Zaloguj się, aby obserwować  
hellokitty90210

Poradnik rolniczy ,pewne pytania ,pewne sugestie

Polecane posty

witam. hmm no więc problem jest taki . Pewnie większość czytających ten temat powie że go nie ma ale moim skromnym zdaniem jest. Być może powinnam napisać ten "list" wprost do redakcji PR ale postanowiłam najpierw tu sprawdzić opinie innych osób na ten temat. Od paru ładnych lat prenumerujemy poradnik rolniczy . Całkiem porządna gazeta ,pomaga w pewnych sprawach rolnikom ,przedstawia ich problemy , opisuje ich gospodarstwa itd,itp .Tylko z mych paroletnich obserwacji wynika że są one niesamowicie puste . Faktem jest że w moim gospodarstwie nie było nikogo z tej gazety ale jakoś nawet tego specjalnie nie pragnę. Dlaczego? Bo te artykuły stały się właśnie puste i nudne . Wkoło to samo, kto co kupił ,jaki ma ciągnik ile daje krowom śruty , jak to ktoś nie śni po nocach żeby mieć 200 krów , aby tylko więcej i więcej. I po co to ciągle?? Czemu w praktycznie żadnym artykule nie ma zdjęć domów rolników , miejsca ich wypoczynku ,tylko obory i krowy i całe rodziny przy beczkach od gnojówki . Jak ktoś z miasta ma się dowiedzieć o tym jak mieszkają rolnicy , jak sobie radzą z dużą ilością obowiązków ,gdzie wypoczywają i jak spędzają wolny czas i czy w ogóle go mają , jakie są ich pasje i zainteresowania itp. Niczego takiego nie da się z nich wyczytać . przez wszystkie lata ciągle to samo . To wykazuję tylko mym skromnym zdaniem niski poziom tej jakże sławnej rolniczej gazety . Z poważaniem HelloKitty90210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Sądzisz że ktoś z miasta czyta Poradnik?

Co do treści myślę że trudno wszystkim dogodzić,ja np.nie czytam przepisów kulinarnych za to lubię nowinki techniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falconeyes    11

Jak sama nazwa wskazuje PR jest rolniczy i nie sądzę że ludzie w mieście zaczytują się w nim, a wymagania jakie przedstawiasz to tak jakby w piśmie motoryzacyjnym opisywać kwiatki na oknie w garażu-poza tym nie każdy chce dzielić się swoim prywatnym życiem. Sam czasem czytuję tę gazetę i cenię ją sobie za najświeższe wiadomości, porady agrotechniczne,zootechniczne i technikę rolniczą,albo chociażby za felietony na pierwszej stronie. Ale te opisy gospodarstw są jakby wyjęte z sensacji SE albo Faktu, interesujące są tylko te które opisują nietypowe kierunku produkcji. Ogólnie gazeta warta swojej ceny, ale do Top Agrar-u jej daleko.


„Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim.”
George Orwell

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj