Marek46ha

Kosiarka- zawieszenie boczne czy centralne?

Polecane posty

Arturo69    43

Ale to są proste rzeczy kolego, dostępne do pojęcia dla większości ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miotrek    0

Witam.

Chce kupić kosiarka dyskowe vicona, miałem już brać vicon'a extra 228 na bocznym zawieszeniu, lecz teraz właśnie zastanawiam się nad centralnym, jakie są wady i zalety na centralnym zawieszeniu? ktoś doradzi ? duza jest różnica miedzy nimi i czy warto zainwestować kilka tysięcy więcej w centralkę ? z góry dzięki za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

ile hektarów najpierw powiedz , szerokość 2,8 (namodzili z tym symbolem 228) , sam mam 2,6 z bocznym zawieszeniem i nie narzekam max prędkość to 14 km/h na dłuższym i równym kawałku ,można deko więcej ale za mocno rzuca , a jak krótsze kawałki albo nierówne to wolniej .

Koszę na pierwszy pokos 20- 30 ha a następne juz mniej. Zawieszenie centralne lepiej kopiuje nierówności i mocowanie listwy lepsze bo  na środku. Ale nie brałem bo pottinger chciał za tą 2,6 zwykła 24000 zł a na centralnym już 40000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miotrek    0

Hektarów mam podobnie do koszenia jak Ty, 20-30, tylko prawdopodobnie jeszcze będę miał dzierżawy ok 10ha. Gorsze właśnie jest to ze duzo nierówności na moich terenach jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maniek1Excalibur
      Witam.
       
      Czy ktoś może się orientuje czy w okolicach Rybnika (woj. śląskie) są jakieś firmy, warsztaty prywatne, gdzie regenerują zawieszenia przednia w traktorach? Dokładnie chodzi mi o usuwaniu luzów w zwrotnicach i sworzniu osi. Jeśli ktoś zna i może powiedzieć ile takie coś kosztuje prosze o odpowiedź.
    • Przez conan
      Spawane tylnie zawieszenie w bizonie i spawana rama od motowideł w chederze,czy ma to jakiś wpływ na eksploatację bizona ?
    • Przez jar123
      Witam poszukuje bocznych osłon na silnik do Ursusa 1224 lub Zetora 12245 może wiecie kto ma lub macie jakieś namiary ? :mellow:
    • Przez marius21
      Witam
      mam taki problem. kupiłem niedawno taki ciagnnik i teraz przy podczepieniu pługów (4 skibowy zagonow Akpil CZh350) podczas pracy cięgło wygieło sie w łuk.
      rozmawiałem z kierownikiem serwisu i stwierdził, że to z mojej winy tak sie stało bo było cięgło źle ustawione do pracy. uważa że pługi powinny być ustawione na otworze plywającym tylko że w tym pługu nie ma takiego otworu, oraz, że pewnie było rozkrecone za bardzo co też jest nieprawdą. ustawiłem pług tak samo jak w poprzednim ciągniku deutz Fahr dx6.05 i tam nic takiego sie nie działo. pługi zaorały 1ha pola. nidzie nie było nimi zawadzone alni udezone. pole jest zaorane super wiec nie wiem czego to ma byc moja wina. poradzćie jak zrobić, żeby mieć jakies szanse na uznanie reklamacji. (oadam, że przy takim ustawieniu jak mi mowil serwis plugi nie zaorałyby nawet 1m pola) dzieki z gory za pomoc.
       
       
      P.S. jak nie ten dział to prosze o przeniesienie
    • Przez krzysztofagricultu
      Czy słyszeliście już o nowym pomyśle na walkę z rosyjskim embargo?
      Podobno minister rolnictwa i rozwoju wsi złożył wniosek do ministra finansów o "czasowego zniesienia akcyzy na polski cydr". Również do sejmu ma trafić nowelizacja w "ustawie o wychowaniu w trzeźwości" aby móc reklamować cydr i perry.
      Czy według Was trafi to do konsumenta i rzeczywiście wzrośnie sprzedaż tych produktów?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj