Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

Dzień bez ulewy dniem straconym .I dolało tak ,że woda stoi na polu .

 

No ja dziś widziałem w burakach kaczki pływały ;) B)

dzisiaj zdążyłem dokończyć  prasowanie jęczmionki  u  sąsiada  jak zwoziłem to mnie popa złapała  i ledwo  z pola  zjechałem w koleinach  ale dobre  i  to  bo na razie  czekam  aż  pokoszą  i  dalej  prasować   bo słomy  bida  z 4ha jęczmionki  3 klasa ziemi trochę czwartej   38 belek 120x110  masakra

 

Oj będzie słoma w cenie w tym roku Ci co chcieli sprzedać to teraz przeklinają że się skusili na te parę groszy bo słoma leży i nie da się pod rzepak szykować kto jeszcze nie zebrał to o sprzedaży już nie myśli tylko sieczkarnia aq leje codziennie

Gość marekfarmer
Opublikowano

Ja akurat  mam wszystko u siebie sprzątnięte w lipcu  pod rzepak chyba jutro  zacznę  orać  bo  wlało konkret. Teraz  jak tylko ktoś  będzie kosić  to  jadę  prosto  za kombajnem zbierać.

Słoma  jak  na razie Cena  to  30zł/t

Opublikowano

Ja akurat mam wszystko u siebie sprzątnięte w lipcu pod rzepak chyba jutro zacznę orać bo wlało konkret. Teraz jak tylko ktoś będzie kosić to jadę prosto za kombajnem zbierać.

Słoma jak na razie Cena to 30zł/t

To masz tania słome u nas nawet po 120 wolaja ale przyjdzie urodzajny rok to za d*pa beda chodzic i prosic zeby sprzatnac a w tedy pocałujta w d*pa wujta płacz i płać za cięcie.

 

U mnie z nocy 11mm i wieczorem 14mm w spierpniu juz 45mm B) ale teraz juz zaczyna się bloto robić.

Opublikowano

A  ja wam powiem ze u nas susza. Niby pada ale to raczej pierdzieli robotę bo spadnie 1.5 litra i po deszczu a okopowe potrzebują tak samo jak warzywa. Cebula się kładzie z braku wody brokuł i marchew tak samo. Niby deszczownia jest ale nie daje rady zaspokoić potrzeb. Więc niech pada i oby sporo. jak spadnie znowu 100 litrów to nie pogardzę :)

Opublikowano

oprócz skoszonego rzepaku, gorczycy, łubinów i jęczmienia ozimego nic nie koszone.....na próbę wjechaliśmy w pszenice , ale szybko zakończyliśmy bo wilgotna 16%, wszystko stoi i pogody nie widać.....

Opublikowano (edytowane)

od rana już ponad 50mm spadło. I nie zanosi się na koniec. W sierpniu już 112litrów

ja żniw nie mam, ale koledzy dopiero na półmetku. A są i tacy co dopiero z 5% skosili

Edytowane przez saszeta
Opublikowano

WLKP ,jak koledzy kosicie może gdzieś ,u nas kolejny dzień deszcze dzisiaj napadało zdrowo ,rowy pełne te duże melioracyjne ,wprawdzie nie jest jeszcze żle w kalendarzu 5 sierpień ale zaczyna robić się nie ciekawie ,zboża coraz bardziej poległe ,owies zarasta czernieje ,co skoszone a słoma w pokosach była już zarasta i kiedy ona wyschnie pod prasę ,mam część pól słomę zebraną chciałem pryskać glifosatem ,nie da się i pada i gleba błoto nie dało by się jechać ,no i do tego ceny niskie skupu ,wszystko przeciw nam i natura i nasi politycy co nie dbają o Polskich rolników i przedsiębiorców ,tylko o interesy zachodu i USA  ta cała polityka wschodnie

Opublikowano

Dziś znowu spadło 11 litrów, a z radarów wynika że to dopiero początek... niech będzie trochę słońca aby to zboże miało 15,5 % wilgoci to koszę i bez zastanowienia wywożę na skup.

Opublikowano

A u nas bajeczna pogoda od 10 tniemy i belujemy, ludziska na pole przychodzą proszą żeby im skosic bo straszne burze nadają he najpierw u siebie trzeba zebrać dzisiaj do wieczora pokosimy

Opublikowano

A u nas bajeczna pogoda od 10 tniemy i belujemy, ludziska na pole przychodzą proszą żeby im skosic bo straszne burze nadają he najpierw u siebie trzeba zebrać dzisiaj do wieczora pokosimy

 

Koś koś jak burze to lrpiej niech na polu zostanie ;)

 

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v