Zaloguj się, aby obserwować  
Rolnik1111

Orginalne,fabryczne ładowacze czołowe vs zamienniki

Polecane posty

Rolnik1111    27

Witam

Jaka jest według was różnica w cenie i jakości między ładowaczami produkowanymi przez producentów ciągników a firmami jak np:Stoll,Quicke. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Masz namyśli różnicę w cenie między np ładowaczem MX a Claas'em produkowanym przez MX?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Jak niektóre firmy robią pod kolor i nazwę ciagników a to jest np.Mx czy Quicke , no napewno cena jest inna za MX w porównaniu po Agromaszu czy Pol-mota no i wykonanie inne np. tu poziomowanie mechaniczne tam chydrauliczne przewody schowane w ramie a na drugim nie predzej JD i Stoll bo chyba Jd robi tylko dla siebie ładowacze tak samo z polskich Metal-Fach niebieski z napisem Farmtrac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Stoll produkuje ładowacze do new hollandów i tak jak jeden użytkownik napisał powyżej MX do claasów.

To jest coś takiego jak Cola original z biedronki produkowana przez Hoopa :) Ale jakość tak czy siak może być gorsza niż produkowana pod swoją firmę

 

@farmrtrac675dt zetor teraz też produkuje traclifty przez siebie

Edytowano przez TheBociek1996

Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

My mamy hydrameta, widoczność jest ograniczona przez belke poprzeczną, samopoziom mechaniczny, który OSZUKUJE. Udźwig, wytrzymałość jest bez zastrzeżeń, miałem okazje pracować identycznym ciągnikiem jak nasz z ładowaczem stolla, samopoziom hydrauliczny, nie oszukuje xP widoczność o niebo lepsza, allle obsadzony jest bliżej przedniej osi i ciągnik wymaga już przeciwwagi, nasz jest przy samej kabinie i takowej przeciwwagi nigdy nie używaliśmy. Za nowy ładowacz z łyżką 2,2, krokodylem 1.65m na dwóch siłownikach zapłaciliśmy 16400 zł wraz z adaptacją i podłączeniem. Za markowy trzeba było by dać conajmniej dwa razy tyle. Suma sumarum zakup uważam za udany;)


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

@TheBociek1996 Trac-lifty są produkowane przez firmę Humpolecké strojírny Humpolec

@yahooo777 jak długo masz tego hydrameta?

Przy kupnie ładowacza warto zwrócić uwagę na zabezpieczenia sworzni, które po paru latach użytkowania lubią się odginają czego doświadczam w hydramecie. Tylko dwie polskie konstrukcje mają to zrobione na styl zachodni: Metal-fach T241 i Ursus Tur 620

Edytowano przez adikpl1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Od wiosny 2009. Jak na razie luzów na wszelkich tulejkach i sworzniach nie ma


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

MX jest produkowany do NH

 

 

Chyba nie :P

MX robi dla Claasa

Alo [Quicke] robi dla Valtry/MF

Stoll robi dla CNH i SDF

Fendt ma swoje ładowacze, Pronar i Ursus też :)

 

Owszem można ładowacze wymieniać między markami ciągników, ale mam tutaj na myśli kwestię "brandowania" ładowaczy pod określone marki ciągników.

 

A co do różnicy w cenie- wszystko zależy od podejścia dealera, bo czasami "firmowy" ładowacz do Claasa [czyli MX malowany na zielono] kupimy w zestawie z ciągnikiem taniej niż osobno u innego dealera MX, a mogą być sytuacje takie że tej różnicy w cenie nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus93    0

szczerze mówiąc to gdy patrze na swojego Quicke i oglądam tan sam model na MF, to poza czerwonym kolorem i napisem "Massey-Ferguson" nie widze różnicy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Widziałem takie cudo na żywo. Wykonanie dość dobre, dużo lepsza widoczność niż przy moim ładowaczu,nie jestem pewien ale wynosi wyżej od hydrameta, konstrukcja dość stabilna. No ale obsadzony jest 12 cm bliżej przedniej osi i cała wieżyczka nachylona jest na przód, co wg mnie zabiera sporo z uciągu


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Koleś który ma pole przez miedze z nami ma taki ładowacz na pronarze od wiosny i nie żalił się na niego, na pronara owszem ale z ładowacza jest zadowolony;)


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj