Zaloguj się, aby obserwować  
Maxer

Pottinger mex OK vs pottinger mex GT

Polecane posty

Maxer    1

Witam

Mam pytanie która z tych sieczkarni jest lepsza oraz czym one się różnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Mex OK jest prosta, dwa wałki pionowe, które ścinają i podają qq do środka bezpośrednio pod tarczę, sieczkarnia zawiera gniotownik i tartkę, nie jest wymagająca jeżeli chodzi o zapotrzebowanie na moc, GT ma inne wymagania sprzętowe, ciągnik min 80 KM do niej musisz podstawić, wałki poziome ma dodatkkowo z tego co widziałem, więcej Ci o niej nie powiem, aczkolwiek jeżeli chcesz kupić sieczkarnię poszukaj mengele 220 albo 300, lżejsze i wydajniejsze maszyny, prostesze w budowie, no i jakość cięcia zostaje na tym samym poziomie co w pottingerze


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxer    1

Robiłem do tej pory mengele mb 300 i deutz 96 km przy niej miał co robić miała 12 noży i gniotownik sprzedana temu że zaczęła się sypać a w okolicy nie ma sklepu z częściami do mengele.

 

P.S.Mam na miejscu możliwość kupienia pottigera mex ok za 8900zł. i pottinger mex gt za 9000zł. ale 350 km. od mojej miejscowości i rodzi się pytanie co wybrać.

Edytowano przez Maxer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Mieliśmy dwie pottingerki, od mengele są bardziej wymagające sprzętowo. MEX OK będzie lżejsza na ciągnik, prostsza w budowie i porównywalnie wydajna do GT


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

my mamy gt kukurydza jest pocięta idealnie ma ona cepy które rozwalają ziarno na kawałki. Mengele idzie lżej ale nie potniesz tak jak potingerem i części do mengele są droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

My mieliśmy OK i teram mamy mengele 220 i jakość cięcia przy mengele jest dużo lepsza, tartka i cepa robią w niej swoje, ziarno i liście są lepiej rozdrobnione, a co do części, nie martwie sie tym jakoś bo dostęp jest do nich u nas bardzo dobry;)


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Niech Ci służy jak najlepiej więc;)


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxer    1

Dzięki:) i mam teraz kilka pytań:

Czy mogę przesunąć noże na tych otworach w kształcie fasoli?

Jak się ostrzy noże normalne obroty jak się kosi czy lewe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Ostrzysz na niskich obrotach, powoli dosuwając ostrzałkę. I nie wiem o co Ci chodzi z tymi otworami, noży nigdy nie przesuwaliśmy, co najwyżej możesz podsunąć tarczę z nożami do stolnicy jeżeli istnieje taka potrzeba


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxer    1

Znalazłem instrukcje do pottinger mex GT i tam nie pisze w którą stronę się ostrzy noże więc trzeba zajeżdżać 2 ciągnikiem od tyłu podłączać wałek i dopiero ostrzyć (tak robiliśmy w mengelce) czy normalnie tak jak się kosi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

co powiecie o sieczkarni Mex OK ile KM potrzebuje minimum, jak jest z jakością pocięcia sieczki i z prędkością jazdy i czy raczej "ciężko czy lekko idzie".


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj