Silver

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :)

Polecane posty

kserkses    2
@pioter za 155 brutto spokojnie można kupić agrofarma 100 :rolleyes:
Za poniżej 150 też go kupi, chyba że na PROW ceny podnieśli, a agroplus 67 kosztował 127 w wersji podstawowej.

<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Panowie takie zabawki to moim zdaniem nie do tura, bo ktoś tu pisał o szklanym dachu za 4 tyś, a jak przeleci belka siana przez dach to co 4 tys w plecy? Pozatym oberwane błotniki czy połamana maska itd w turze wszystko możliwe, również i pękniecia bloku lub inne uszkodzenia mechaniczne, dlatego ja proponuje w miarę tani w utrzymaniu z tanimi częściami ciągnik, z przyzwoitymi parametrami, moim zdaniem to tylko kwestia wyboru pomiędzy proximą z trc lift 100 a farmtrackiem z linikiem perkinsa i turem z mrągowa lub pol-motem 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woj    0

Ferdek07 - to nie jest tak ze "zabawki" nie nadaja sie do tura, kazda firma dba o to zeby byly montowane tury zalecane przez producenta i wtedy dostajesz odpowiedni tur do mozliwosci ciagnika ze zmocnieniami konstrukcji odpowiednia rama wtedy obciazenia i naprezenia sa rozkladane na cala konstrukcje (JD ma rame wiec jest jeszcze lepiej) . wlasnie te zabawki okazuja sie wytrzymalsze i lepiej dopasowane przez co wydajniejsze. do tura ciagnik powinien miec rewers elektrohydrauliczny (mniejsze ryzyko uszkodzenie sprzegla) oraz mocniejsza i bardziej wydajna hydraulike- jezeli tego nie ma to operator musi sie meczyc i bardziej katowac ciagnik co za tym idzie zmniejszac jego zywotnosc i efektywnosc pracy przy zwiekszeniu spalania paliwa. a to czy cos mu spadnie na dach czy maske zalezy tylko od tego co tym "zarzadza" (bo praw fizyki nie da sie oszukac) i oczywiscie od ostrzetu tura odpowiedniego do danej pracy. ja nie patrzylbym na 15-20tys (bo tyle bedzie drozszy od "nie zabawek" tylko bral ciagnik lepszy i bardziej wydajny w pracy (przyjazny dla operatora) bo to jest inwestycja na lata. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2
Dobra ale dać 130 tyś za ciągnik 70km na wąskich oponach bez wyposarzenia i z piekielnie drogim serwisem to jak dla mnie sie zupełnie nie opłaca,

a kto powiedział że na wąskich kołach i bez wyposażenia on nie będzie na wąskich oponach bo opony se wybierzemy jakie chcemy a jak on może być bez wyposażenia /??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
a kto powiedział że na wąskich kołach i bez wyposażenia on nie będzie na wąskich oponach bo opony se wybierzemy jakie chcemy a jak on może być bez wyposażenia /??

Przecież to jest ta uboga wersja ztłumikiem na środku, zawieszenie kabiny takie jak i w ursusach, szczegułów o oponach nie znam ale napewno coś szerszego to kilka tyś, a jaką wogule ma skrzynie ten JD no i ile przeglądy kosztują? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

no Sory bo nie napisałem wcześniej ale my weźmiemy nie BASIC tylko ADVANCED(a ta cena to diler nam napisał tako na ofercie z początku a my chcieliśmy Advenced a jemu się niechciało zmienić :rolleyes: ) a skrzynie ma PowrQuad 16/16 a z przglądami to niewiem jaka cena ale ktoś pisał że jak mniał to zapłacił coś koło 1000 zł :) a i jeszcze to tłumik ma przy kabinie a nie na środku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
no Sory bo nie napisałem wcześniej ale my weźmiemy nie BASIC tylko ADVANCED(a ta cena to diler nam napisał tako na ofercie z początku a my chcieliśmy Advenced a jemu się niechciało zmienić :) ) a skrzynie ma PowrQuad 16/16 a z przglądami to niewiem jaka cena ale ktoś pisał że jak mniał to zapłacił coś koło 1000 zł :) a i jeszcze to tłumik ma przy kabinie a nie na środku .

No to Johny nie 130 a 180 tyś brutto dałeś! :rolleyes: :) . Ile tak naprawdę mocy potrzeba do tura>? do zworzenia bel i ładowania gnoju? czy te 60km to będzie zapas mocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

jakoś nie mogę pojąć dlaczego 180 tyś brutto ?? aż tyle to on nas chyba nie wyniesie :) a do tura to 60 KM napewno starczy widziałem nawet w galeri że obornik czy baloty to U C-330 ładują :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Adwanced dużo droższy tak strzeliłem że 180 tyś, co do tura i mocy to pytam w sensie czy styknie proxima 61km czy trzeba mocniejszą żeby nabrać łychę piachu, czy nabrać dobrze widły gnoju, lub odśnieżyć podwórko (chociaż wydaje mi się ze z odśneiząnienem to ile by nie bylo km to będzie się kopać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

Nie ADVANCED jest tylko 5 tyś droższy od BASIC z odśnieżaniem masz racje a co do gnoju czy piachu to starczy napewno :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=20710 i co ten zetor najlepszego zrobił, przecież ta proxima to gorsza wersja serii super bo nie dość że silniki są bardziej paliwożerne to w dodatku mocowania tura są wysunięte do przodu i poza tą 100tką nic nie pasuje na proxime (pewnie przez ten komin w rogu kab), dla zainteresowanych znajdzcie sobie i porównajcie ile wsunięta przed przednią oś 100ka jest na proximie w porówniu do 5340 (kilka postów wyżej jest link)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ronnie1018    0

Nie myslales nad jakims Belarusem np. 952. 3 on kosztuje 85156 zł brutto i ma silnik EURO I, turbodoładowany, most belkowy, skrzynia biegów synchronizowana 14/ 4 z reduktorem, maska plastikowa i 90 km, a ładowacz czołowy Pronar ŁC- 1650 około 21 tys z montazem i tylko łyżką. I w cenie jest 18 miesięcy gwarancji, OC, AC, NW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2

A może New Holland TD60D i jakiś krajowy ładowacz? Tylko teraz nie orientuje się dokładnie w cenie. Ja mam TD80D z Ładowaczem Faucheux, super zestaw do pracy przy bydle, bardzo mało pali, ale akurat ten zestaw więcej kasy (około 140 tys. zł)


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finek    2

Witam ja bym ci radził kupić zetora 8441 jest niezły komfort, części są tanie i łatwo dostępne, ze spalaniem jest średnio ale nie można narzekać, a za 180 brutto dostaniesz nieźle wyposażoną wersje i dobry tur kupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Ja bym ci polecił coś 80 konne bo jak ci się gospodarstwo bardziej rozwinie to się lepiej przyda niż 60 konny ciągnik.

 

A najbardziej radziłbym ci nowego sama explorer 3.

Trochę kosztuje ale lepiej dopłacić niż całe fundusze na naprawę tracić.

Kupisz sama a tura dokupisz jakiegoś innej marki bo tury sama są to jedne z najlepszych i najdroższych turów.

Sam same wyniesie ze 110 tys, zł no ale czego się nie robi dla wygody i zadowolenia z ciągnika.

 

Sam bym takiego kupił ale mam za mało ziemi,nie miał by u mnie co robić no i kasy nie mam na taki sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Też poradzę Ci zetorka 8441 w pom augustów on na promocji kosztuje 104 tys.zł(brutto) a tur 100 17400zł(brutto) i tur ten ma chyba joystick. Lepiej miej te 20KM zapasu niż nżekać że jest za slaby a to że tur 100 niejest samo poziomujący się to nic nieszkodzi, jest to wada ale mała i lepszy sprzęt możesz do niego dokupić do obróbki pola no i powinieneś być zadowolony z proximy


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym wybrał 6441 jak do tura kabina w miarę spalanie na taką moc ciągnika to nie będzie takie duże no i Zetor to sprawdzony produkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Ja polecam Ci Zetorka B) Dobra maszyna i tur TL też bardzo dobry B) Ja mam proxime 9541plus +tl220 i to bardzo dobry sprzęt, zarówno razem jak i osobno ;)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

a ja bym cie polecał ci zadnego zetorka ciagnik do tura powiniej byc zwrotni i zwinny a zetor do takich nie nalezy. moze jakis nh albo jd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

Do tura dobrze mieć rewers elektrohydrauliczny.To znacznie usprawnia prace i sprzęgło się tak nie zużywa.


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci radził do tura jak już ciągnik to z rewersem elektro-hydraulicznym a Zetor chyba nie posiada lepszy będzie NH albo coś z SDF ;).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Niedługo ma być Proxima power i ona będzie miała rewers elektrohydrauliczny ;)

ps. Ja w swoim Zetorze mam zmieniony rozstaw kół i jest o wiele szerszy niż te w standardzie i powkręcałem ograniczniki skrętu i teraz jes o wiele zwrotniejszy. No co prawda nie jest tak zwrotny jak np. NH TD ale jak na zetora to bardzo dobrze :P


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

ciekawe czy przedniej osi na zdrowie wyjdą te powkręcane ograniczniki skrętu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Niewiem ;) oby tak sie nie stało :P Ale inne ciągniki są bardziej zwrotne i nic sie im nie dzieje :)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj