lukbold

Problem z MB 220

Polecane posty

lukbold    1054

Witam. Posiadam Mengele MB 220. Ciagam ja U5314. Zanim kupiłem te sieczkarnie testowałem identyczna od sąsiada... nie wiem jak to mozliwe ale kukurydza miała wtedy ze 3m wysokosci i dość gesta była a ją goniłem po polu 1 szosowa czyli jakieś 8km/h na relaksie.... W mojej MB220 już to tak nie idzie ;/ Swego czasu zbierały mi sie resztki kukurydzy na tarczach ścinających i strasznie to blokowało maszyne ale opanowałem to i chodzi teraz lekko. Noże ostre ale tej wydajności, która miała maszyna sasiada jakoś nie ma. Cos tu jest nie halo żebym musiał kosić z prędkościa 3km/h (2 terenowa) bo na 3 teren traktor idzie 5km/h i zdycha. Gdzie szukać przyczyn tego stanu rzeczy? Da sie w tej sieczkarni cos podregulować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ptaq    0

Traktor sie zestarzał ot cała technologia :P A tak na serio to jak by była możliwości to przejrzyj sąsiada sieczkarnie i swoją i zobacz czy nie masz czegoś zbędnego ;) Mój sąsiad miał coś w tym stylu co ty mówisz z prasą ap41 ja miałem ap41 i lekko szła natomiast jego jakiś miał opór może łożysko zapieczone gdzieś nie wiem ale chodziła do końca ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtyla28    13

Były typy na bodajże 8 czy tam 7 noży i nowsze na 12 sprawdź ile masz 12 wiadomo że ciężej będzie szło. Możliwe że u sąsiada jest wersja z mniejszą ilością noży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

hmmm no ja mam 12 noży a ile tam w tamtej było... juz ją sprzedał i sie nei dowiem. A moze zamiast kombinowac wymienic te sieczkarnie na wyższy model. MB300 ? da mi to jakis wzrost wydajności? Bo tak czytam od paru dni to forum i juz nic nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

A jakiej szerokosci jest nowa stalnica do MB220? pisałem do baryczki w tej sprawie i od paru dni cisza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj