Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piotrek10    4

W czasie kwitnienia nie pryska się pszenicy nawet od grzyba chyba że nie ma na co już czekać; potwierdził to też pracownik syngenty.

Dylan    0

Piotrek pszenice właśnie najlepiej pryskać na grzyba w czasie kwitnienia gdyż pszenica w przeciwieństwie do innych zbóż kwitnie wewnątrz kłosa

black08    3

na fuzarioze najlepiej pryskac na początku kwitnienia lub w trakcie ale termin dośc wąski ok 3 dni. jeśli chodzi o środki to w tym roku na 2 zabieg szło: prosaro na pszenice po pszenicach, fantango , swing po rzepakach i po cebuli, falcon stosowałem kiedyś i ze wzgledu na jego tendencje do przypalania flagówki nie stosuje.

kujawy to jes to!!!!!

Wiadomość z agroFakt.pl

miszka31    29

a fandango ci nie przypaliło? bo mi troszke końcówki wzieło.

black08    3

nie powinno nawet ci powiem ze jeszcze nie byłem na polu po oprysku w tym roku w zeszłym luzik nie przypalało. fantango ma inny sposób przemieszczania subst w roslinie, a falcon ma to do siebie ze po oprysku najwieksze stężnie subst jest własnie w koncu liscia co powoduje przepalenie. ogolenie bayer nie zaleca dodawania do falconu i fantango niczego ewentualnie perytroid ( nie stosowac fosforoorganików!!!!!!!)

kujawy to jes to!!!!!

turtojs    78

dylan jak to pszenica kwitnie wewnatrz kłosa miałeś na mysli wewnatrz liscia w zbozu ? przeciez jak sie wyklosi to dopiero kwitnie widac to po opadajacych pyłkach przynajmniej tak mi sie zdaje

piotrek10    4

Dylan, są dwie szkoły odnośnie pryskania fungicydami w czasie kwitnienia pszenicy: jedni mówią że nie należy pryskać, natomiast inni że można i nic się nie stanie. Ale że najlepiej właśnie wtedy pryskać to nie prawda.

benek79    13

Ja stosowałem Fantango+Prosaro na czesc pszenicy a na kawałku Orius+Celerux. Dodawałem jeszcze Durzban+Sonate zboza.

Fenol    4

oj w tej cenie to chyba bumper, dawka 0,5l/ha

tilt, corbel, duety po stówce albo lepiej....

kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

SAUTER    4

a wiecie w jakiej cenie jest input 460 ec?

jerzy    2

Tak wiem Input bedzie kosztował 800 zł 5 litrowa bańka.

Fungicydy za 50 złoty to jest raczej uspokojacz sumienia że coś się prysneło, fungicydy dopiero w okolicach 100 zł za litr przedstawiają wartość dla rolnika zajmującego się hodowlą roślin. Jest takie przysłowie o szkle i tyłku ;)

maciek    27

Co powiecie na miesznkę tilt turbo 0,6 + sportak 0,6 ,tzn fenpropidyna z propikonazolem + prochloraz.Kosztowało by to niezbyt wiele a mogło by przynieść dobre rezultaty na pierwszy zabieg?

Na drugi zabieg np.soprano +corbel ,lub tango star lub fandango albo input 3/4 dawki ?.

SAUTER    4

Tak wiem Input bedzie kosztował 800 zł 5 litrowa bańka.

Fungicydy za 50 złoty to jest raczej uspokojacz sumienia że coś się prysneło, fungicydy dopiero w okolicach 100 zł za litr przedstawiają wartość dla rolnika zajmującego się hodowlą roślin. Jest takie przysłowie o szkle i tyłku ;)

To nieźle u nas ten Input po 1410z za 5l

Małe sprostowanie cena dotyczy input+fandango

Grzenio    15

A co powiecie na Wirtuoz. Słyszał ktoś o tym środku

Zna ktoś ceny Input i Fandango??

I czy ktoś stosował te środki i może coś powiedzieć o efektach?

Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

miszka31    29

ja dwa sezony stosowałem fandango, bardzo dobry środek, zawiera strobiluryne,trzeba pamietać by go wcześniej zastosować, tzn przed pojawieniem chorób, on bardziej zabespiecza przed infekcją, niz wyniszcza choroby, jedna wada tego fungicydu, cena, aaa i jeszcze opóźnia termin zbioru :)

bialy2005    208

Wtym roku zaczynam zabawe z fungicydami ;[ i mam taki o to plan

pszenica i pszenzyto prysnac pierwszym zabiegiem sarfun 500sc + z CCC a w drugim zabiegi artea. Powiedzcie mi jak ocenic ze nalezy jechac z drugim opryskiem, na co patrzec ??

jeczmien jary -mysle jednozabiegowo artea + modus i tez pytanie kiedy ??

W okolicy nikt nie pryska fungicydami wiec nawet nie mam gdzie podpatrzec i podpytac :lol:

Dostarczam wapno nawozowe  głownie z kopalni Kieleckich weglanowe Morawica  i z magnezem Radkowice. Kontakt PW lub tel 602888262

miszka31    29

sam sarfun nie zawiele zdziała, trzeba by coś do tego dodać, artea jak najbardziej :lol:

bialy2005    208

ale podstawowe choroby załtwi ?? Chodzi o to ze nie chce za duzo zainwestowac tymbardziej ze to moje poczatki z fungicydami jakby co to mniejsze beda koszta :lol:

Dostarczam wapno nawozowe  głownie z kopalni Kieleckich weglanowe Morawica  i z magnezem Radkowice. Kontakt PW lub tel 602888262

Vitasem    17

Akurat w marcowym TAP jest na stronie 76-80 opisane działanie różnych kombinacji fungicydów w ochronie pszenicy jest i twój zestaw (Sarfun + Artea)niestety wyniki zastosowania tych środków są niezadawalające ,zastosowanie tej kombinacji okazało się nonsensem ekonomicznym nakłady poniesione przewyższyły zyski.

bialy2005    208

chyba pezoczyłem ten artykuł bo przeczytałem w kwietniowym a tego jakois nie zauwazyłem :lol: No według tego doswiadczenia wyszło ze najopłacalniej jest tilt + artea.

A teraz mam pytanie czy jest sens stosowac fungicyd jednozabiegowo ?? bodajrze cappalo w opóznionym terminie ?? gdzies czytałem ze w uprawie mnij intensywnej jest oki.

bialy2005    208

czyli jak pryskac to 2 zabiegi i cos dobrego ( nie taniego) lub wcale ?

miszka31    29

przy pszenicy chcieć uzyskać dobry plon i jakość niema wielkiego wyboru( 2 zabiegi ponad 200zł na ha), można coś pomieszać wyjdzie troszke taniej, przy paszówkach można czymś tańszym, i do tego te prognozy cen zbóż po żniwach.

bugjo22    0

a co sadzicie o tym programie ochrony standard (capallo + duet ultra)na pszenice ozima

bialy2005    208

tez włąsnie troche czytałem o tym programie i z reklamówki to wszystko ładnie pieknie a jak w praktyce ?? :) U mnie narazie na połowie dziłek nie moge jeszcze wjechac z azotem i herbicydem :P A chwasty juz rosna :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez mf362
      Jak w tytule,chciałem sie dowiedzieć czy duzo z was wybiera tę odmiane jara.
      I jak radzicie sobie z chwastami, jaki oprysk polecacie i w jakiej fazie rozwoju ?
      Na ten rok mam do zasiania 60 arow i ile doradzacie wysiac kg?
      I po ile chodzi u was pszenica za 100kg.
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie odnośnie stosowania regulatora wzrostu,posiałem na jesień pszenice ozimą ale siewnik mi oszukiwał i zamiast 190 kg/ha wysiał około 230 kg/ha.  A na jednym polu gdzie jest cięższa gleba zamiast 220kg/ha wysiał 260kg/ha i teraz po zastosowaniu 1 dawki azotu 60kg N na ha szukam dobrego regulatora i zastanawiam się jak wysoką 2 dawke azotu zastoswać?
    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.