Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

VonVegans    1276
1 godzinę temu, jedrus2020 napisał:

taka mieszanka załatwi już sprawę na dobre czy trzeba poprawkę wiosna robić. bo widzę ze w miarę tanio wychodzi.

Pierwszy raz tak pryskam to nie powiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Recker    4
2 godziny temu, Agrest napisał:

U mnie wczoraj zabieg na Rotondo I Tadeusa 

Expert 0,33, dff 0,2, triben super 50wg 25g, cyperkil 0,07l

20211002_091343.jpg

Ile liści miało zboże jak pryskałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel770    7

U mnie  zboże ma też dwa liście ale nie ma jeszcze  zielska. 

Też idzie Expert Met plus Legato

Czy te środki są na listne czy doglebowo działają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25826

To będziesz czekał na zielsko?

Doglebówkę daje się na czystą wilgotną glebę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pop129    114

@Agrest słuchaj, a jak to jest z temperaturą do doglebówki, liczy się temperatura, w której się wykonuje zabieg, czy i późniejsza temperatura, tak jak w innych opryskach? Bo nadają jeszcze 3/4 dni ciepłe, a później już chłód, szczególnie w nocy, mogą być nawet przymrozki. Jutro nie wiem czy wejdę jeszcze w pole po ostatnim deszczu. Później wiatr w dzień i w nocy. Znowu jestem w kropce, chyba pod wieczór jutro spróbuję, trochę ścieżki ubiłem, może przejadę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niedzial    0

Panowie stosowal ktoś quelex copmlex pak na pszenżyto? Naceto nie ma rejestracji na pszenżyto a przecież to diflufenikan i flufenacet tylko. Polecacie może jeszcze jakiś pak na pszenżyto i pszenice? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25826

Zazwyczaj chodzi o temperaturę aplikacji, czasem te 5 dni po.

Ale na razie jest super i nie ma się co przejmować bo temperatura gleby wysoka więc godzinny przymrozek nie zaszkodzi. Przy samym gruncie będzie plus.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pop129    114

@Agrest Dzięki za odpowiedź. Nie chcę zostać tak jak w tamtym roku bez oprysku jesiennego. Pewnie jutro spróbuję, zobaczę czy się da robić, jak nie to trudno, poczekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pop129    114

@Agrest wiem, obserwuję prognozy, póki co jutro o 17, 18 i 19 u mnie dwie prognozy wskazują na okienko, w którym byłoby można spróbować, jak będzie, zobaczymy... Jak będzie wiało, to odpuszczę, bo pola na których chcę wykonać zabieg sąsiadują z porzeczkami i jęczmieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3264

Ja próbowałem na jesieni ale najlepiej działa na wiosnę tylko  ta pogoda na wiosnę albo zimno albo wieje i grzybówki dochodzą i musi być przerwa z kilka dni.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25826

Czyli źle próbowałeś, bo jesienią pięknie czyści. A ewentualną poprawkę można zrobić nawet w maju

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    189
1 godzinę temu, niedzial napisał:

Panowie stosowal ktoś quelex copmlex pak na pszenżyto? Naceto nie ma rejestracji na pszenżyto a przecież to diflufenikan i flufenacet tylko. Polecacie może jeszcze jakiś pak na pszenżyto i pszenice? 

Ja stosowałem, efekt taki że był to jedyny wjazd z herbicydem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel770    7
3 godziny temu, Agrest napisał:

To będziesz czekał na zielsko?

Doglebówkę daje się na czystą wilgotną glebę.

Zawsze czekam ja pryskam Expertem ,bo nie znalazłem w opisie że to glebówka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie? chyba źle czytałeś. 

"Środek zawiera dwie wzajemnie uzupełniające się substancje biologicznie czynne o różnym
sposobie działania. Flufenacet pobierany jest poprzez korzenie i hypokotyl kiełkujących
chwastów, a metrybuzyna pobierana jest głównie poprzez system korzeniowy, a w znacznie
mniejszym stopniu poprzez liście. Obydwie te substancje pozostają w glebie przez wiele

tygodni po zabiegu, co zabezpiecza przed kiełkowaniem kolejnych chwastów również
w późniejszym okresie.
Wysokiej skuteczności działania sprzyja optymalna wilgotność gleby."

Edytowano przez deSilva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94
Dnia 2.10.2021 o 14:28, jedrus2020 napisał:

jest jakiś oprysk na jedno i dwuliscienne który można stosować jesienią bezpośrednio po siewie czy dopiero od 2-3liści?

np PONTOS

 

I tak jak się wydawało dzisiaj są już 3 liście pszenżyto Tadeus 😁

IMG_20211003_170240.jpg

IMG_20211003_170300.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
2 godziny temu, Strongman napisał:

Ja próbowałem na jesieni ale najlepiej działa na wiosnę tylko  ta pogoda na wiosnę albo zimno albo wieje i grzybówki dochodzą i musi być przerwa z kilka dni.

O quelex mówisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

Panowie przymierzam sie do pryskania przenzyta po niedzieli i mam dylemat czym pryskac. Przymiarzam sie do pryskania expert met w dawce o,35 + legato w dawce 0,2 i teraz moje pytanie co dodac na przytulie bo na niektorych polach jest napewno??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
11 minut temu, mateo105 napisał:

Panowie przymierzam sie do pryskania przenzyta po niedzieli i mam dylemat czym pryskac. Przymiarzam sie do pryskania expert met w dawce o,35 + legato w dawce 0,2 i teraz moje pytanie co dodac na przytulie bo na niektorych polach jest napewno??

A to te substancje jej nie załatwią? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1343
Strongman napisał:

Ja próbowałem na jesieni ale najlepiej działa na wiosnę tylko  ta pogoda na wiosnę albo zimno albo wieje i grzybówki dochodzą i musi być przerwa z kilka dni.

Nie puszcza Ci axial komplett pak chabru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3264

Puszcza ale ja axial mieszam z mustangiem i wywalam ten winetu i działa lux bo ten winetu jest na chabra a mustang jest mocniejszy i chabra załatwi.

Prorokowi tez tak poleciłem ale nie wiem czy mu podziałało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3264

1L axiala z paka bez winetu na dwuliścienne i zamiast wi netu na to miejsce  mustang forte 1L i wychodzi taka sikiera ze wszystko załatwi nawet jak zielsko duze ale bezpieczny.

@prorok Robiłeś tak i jak efekty.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj