Polecane posty

marcin2057    22

Mam na pszenicy Tonacja silne nasilenie mączniaka, pryskałem 10 dni temu bo wcześniej nie dało się wjechać bo mokro i było pryskane Bumper Super 1l i słabo zadziałał czym mogę teraz poprawić aby było skutecznie Pilne !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Dołączę się do pytania kolegi tylko u mnie pszenzyto pryskana Artea w teŻ 10 dni temu i maczniak dalej idzie w góre dziś byłem w WIORnie i panie mówiły że takiego nasielenia to jeszcze w tym sezonie nie widziały, czym najlepiej prysnąć aby pomogło i zawlczyło tego mączniaka, bo szkoda zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszos1    1

Triazole mają działanie skracające w zbożach mniejsze , w rzepaku większe . Stosując triazole z retardantami należy zmniejszyć ich dawkę o 10%<retardantów> .

 

 

 

 

 

Absolutnie żadnych zabiegów w kwitnącym życie , bo będziesz miał szczerbate kłosy

dzięki za radę!

a po kwitnieniu można przejechać grzybówką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

to jak to w końcu jest, można czy nie pryskac pszenicę w czasie kwitnienia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17
Napisano (edytowany)

Bumper Super niby zwalcza mączniaka ale jest to słaby środek na niego.

Falcon, Soligor powinny sobie z nim poradzić i nie są drogie. Ja Falconem T2 większość pryskam.

Leander (fenpropidyna) też podobna cena i typowo na mączniaka jest.

Edytowano przez Kamilmkm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

U mnie z mączniakiem też nie mogę sobie dać rady. Cały czas wilgoć i rosa.

Chciałem na T3 dać 0,6l Acanto + 0,6L Caramby. Ale nie mogę dostać Caramby. Co byście polecili za miast Caramby.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Jeju wy już T3 pryskacie? :blink: :blink: :blink: a u mnie jeszcze nawet kłosa nie ma , dopiero malutki zalążek , a pszenica 40 cm dopiero.

Dziś poleciałem TILT TURBO na septorioze w KWS OZON bo ją zaczyna łapać a za tydzień wjeżdżam na calą pszenicę włącznie z KWS OZON Fandango.

Mysle że nic się jej nie stanie jak za tydzień dam kolejna grzybówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roberto2005    2

Witam ,planuję na T2 dać Falcona na pszenicę ( w fazie liścia flagowego) i pszenżyto ( wfazie kłoszenia). Czy mogę dodać do roztworu mocznik i siarczan magnezu, jeżeli tak , to w jakiej ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Chciałem na T3 dać 0,6l Acanto + 0,6L Caramby. Ale nie mogę dostać Caramby. Co byście polecili za miast Caramby.??

 

to acanto to będzie lepsze na T2, na T3 to już tylko amistar po taniości pasuje tebukonazol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Jeju wy już T3 pryskacie? :blink: :blink: :blink: a u mnie jeszcze nawet kłosa nie ma , dopiero malutki zalążek , a pszenica 40 cm dopiero.

Dziś poleciałem TILT TURBO na septorioze w KWS OZON bo ją zaczyna łapać a za tydzień wjeżdżam na calą pszenicę włącznie z KWS OZON Fandango.

Mysle że nic się jej nie stanie jak za tydzień dam kolejna grzybówkę.

Co puściłeś na T1 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
Napisano (edytowany)

Na 3ha pszenicy Wirtuoz a na 3 ha Tilt Turbo+Mirage.

W max dawkach.

Osobiście uważam że zboże po mieszance jest ładniejsze i narazie nie zaatakowane przez septorioze.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondek    0

dobrze będzie jak na T2 dam falcon0.6l a na T3 amistar 0.8l ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0

Witam, czy amistar w dawce 1 l/ha w pszenicy będzie dobrym rozwiązaniem? Bo rozmawiałem ze znajomym, który mówił, że maksymalnie 0,2l amistaru bo inaczej trzeba będzie kosić we wrześniu, Ja mu tłumaczę że wszedzie jest napisane o stosowaniu w dawce 1l/ha a on swoje. Jak żyć pytam?


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jony0913    0
Napisano (edytowany)

Panowie a jak się nazywa ta odmiana ojciec kupił od gościa i nie pytał ma wysokość 40-50 cm skracana 1l ccc+ modus BBCH 31-32 i za 12 dni sam modus 0,2 dostała 141N + obornik na jesień 25-30 ton na hapost-56162-0-54706300-1369660039_thumb.jpgpost-56162-0-72358500-1369660068_thumb.jpgpost-56162-0-54206700-1369660093_thumb.jpgpost-56162-0-10816000-1369660149_thumb.jpg

Edytowano przez Jony0913

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Mam na pszenicy Tonacja silne nasilenie mączniaka, pryskałem 10 dni temu bo wcześniej nie dało się wjechać bo mokro i było pryskane Bumper Super 1l i słabo zadziałał czym mogę teraz poprawić aby było skutecznie Pilne !

Masz duży wybór, mogę polecić tilt turbo.

Dołączę się do pytania kolegi tylko u mnie pszenzyto pryskana Artea w teŻ 10 dni temu i maczniak dalej idzie w góre dziś byłem w WIORnie i panie mówiły że takiego nasielenia to jeszcze w tym sezonie nie widziały, czym najlepiej prysnąć aby pomogło i zawlczyło tego mączniaka, bo szkoda zboża.

Jak artea nie dała rady to już mocny ten mączniak jest. Możesz dać to do poleciłem wyżej. Jak 2 triazole nie dały rady to może morfina da radę. Dobry z triazoli jest jeszcze epoksykonazol, ma to np seguris, to środek z najwyższej półki.

U mnie z mączniakiem też nie mogę sobie dać rady. Cały czas wilgoć i rosa.

Chciałem na T3 dać 0,6l Acanto + 0,6L Caramby. Ale nie mogę dostać Caramby. Co byście polecili za miast Caramby.??

Daj menarę, solo 0,5l/ha w mieszaninach 0,4l/ha.

dobrze będzie jak na T2 dam falcon0.6l a na T3 amistar 0.8l ?

Ok, amistar bardzo dobre rozwiązanie na T3.

Witam, czy amistar w dawce 1 l/ha w pszenicy będzie dobrym rozwiązaniem? Bo rozmawiałem ze znajomym, który mówił, że maksymalnie 0,2l amistaru bo inaczej trzeba będzie kosić we wrześniu, Ja mu tłumaczę że wszedzie jest napisane o stosowaniu w dawce 1l/ha a on swoje. Jak żyć pytam?

Z jednej strony to dobrze że amistar daje efekt fitotoniczny, dłuższy okres wegetacji, wyższy plon. 0,2l to nawet w mieszaninę za mało. Jeżeli będą jakiej infekcje to dodaj artee lub menarę, triazole szybko je zwalczą, a azoksystrobina długo będzie chronić.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jony0913    0

Dzięki Sławek a co to może być na liściach białe i dziurki są jakby pogryzione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naskom    10
Napisano (edytowany)

Witam. Podzielę się z wami moimi obserwacjami z gospodarstwa. Obecnie uprawiam Jantarkę, Tonację i Arktis. Wszystkie są po rzepaku. Na podstawę źdźbła nie dawałem niestety nic, nie wiem z czego to wynikało może z mojego skąpstwa, lecz gdy je wtedy lustrowałem wydawał się w super kondycji. Nie było mnie w gospodarstwie do 2,5 tyg. Kiedy zjawiłem się na polu zobaczyłem ze moją Tonacje po prostu zjada mączniak. Arktis i Jantarka akurat były od niego wolne, lub pojawiał się w śladowych dosłownie ilościach. Za to na tych dwóch odmianach dostrzegłem pierwsze objawy septerioz, lekkie przebarwienia. Więc na t2 zastosowałem Tilt turbo 1l+epoksykonazol 1l (bodajrze rubric). Narazie minął tydzień od zabiegu więc na efekty za wcześnie lecz całe szczęście że zdążyłem przed deszczami bo juz od 3 dni pada. Na t3 zamierzam zastosowac w fandango+tebukonazol. Myślę że uda mi się uratowac Tonacje i uzyskac przyzwoity plon z Arktis i Jantarki. Pozdrawiam

Edytowano przez Naskom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naskom    10

Też mam pierwszy raz. Obecnie najlepiej wygląda Jantarka, później Arktis i Tonacja ze względu na mączniaka. Wygląd wyglądem ale zobaczymy ile będzie w magazynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244

to jak to w końcu jest, można czy nie pryskac pszenicę w czasie kwitnienia ?

 

Pszenice możesz prykać, tylko bez odżywek azotowych bo będzie bieda.

 

 

@milanreal1 Podaj coś innego niż syngenta, zreszta i tak wiadomo o co chodzi.

 

 

Na mączniaka wystarczy sama fenpropidyna (Leander czy Lotus) dawka w zależności od nasilenia 0.4 powinno być ok i zaoszczędzacie 2/3 ceny niż przy Tilt Turbo który wyżej mieliście proponowany.

 

Swoja drogą Tonacja chyba podatna na mączniaka bo w tamtym roku też miałem ten sam problem tyle że zabieg trafiony tylko na podstawe zdzbła miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj