wtedy była czerwona i nadal mówie, że to było oczernienie organizacji piętnując kilka z nielicznych błędów oraz wyolbrzymiając przekonania. Ale widocznie w Twoim przypadku ziarno padło na podatny grunt... Brawo. O to chodzi tym, którzy opanowali nasz kraj. Mówiąc o latach 60-tych masz zapewne na uwadzie rok 1968 i jak to szumnie nazywają semici "deportacje". Oni dostali wolną rękę, szanse na to aby wyjechać i co niektórzy z niej skorzystali. Mówiąc o tym przewodniczącym miałem na myśli lata około 2000 roku.

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Twoja socjotechnika jest zastanawiająca. Błąd jest błędem, szczególnie że nigdy do niego się nie przyznali ani nie wycofali. Mogę dyskutować o faktach, które kształtują rzeczywisty obraz, a nie o dobrych chęciach. Na mój grunt nie padło żadne ziarno i nic nie zasiało. Kolor i szczytne hasła nie mają na mnie wpływu tylko fakty. się liczą. Tu każdy będąc przy korycie myśli o sobie i nie zmieni tego kolor peleryny bo taki jest ten naród. Przewodniczący musiał wyjechać - bieda, kilkadziesiąt tysięcy wtedy - dobrze bo nie ta rasa. Ten niezbudowany socjalizm to tez był narodowo i klasowo zabarwiony negatywnie. Przyjmując Twój zachwyt ND, jak sklasyfikujesz skinów, innych zamaskowanych biorących udział w niektórych, czasami krwawych, zdarzeniach. Raz są z ND. raz NS czy innymi, mi osobiście nieco przypominają przedwojenne, tylko wtedy mieli cywilną odwagę. Po wojnie młodzi wychowankowie innej ideologii odbierali rolnikom płody rolne. Trochę chaotycznie, nie jestem publicystą ani politykiem tylko producentem i zjadaczem chleba - na tym kończę swój udział.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Panie Kolego już odpowiadam. Pytasz o skinów? Bardzo dobre pytanie. Otóż Narodowcy odcinają się od skinów, natomiast wielu z nich uważa się za Narodowców. Niestety ich poglądy nie do końca są takie jak Nacjolanistów. Skinów podciągnął bym pod szowinizm, chociaż nie wszystkich. Wiadomo, że są jakieś różne odłamy np: Oi-owcy itd. Każdy charakteryzuje coś innego. Mówiąc o naszym narodzie zapomniałeś chyba, że w naszym kraju od czasów przedwojennych nie rządzą Polacy, tylko interesiarze, zdrajcy, żydki i masoni. Ich nawet nie wolno nazwać "polakami" przez małe "p". W rządzie są tzw. euroentuzjaści, prawda? Były prezydent podpisał traktat lizboński. Tym czynem zdradził kraj i zesłał na Polaków widmo dalszych wyjazdów, rozpadów kolejnych rodzin, zatracana zostaje miłośc do ojczyzny, w szkołach każą czytać lektury pisane przez syjonistów najczęśćiej nie koniecznie ukazujące Polaków w dobrych barwach. Ale żydów jak najbardziej. Przykłąd to matura z Polskiego w 2007 albo 2008 roku. Trzeba było napisać rozprawkę o patryjotyźmie. Klucz odpowiedzi był tak skonstruowany, że osoba pisząca dobrze o patryjotach nie zdała. To jest normalne? Nauczanie zakłąmanej historii oraz wiele innych.Kolejna sprawa dotyczy łamania np prawa swobodnego przepływu usług. Przykład: kolego ja również nie jestem ani politykiem ani publicystą lecz zwykłym inż budownictwa oraz rolnikiem i w naszym kraju bez uprawnień budowlanych nie mogę zaprojektować nawet kurnika 2x2, natomiast na zachodzie bez uprawnień mógłbym zrobić wszystko, szpitale, cpn-y itd. Włąśnie kraj został zaskarżony przez jednego z obywateli w tej sprawie do Strasburga. Przez idotów przy korycie, którzy piszą ustawy niezgodne z ustawą zasadniczą ani z prawem eurokołchozu wszyscy będą płacić kary...

 

Coś o euro:

 

http://myslnarodowa.wordpress.com/2013/02/24/dlaczego-polsce-nie-wolno-przyjac-euro-dlaczego-przystapienie-do-unii-europejskiej-zaszkodzilo-polsce/#more-1354

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Temat umarł...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Na Ciebie kolego zawsze można liczyć. :D

Pozdro


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

Zaraz tam umarł. Adwerszarzy wymiotło bo argumentów im zabrakło. Uczyć sie poszli :D Historii i wiedzy o społeczeństwie... :P

Edytowano przez Wozak71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Po prostu wszyscy normalni - czyli większość [ nie nacjonaliści ] uznali że nie ma z kim dyskutować bo to Wam brakuje argumentów i obrażacie wszystkich co mają inne zdanie :P .

Nie liczcie że dam się wciągnąć w kłótnię , z pewną grupą się nie dyskutuje :P:D


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

I słusznie ^^ bo wpierw wiedzę musisz nabyć żeby cos sensownego napisać i potwierdzić tym czego się nauczysz. Czego serdecznie życzę i w co głęboko więrzę, że kiedys nastapi. Nacjonalizm? No cóż świat nie jest czarno biały. I każdy normalny to rozumie :P O kłótni nie ma mowy. Choć fatycznie lubisz prowokować brakiem wiedzy ^^ Obrażanym czuć może się tylko ten, którzy nie potrafią zrozumieć, że człowiek o innych przekoaniach opartych na wiedzy, faktach historycznych i potrafiący argumentować ( w przeciwieństwie do niektórych B) ) może mieć rację, a nie głupio iść w zaparte. Ot i cała tajemnica :D

Edytowano przez Wozak71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

Bardzo ciekawe spojrzenie. Szkoda, że poprzedni, a tym bardziej obecny prezydent nie mieli i nie maja takiej odwagi by głośić argumenty przeciwstawne większości państw podporządkowanej Niemcom. Szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Pamiętam jak nasz ś.p. prezydent postawił jeden warunek przed podpisaniem traktatu. A brzmiał on następująco: "Jeśli Czechy podpiszą traktat to i ja to zrobię". Różnica polegała na tym, że Czesi potrafili negocjować aneksy do niego, a On wziął go taki jakim był...

O obecnym prezydencie wolę się raczej nie wypowiadać. Jest niekompetentny, z ogromnym brakiem wiedzy, ogłady i obycia.

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

Otóź to Kolego. Z tego co pamiętam to warunkiem była ilość posłów propocjonalnie liczona do ilości mieszkanców danego kraju. Jeśli się mylę proszę mnie poprawić. Bardzo mozliwe, że było tak jak piszesz. W każdym razie z całą sympatią do śp.prezydenta Kaczyńskiego nie umiał przeforsować swoich propozycji. Na jego obronę przemawia jednak fakt, że obecny minister spr. zagranicznych psuł politykę zagraniczna mu na każdym kroku wraz z obecnym premierem. I rzucał kłody w postaci jakiś zakazów używania samolotów państwowych należych głowie państwa i itp. Generalnie nie zachowywał się tak jak powinien wobec głowy państwa. Dziwnie oczekuje tego dziś od społeczeństwa wobec urzędującego prezydenta. I tak jak piszesz obecny jest po prostu słaby i z ogromnymi brakami. Figurant Tuska. Jak kukiełka pociągana za sznurki.Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Szanowni koledzy, słyszeliście co powiedział ostatnio Lejba Kohne (czyt.Lech Wałęsa)? Chce połączenia Niemiec i Polski! Bezczelny typ. Zepsuty do szpiku kości antypolak, a do tego wyjątkowo głupi! Nie o taką Polskę walczyli nasi ojcowie i dziadkowie...

 

Przy okazji tradycyjnie coś do poczytania:

 

http://www.poznajpra...ji-polakow.html

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

"Bezczelny"-ale reszta prawda :) -aż przypomina się kawał o nagrodzie dla niego od firmy Otake :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj