Misiaul

Pistolet do piaskowania?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Misiaul    16

Wydawać pieniądze na ten pistolet czy nie?? Za dużo nie będę piaskował. A piaskarki nie mam.

http://allegro.pl/pistolet-do-piaskowania-w-superpromocyjnej-cenie-i2781828138.html

http://allegro.pl/pistolet-do-piaskowania-zbiornik-1l-piaskarka-geko-i2764240185.html

A w tym pistolecie o co chodzi że jest z odzyskiem??

http://allegro.pl/pistolet-do-piaskowania-z-odzyskiem-1kg-piasku-i2786198354.html

Może wy podacie jakieś linki jakie pistolety polecacie, albo jakie posiadacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

najlepiej to żaden z nich, jak masz coś do wypisakowania to oddaj komuś kto ma sprzęt do tego bo w domu nigdy dobrze nie wypisakujesz dużych powierzchni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzientki    1

Parę lat temu kupiłem podobny pistolet i żeby cokolwiek wypiastować to trzeba mieć na sprężarce przynajmniej 8 atm. i dużo piasku a i tak ładnie nie wychodzi. W wakacje kupiłem przystawkę do myjki wysokociśnieniowej i jest dużo lepiej. Bez problemu piaskowałem heder od Bizona i ramę przyczepy wszystko ładnie odchodzi.

Edytowano przez Dzientki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzientki    1

Kupiłem na allegro http://allegro.pl/zestaw-do-piaskowania-myjka-zapasowa-dysza-f-vat-i2765556406.html taką jak ta tylko dałem 120 zł. Pracuje z myjką Karcher HD 1090. Ta myjka jest trochę za mocna do tej piaskarki, bo dosyć szybko ścierają się końcówki, ale mam dobrego ślusarza w okolicy, który dorabia mi nowe po 10 zł za sztukę.

Edytowano przez Dzientki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    132

Ja dostałem gratis taki pistolet do sprężarki i jakoś tam da się piaskować szału nie ma ale co chcieć za 40 zł. jak nie ma dużo piaskowania to wystarczy a jak nastawiasz się na częstą i mocną eksploatację to radziłbym poszukać czegoś konkretniejszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7045xD    7

Witam, szukałem na forum coś na ten temat ale nic konkretnego nie znalazłem. I mam pytanie jaki pistolet polecicie, czy z odzyskiem czy bez. Jeśli macie jakieś propozycje z Allegro bo tam będę zamawiał to podeślijcie link. ;)

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CBMarek    4

chcesz mieć dobrą piaskarke kup spreżarke śrubową i pistolet bez odzysku piasek przesiejesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Te pistolety to są nic nie warte.....Najlepiej zrobić sobie samemu piaskarkę tylko trzeba mieć lepszą sprężarkę, zbiornik po gazolinie z samochodu, węże, rurki, zawory i już masz elegancką :D


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

też miałem robić piaskarkę ale wyszło że potrzebuje już wypiaskować parę zakamarków więc kupiłem pistolet PS-11 Problem polegał na tym że bardzo marnie zasysał piasek więc wężyk od piasku podłączyłem do kanki w którą wspawałem rurkę do dna prawie sięgającą. W dekiel złącze pod powietrza i pompuje ten zbiornik do bar czasami jak piasek troszkę grubszy do 2 barów. Oczywiście wąż do pistoletu z powietrzem dalej biegnie. Tylko że ja mam sprężarkę o wydajności 850 L/min i nie wyłącza się ona (utrzymuje 8 bar). Te pistolety z odzyskiem itp to sobie odpuść, jeżeli będziesz piaskował na czymś z czego można zebrać kruszywo i przesiać to w ten sposób możesz użyć go ponownie( ale musisz mieszać ze świeżym bo inaczej słabo idzie)

Edytowano przez ukasz

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris1976    48

72_1224341086_thumb.jpg

 

15_1224341113_thumb.jpg

 

21_1224341146_thumb.jpg

 

8_1224341174_thumb.jpg

 

23_1224341199_thumb.jpg

 

 

Piaskarkę wykonac mozna samemu samodzielnie na podstawie dokumentacji, zdjęć , oraz opisów znalezionych w internecie. Większość podzespołów posiadałem tj, zbiornik z instalacji LPG 60lt, kształtowniki, niektóre złączki hydrauliczne itp. Aktualnie posiadam kompresor o wydajności jedynie 400l/min jednak z myślą o przyszłościowym zakupie kompresora o większej wydajności, piaskarkę wykonałem 'na wyrost' tj, przewody doprowadzające powietrze 3/4 '', zawór dawkowania piasku 1,5''. Największy koszt to był zawór 1,5'', zakucie węza gumowego (tańszy sposób , zastosowanie zwykłych kluczy pneumatycznych, waz igelitowy wzmacniany oraz opaski , albo rura 3/4'' i złączki hydrauliczne), oraz dysza z węglików średnica otworu 3mm. Jako materiał ścierny na razie stosuje drobny piasek rzeczny.

 

znalezione w sieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    371

nie wiem tylko po co pchać tam zawór 1,5". Zwykłe marnotrawstwo kasy. Tam leci tyle piasku że 1/2 cala musi być przystawiony. Co do pozostałych to się zgodzę, że lepiej żeby były większe ale i tak największe straty będą na wężu zasilającym od sprężarki do piaskarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Z taką wydajnością to przyczepę to by z tydzień piaskowało się. Ja podobną zrobiłem, założyłem dyszę 8mm z węglika spiekanego, ta nawet szybko idzie. Miałem dyszę 6mm to za wolna była.

Podstawa to sprężarka, ja od sąsiada wynajmuję śrubową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris1976    48

Z taką wydajnością to przyczepę to by z tydzień piaskowało się. Ja podobną zrobiłem, założyłem dyszę 8mm z węglika spiekanego, ta nawet szybko idzie. Miałem dyszę 6mm to za wolna była.

Podstawa to sprężarka, ja od sąsiada wynajmuję śrubową.

Tak kolego podstawa to sprężarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam dość duży kompresor śrubowy  spalinowy to jest przyczepka i jesli chodzi o piaskowanie przyczepy to jest trochę roboty żeby to bylo ładnie pistoletu nie mam bo nie wiem jaki musiał by być duży mam normalnego węża ze jest co trzymać dwoma rękamicoś z fi 50 mogę tylko powiedzieć tyle że piaskowanie zwykłą sprężarką mija się z celem sama piaskarka to w czterech jest cięzko przenieśc pusta jak zasypie piaskiem to nie ma szans to tak dla zobrazowania jak wygląda sprzęt co wcale nie jest specjalnie dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafii
      Witam, dziś miałem problem z pistoletem od myjki ciśnieniowej-nie chciał mi się wcisnąć spust(nie zauważyłem że był zablokowany). Rozkręciłem go i ty powstał problem. Wyleciała ta mała sprężynka i nie wiem gdzie ona ma być zamontowana.Dodatkowo pistolet nie zamyka wody. Cały czas leci. Poradzicie jak to ustrojstwo złożyć tak żeby działało

    • Przez Johny6215r
      Hey. Jestem tu nowy i nie moge znaleźć nic na temat możliwości pompowania kół  z kompresora traktora. Może ktoś ma pojęcie gdzie wpiąć sie w pneumatyke John Deer 6215r jeśli jest taka możliwość?Chciałbym mieć tez powietrze w kabinie do jej przedmuchania😀. Dzieki wszystkie info.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj