Skocz do zawartości
winner2005

truskawki na dzien dzisiejszy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
winner2005    1

czy truskawki nadal sie opłacają? Patrząc na ilość skasowanych plantacji chyba nie najlepiej z tymi owocami?

dentka17    3

W agrobiznesie mówili że cena w tym roku bedzię zadowalająca bo troche truskawek wymarzło.

BartekM    17

To czyli wykasowane to prędko do nich plantatorzy nie wrócą poki biznes na zbożu trwa, jak to we wszystkim jednego roku stracisz a drugiego zyskasz dwukrotnie..

Wiadomość z agroFakt.pl

pawelol111    713

Problem polega na braku chętnych do pracy przy zbiorze. W moich okolicach nie ma kogo zatrudnić - młodzi nie chcą a starsi tyrają w pieczarkarniach. No i te ceny... raz się opłaci, pięć razy nie. Jeśli nawet powrócą potężne plantacje to górka truskawkowa będzie dopiero za ok 3 lata.

Rallyfan    0

Kolego, nie ma takiej ,,górki", ktorej by przyroda nie zniwelowala :lol: Swiadczy o tym nawet ten sezon - tyle nowo powstalych plantacji z jesieni i co po nich zostalo? A co przed nami...?

pawelol111    713

Jasne ale zobacz co się działo kilka lat wcześniej. Pamiętam jak dziś truskawki po 1,2zł za kg.

astrzak    16

Dzisiaj widziałem na placu pierwsze krajowe za 14zł. import srednio po 10-12zł. ale pewnie w sezonie spadna do 5zł za kilogram albo i mniej

dentka17    3

Na jesień sadzi się truskawki. U mnie chodzą truskawki teraz po 14-15zł/kg.

saszeta    73

u mnie w mieście foliowe są po 10zł. Na polu jeszcze z tydzień i też już będą. Czy wymarzły to bym się spierał. To jest raczej żeby cenę ustawić ale to dobrze. Skosiłem w listopadzie z 10 arów truskawki. Śniegu nie było a mrozy jak wszędzie. Na ten moment oprócz tego że mniej liści niż na nie koszonych to kwiatostanów i już owoców nawet sporych jest tyle samo

lampo 60    1

@saszeta

Czerwińsk jest duzym zagłębiem truskawkowym i tam truskawki nie wymarzły, natomiast juz po drugiej stronie Wisły, gdzie również sadzi się sporo truskawek, tj. Sochaczew, Iłów, Sanniki, Rybno wymarzło naprawdę sporo plantacji. Z tego co zauwazyłem to głownie te które były prowadzone słabo, bez odpowiedniego nawożenia.

A sytuację pogorszył przymrozek z czwartku na piątek. U mnie zmroziło słabsze i bardziej odkryte kwiaty. Nawet pod włókniną.

saszeta    73

to może być choroba odglebowa np wertycylioza.

Ja na ten przymrozek kładłem folię czarną na całą powierzchnię. Raczej się opłacało. Koszt 3tyś/ha. U mnie było -4.

podstawowe pytanie: czy podlewałeś je? w tym roku było sporo pędraków w ziemi czy zwalczyłeś je? pod sadzenie ja dawałem obornik plus polifoske 6 plus 2 tygodnie lub 3 podlewania co drugi dzień bo sucho było, ja sadziłem 24 sierpnia tamtego roku

lampo 60    1

@marcin

jak nie zrobiłes wczesniej to teraz podlewaj pod kazdy krzak dursbanem i topsinem

saszeta

no ale tą folię wykorzystasz tylko do okrycia przed przymrozkiem, a włókniną mozna okryć każdą uprawę w celu przyspieszenia i ochrony przed mrozem. U mnie -5.

dymek333    1

Witam kolegów, mieszkam w okolicach Wrocławia i u nas było -4. Większa część wymarzła, nawet guguły, które za tydzień byłyby do zbierania pomroziło. Ale może w tym roku cena będzie zadowalająca i nie odczuje się tak tych wybryków atmosferycznych ...

saszeta    73

@lampo 60 akurat folia była do czegoś innego. A że leżała to poszła na truskawkę. W tym roku pierwszy raz nie dawałem włókniny na truskawki

tomek12345    0

witam, jak u was z truskawkami u mnie cena nawet przez chwilke nie spadła ponizej 12zł, ale truskawek o wiele mniej niz w tamtym roku

luku1988    0

witam, jak u was z truskawkami u mnie cena nawet przez chwilke nie spadła ponizej 12zł, ale truskawek o wiele mniej niz w tamtym roku

Ładna cena a skad jestes kolego?? u mnie sa 9 - 10 zl

dentka17    3

U mnie woj. pomorskie 7zł/kg jak do sklepu to około 6zł/kg. To słabe kolego masz ceny. 9-10zł za kilo? czy za kobiałkę?

tomek12345    0

okolice radomia, tylko tyle za taka cena jest na giełdzie, wiadomo na skupie o wiele taniej, dzisiaj sprzedawałem pandore i winatarde, po 13 zł ale truskawki naprawde sliczne

dentka17    3

Panowie jak znacie to podajcie jakieś nazwy nawozów dolistnych lub doglebowych i kiedy je sie stosuje i w jakich ilosciach, podziękował.

sebas99    60
Napisano (edytowany)

ktoś wie jaka będzie w tym roku początkowa cena truskawek?

Edytowano przez sebas99

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez adasiorek
      powiedzciemi jakie teraz najlepeij sadzi odmiany
      czy sie oplaca nakrywac
      ja posaidam hanoy i elkant i dukat na przemysl
      mozecie ejszcze cos powiedziec o naworzeniu
      i zasadzie saszienie jaki rozstaw
    • Przez Grzegorz1322
      Witam. Jakiej średnicy rury macie do nawadniania truskawki? Chodzi mi o rury czarne pe . Mam 30a truskawek,ale planuje zwiększyć areał do około 1ha. Truskawki mam na matach po 100 rzędy,pole równe. Czy rura fi 50mm jest dobrym wyborem? Planuje zeby woda szła grawitacyjnie(zbiornik mam na małej górce) .
    • Przez zorak
      Po założeniu plantacji truskawki przyszedł czas na plantacje mialiny. W tym roku 1800 sztuk sadzonek odmiany POLANA. Dlaczego ta odmiana ?? Jest to malina bardzo plenna, owocująca na pędach jednorocznych które nie potrzebują podpórek. Po zbiorze wystarczy skosić pędy. Przedplonem był jęczmień. Pole na zime zaorane a wiosną zrobiona uprawka i własnie jestem na etapie sadzenia. Rozstawa w rzędzie 0,5m a między rzedami 3m.
      Pierwsze pytanie - czy po posadzeniu obcinać pozostałość zeszłorocznego pędu na równo z ziemią ?? czy pozostawić ??
      Jeśli ktoś zajmuje się profesjonalnie tą rośliną to prosze o kilka wskazuówek odnośnie nawozów i oprysków - zwłaszcza oprysków. Jakie oprysk, kiedy i na co.
      pozdrawiam i czekam na jakies wieści
    • Przez TomaszTrochim
      Witam .Jestem na etapie zakładania plantacji  jagody kamczackiej . Planuję zafoliować zagony ale zastanawia mnie jak póżniej nawozić obornik . Czy ktoś zna rozwiązanie późniejszego nawożenia ? Może lepszym rozwiązaniem byłoby przykrycie zagonów korą ? Moja uprawa ma być ekologiczna więc używał będę nawozów naturalnych. 
    • Przez tomn95
      Ma ktoś z was jakąś wiedzę na ten temat? Po jakim czasie zwraca się taka inwestycja? Co do kosztów samych tuneli to firma haygrove robila mi już wycenę. Zastanawia mnie fakt czy ciężko jest poprowadzić taką uprawę.