Zaloguj się, aby obserwować  
sezam

Ile mocy potzrebuje prasa welgler rp 200

Polecane posty

sezam    0

Witam mam do was pytanie Ile mocy potzrebuje prasa welgler rp 200 bo mam okazje taka kupic ona jest walcowa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel9898    101

Ja posiadam taką prasę :)

Zależy czy chcesz ciąć trawę czy nie :/ jeżeli nie to około 90 km powinno wystarczyc , ale gdy włączysz noże to jest za mało

Ja prasuje MF-em 595 bez noży i jest ok :) ale raz ojciec włączył noże na próbę i pod koniec dociskania beli zadusiło traktor :)

Moim zdaniem do noży potrzeba około 120 koni i 6 cylindrów :)

 

pozdrawiam

 

pawel9898

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sezam    0

Mam okazje ją kupic za 6 tyś a traktor mam ursusa c 360 najwyzej by rok postała a na wiosne bym coś mocniejszego dokupił jakiegos mtz albi c 385 lub podobne prasował bym nią siano i słome

Edytowano przez sezam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sezam    0

No właśnie nawet zniszczona owijanie siatka pisze że do przejrzenia czyli pewnie łożyska

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

A oglądałeś ją już? Bo naprawdę tanio. Sprawdź czy czasem nie była rozerwana albo przekładnia nie jest uszkodzona. Jeśli chodzi o moc to tak w granicach 80-90 KM. Jeśli z nożami to tak jak kolega wyżej już pisał około 120 KM inaczej szkoda ciągnika męczyć.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sezam    0

Jeszcze jej nie oglądałem bo czekam na kasę za byki i dopłatę i szukam takiej prasy ale musiała by postać rok to bym odkupił jakiegoś ursusa albo fortschrita 323 albo spróbuje 360 bo mój jeden znajomy ma prasę deutza gp pg ona też jest walcowa i daje radę 360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja zaczynałem C360 3p + Claas Rolland było ciężko, ale nie było wyboru i tak przez rok. Więc i w Twoim wypadku rok jakoś przemęczysz. No chyba że nie robisz za dużo bel.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

Jakieś żarty? może 26400zł pierwszo zadzwoń bo ta cena to z kosmosu. ja taką z nożami belarusem 952 moc ok105km robiłem to nie było wogóle źle nawet przy dobijaniu na max'a ale teraz pracuje przy niej 155km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

Trzeba by było ją dokładnie obejrzeć i uruchomić to by było wiadomo czy nie ma jakiejś usterki.


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Dokładnie- chyba raczej 26400. Najtańsza cenowo inna rp 200 to 16900.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Sooem
      Witam. Stoję przed zakupem prasy rolującej mam dwie na oku jedna jest welger 435 2008rok rotor bez noży 33tys bali pasy bez spinek stan prasy 6/10 główna zebatka prawie do wymiany. Claas variant 370 2016 rok w naprawdę ładnym stanie pasy bez spinek 16tys bali prasy maja robic około 500 bali rocznie siano sianokiszonka. Co byście polecili jakieś ich wady zalety na co patrzeć jak claas daje rade sobie przy kiszonce. Pozdrawiam.
      Dzięki za odpowiedź.
    • Przez velFoka
      Panowie sprawa taka że w planie jest zakup prasy Welger Lely 235 Double Action Profi. Chciałbym się dowiedzieć co nieco o niej. Nurtuje mnie też kwestia podłączenia do ciągnika🤔
    • Przez OkoM
      Witam mam problem z naliczaniem bel na komputerze Balercontrol E otóż przy wyrzuceniu belki z komory, liczy jako sześć. Zrobiłem dwie bałdy komputer policzył jedenaście. Gdzie szukać przyczyny czy ktoś kolegów miał podobny problem ?
      Prasa lely welger rp 445 2011 rok
    • Przez OkoM
      Witam mam problem z naliczaniem bel na komputerze Balercontrol E otóż przy wyrzuceniu belki z komory, liczy jako sześć. Zrobiłem dwie bałdy komputer policzył jedenaście. Gdzie szukać przyczyny czy ktoś kolegów miał podobny problem ?
      Prasa lely welger rp 445 2011 rok
    • Przez Szaman1990
      Witam posiadam prase massey ferguson 4160v i nie potrafię poradzić z problemem wyrzucania slomy w stronę adaptera siatki. Problem najczęściej widoczny w krótkiej słomie gdy jest jest malo i jest bardzo sucha. Jedyne wyjście to wyjazd z rana lub wygarnianie slomy co druga sztukę prase mam od nowości w serwisie nic mądrego mi nie powiedzieli słyszałem tylko żeby jechać na mniejszych obrotach i kwestią ślepych noży bo ich nie posiadam i czy to by miało jakiś wpływ? Miał ktoś podobny problem ? Dodam jeszcze że współpracuje z traktorem 105km prędkość jazdy do 7 km/h
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj