Silver

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :)

Polecane posty

Silver    0

Witam!

Ciągnik z turem 60 - 80 km, który zestaw będzie najbardziej wytrzymału i wygodnie będzie się pracowało przy krowach.

Chce coś do 120 tys z widłoami/krokodylem i łycha, potrzebny do gnoju tylko z płyty, bel siana słomy ( 700 sztuk) i ośnieżenia drogi 300m dla mleczarni.

Biorę pod uwagę najbardziej zetora 6441 + trac lift 100 (dlatego taki zeby zmieścić się w kasie a 220 to za duża do proximy) i farmtracka 665dt lub 675dt i pol mot 4, ciekaw jestem jestem zefira i tura 3 z pronaru ( no ale to nowość), nie wiem czy to na 100% z euro 2 a zakupy chce na prow więc po nowym roku czy da się jeszcze kupić pronara 82sa lub farmera z mmz - ale to tak w ostateczności.

Konkretnie to czy farmtrack czy proxima będzie lepsza do tura tzn przednia oś chyba to samo carraro, ale sprzęgło skrzynia i ukłąd kierowniczy ( w jednym i w drugim podobno nie najwytrzymalszy) zetory również sprzęgło mają delikatne, a może zaryzykować i spróbować tego zefira ( masa ogromna moc duża i przednia oś to też podobno carraro) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

musi być nowy?


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0

No właśnie za taką kase to ja chce nówke na prow bo tyle właśnie mnie wyniesie, a co do tego zetorka to ma już 10 lat i nie do końca wierze w te 3500 mtg, pozatym ta seria super nie wiem czy była taka udana koleś w okolicy ma to dużo problemów było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Farmtrac będzie lepszy bo ma rewers.

Dotego jeżeli ciągnik ma pracować przy TUR'ze (czyli być też oszczędny, bo przy TUR'ze to się dużo narobi) to powinien być też oszczędny> czyli Farmtrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

No też bym była za Farmtrackiem. :) Bo rewers przy ładowaczu to nawet można powiedzieć, że konieczność dla wygodnej i szybkiej pracy :) No i do Farmtraca myślę nie są chyba tak drogie części. :D


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Hm.... nowe zetory mają rewers?


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4
Hm.... nowe zetory mają rewers?

 

 

tak jakby forrtera mechaniczny ale nie na wszystkie biegi proxsima nie wiem chyba plus ma :D


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
Farmtrac będzie lepszy bo ma rewers.

Dotego jeżeli ciągnik ma pracować przy TUR'ze (czyli być też oszczędny, bo przy TUR'ze to się dużo narobi) to powinien być też oszczędny> czyli Farmtrac.

A jaki to problem rewers w proxime 6441 chyba 1600zł tylko dopłata i też będzie skrzynia 12/12, plus farmtraca to zwrotność ale jest słabszy od proximy bo ma 58,4km i o tego w 3 cylindrach, no i jest lżejszy prawie tonę więc do tura lepiej ciężejszy ciągnik, przednie napędy to carraro, ale układ kierowniczy nie wiem jak tam w farmtracku no i sprzęgła.

W skóce proxima 6441 to to samo co 8441 tylko inne wtryski i dawka paliwa, wiec jeśli to wszystko wytzymuje w ciągniku 82 km to tym bardzie przy 61 km (chyba ze macie inne info na temat proxim) spalanie może i będzie wyższe w proximie ale chyba bez przesady :) nie będzie chyba chlała 7 - 10 l na godz zegarową :) - a może będzie>? :D:):)

Czytam wasze wypowiedzi a Wy tylko teorią rzucacie, a nikt nie ma tych ciagników z turami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

ja przy swoim mam tura trac lift 260 i to sa według mnie dobre tury a te polskie pol mot czy jakos tam to zapytaj się @robertbara który ma przy jelonku i ci powie co chce zrobic

polecam proxime z turem trac lift 100 i wcale zetory tak duzo nie palą !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
ja byłbym za farmtrackiem 675dt bo jest skrętniejszy chyba oszczedniejszy silnik no a na tył zawsze można cos powiesić dla przeciw wagi(co było by wskazane przy każdym ciągniku), no i rewers. :D

Za farmtrackiem przemawia do mnie przede wszystkim perkins i małe spalanie i nikt mi nie wmówi że silnik proximy spali w tej samej dobrej robocie tak samo, a o spalaniu 3 l/godz w lekkich pracach nie wspomnę, no cóż ale reszta wygląda bladziutko i marne wspomaganie kierownicy i kabina nie nalepsza siedzenie liche napędy podobno też delikatne od do ciągnika 50 km a podnośnik 2,4 t w takim ciągniku to żart chyba i za to wszystko w gołej wersji 106 tyś to chyba za dużo, dla mnie dużo bardziej atrakcyjny jest mniejszy farmtrac bo jak na 58 km parametry ok i cena do zaakceptowania 91 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ten ciągnik będzie robił cokolwiek innego po za pracą z ładowaczem czołowym? (nie wiem czemu wszyscy piszą zamiast ładowacz czołowy tur- przecież to jest nazwa ładowaczy ale tylko z Polmotu)

A przy takim zestawie to patrzy sie głównie na:

- wydatek pompy

- skrzynie

- sprzęgło

- przedni most

A co do modelu to, z racji że też czeka mnie kupno nowego ciągnika do ładowacza, ostatnio przyglądałem sie Kubocie ME 8200 i całkiem mi się ten ciągniczek spodobał zwłaszcza rewers, sprzęgło w kąpieli olejowej i wydatek pompy 64,3 l/min wiec może zastanów się jeszcze nad ME5700

 

PS z góry dziękuję za darowanie sobie komentarzy typu Kubota to szmelc od tych wszystkich, którzy tego ciągnika na oczy nie widzieli :D


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

do tego Kubota ma dość małą średnicę skrętu... a jak wygląda przedni most w kubocie???wytrzyma w "ładowaczu" ??? :D


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

@ silver Ja jak spotkam kolege co sobie kupił proxime i miał właśnie założyć ładowacz to się go spytam jak mu to wszystko chodzi.Chyba że wcześniej już coś kupisz :)Prawda jest taka że zetory dużo paliły i palą.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

"Prawda jest taka że zetory dużo paliły i palą."-no to chyba mój 7211 nie jest z Czech :D-ja tam oszczędniejszego ciągnika w gospodarstwie nie mam-C-360 spali tyle samo a zrobi mniej-a JD to już trochę inna kategoria-w każdym bądź razie mój Zetorek w ładowaczu chodzi na powietrze :) (no chyba że ma strasznie mięciutko pod kapciami)-Zetor pali dużo temu który przesiadł się z C-330 czy MF 255 -ma ciężką nogę a maszyny zostały mu od w/w :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
"Prawda jest taka że zetory dużo paliły i palą."-no to chyba mój 7211 nie jest z Czech :)-ja tam oszczędniejszego ciągnika w gospodarstwie nie mam-C-360 spali tyle samo a zrobi mniej-a JD to już trochę inna kategoria-w każdym bądź razie mój Zetorek w ładowaczu chodzi na powietrze :) (no chyba że ma strasznie mięciutko pod kapciami)-Zetor pali dużo temu który przesiadł się z C-330 czy MF 255 -ma ciężką nogę a maszyny zostały mu od w/w :)

Może i 7211 ma uciąg ale u nas w okolicy to ten zetor pali średnio 6 l /godz zegarową i mniej ważne co robi a jak ma naprawde co rypać to i 10 l weźnie, a co do maszyn to poza jednym korpusem wiecej lub kawałek szerszym agregatem to co za maszyny możesz targać tym zetorem? Może i wygodniej ale spalic to on lubi, ale to nie w temacie :D .

Czy nikt nie ma 6441? Wszyscy tylko 8441 się chwalą a ja chce opini posiadacza 6441 najlepiej z turem lub farmtraca 665dt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mycy    0

- jak Kubota me8200 smiga z turem i jak myslicie jaki najodpowiedniejszy byl by do niej ladowacz glownie ladowanie kurzaka, beloty, troche w lesie itp. Wazne jest tez szybkie czeste i bezproblemowe rozlanczanie zestawu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
- jak Kubota me8200 smiga z turem i jak myslicie jaki najodpowiedniejszy byl by do niej ladowacz glownie ladowanie kurzaka, beloty, troche w lesie itp. Wazne jest tez szybkie czeste i bezproblemowe rozlanczanie zestawu?

A jaka cena tej kuboty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
- 124tyś. brutto

Myślałem że jest tańsza :) , a co do tura to aby nie za duży bo co z tego że wyżej podniesie lub troche więcej jak się będzie tył podnosił i przednia oś topiła :D

Dlaczego właśnie kubota a nie bierzesz pod uwagę oferty zetora czy farmtracka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mycy    0

przebija obydwa zwrotnoscia, hydraulicznym rewersem, posiada sprzeglo mokre, a przede wszystkim jest niski 2540cm to optymalna wyokosc do mojej hali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
a co do tura to aby nie za duży bo co z tego że wyżej podniesie lub troche więcej jak się będzie tył podnosił i przednia oś topiła :D

Tak samo będzie z Proximą czy Farmtrac'iem... Do pracy tymi ciągniczkami niezbędna jest przeciwwaga na tylny TUZ no i rozsądnie dobrany ładowacz czołowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
Tak samo będzie z Proximą czy Farmtrac'iem... Do pracy tymi ciągniczkami niezbędna jest przeciwwaga na tylny TUZ no i rozsądnie dobrany ładowacz czołowy.

Dobrany ładowacz podstawa dlatego do proximy tylko traclift 100, a do farmtraca nie wiem polmot 4?

Jak myślicie czy duży rozstaw osi jest wskazany do łądowacza czy nie, bo może i będą inaczej rozłożone masy ale zwrotność też sie liczy a rozstaw osi w farmtrackach to 60 i 74 km to 35 cm a mocowania pewnie takie same więc przednia oś jest do tyłu tyle cm wiec chyba dużo lepszy do tura będzie f80? z koleji proxima też ma dużo większy rozstaw osi od tego farmtracka 70 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0

A co sądzicie o new holland td60d? a wogóle ma ktoś dane techniczne tego ciągnika bo nigdzie nie wogę znaleźć i czy dobry do tura, no bo chyba mniej będzie palił od proximy?> :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj