michal82sa

Prace polowe wiosna 2012

Polecane posty

Gość cycek933   
Gość cycek933

na piaskach pewnie pojdzie gorzej z torfowymi glebami albo gliniastymi

 

a jaka jest dawka stosowania na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

a jaka jest tego cana jak bede dawal to na przenzyto ozime lub mieszanke latowe

Witam cena za salmag to ok 1400zł za tone pytałem się parę dni temu koło wrocławia

Też na pszenżyto będe dawał ale saletrzak jest tańszy a działa tak samo a ile będziesz sypał na ha i w jakich dawkach POZDRAWIAM

Edytowano przez sybiuszek24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

tzn w tym roku to mam na zboza juz kupiony awoz polifoske M saletre i saletrzak ale tak myslalem na przyszy rok ale jak kosztuje 1400 to sie zastanowie bo to na jedno wychodzi czy to czy saletszak myslalem ze tam salmag bedzie troche tanszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

w moich okolicach to taki rzepak to marzenie. wszystko zolte az brazowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Piszcie jak w ogóle będziecie wykonywać prace wiosenne. Jestem właśnie w trakcie wywozu obornika na pryzmę wywiozłem już 8 rozrzutników i myślę, że z 5 może 6 jeszcze będzie. Do wieczora zejdzie teraz mam przerwe obiadową :) .

Wow pozazdrościć niezamarzniętego obornika. Przez taka zmarznięta breje wczoraj prawie przewróciłem cyklop z ciągnikiem, biorąc pod uwagę brak kabiny przy cyklopie to mogło być nieciekawie....

Co do prac to planuje za tyg siew nawozu na oziminy, za 2 tyg siew owsa.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Tzn tak planuje, a czy się uda to pożyjemy zobaczymy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

normalka, optymalny termin siewu 2-3 dekada marca, tylko w dzisiejszych czasach to i zima w kwietniu może straszyć

Edytowano przez suzuki21l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Ja sieję owies nawet w mieszance z jęczmieniem jak tylko mogę uprawić ziemie.

Nie raz zasiałem a tu na trzeci dzień śnieg sypie ale zawsze mam ładne zboże i wcześniej moge pokosić nawet tydzień wcześniej od sąsiada który sieje około 15 kwietnia . Teraz też tylko czekam jak się trochę ociepli i wio :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piter25    0

ja wczoraj zaorałem 5 ha tak na spokojnie ale jeszcze mokra ziemia za słabo się rozsypuje wszak to jest orka wiosenna zawsze będzie mokro ale wcześniej zasiejesz szybciej skosisz zawsze na początku jest lepsza cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Ja też planuje może w tym tygodniu owies wysiać ale zobaczymy myślę że kolo 15 na pewno się uda chyba że deszcze przyjdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekjsp    8

ja za jakieś 2 tygodnie ruszę z nawozami dopiero bo narazie za mokro jest następnie zasiew jęczmienia i sadzenie pyrek i siew kuku w maju koszenie żyta wywóz obornika i orka i siew kuku i powoli do żniw xD


KPK Kumurun Team -Sekcja Organizcyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

i powoli do żniw xD

To kombajn już możesz zacząć rozgrzewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Wczoraj przymroziło ładnie, i wyruszyłem z nawozem na najsłabsze oziminy. Po niedzieli wyruszam na łąki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

ja na laki zawsze polowa kwietnia ruszam zawsze dopiero jak wegetacja pusci bo teraz to jest siano a nie trawa na lakach u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

własnie wrocilem z niedzielnego objazdu pola i jestem zadowolony ze swojego zyta mam ok 1ha i w okolicy kazdy ma przymarzniety a moj jakos przetrfal ta zimowa meke:D mysle ze w tyg pojdzie tam saletra + saletrzak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja u siebie na pola to w butach ledwo wchodzę. Pszenżyto h*j strzelił ale zaorzę to chyba w kwietniu bo prędzej nie wjadę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

U mnie ładnie przesycha, myślę że za jakieś 2 tygodnie wyruszę z nawozami na pszenice.... a co do pszenicy to nie ma tak źle, coś się zielni :)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

środek pola mam obsiane kwalifikatem JENGA , a dookoła przeleciane kwalifikatem pszenicy ościastej MEWA, i tak środek żółty brzegi zielono, ciekawe czy MEWA dobrze będzie plonować jeśli tak to szybko z niej nie zrezygnuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj