Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

GRZES1545    8984

A u mnie jakieś plamy jakby wypalone było 😬, co to się wyprawia w tym roku nie wiem . Rosło fajnie na jesieni potem żółkły place i teraz siano z roślin .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    319

Jest jakiś oprysk żeby to opryskać? I zasiać kukurydzę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1142
5 godzin temu, Krisis napisał:

Dziś będę robił t1 w pszenżycie i myślę czy 0,6 modusa to nie za dużo? 

170kg N    

5-6 klasa ziemi 

jak tam faktycznie 5,6 klasa, to żaden modus nie potrzebny, susza w maju albo czerwcu zrobi lepszą  robotę niż modus na 3 klasie

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96

Ja dzisiaj pryskałem T1 i dawałem 0,6 Moddusa na pszenżyto. Tyle jest wpisane w zaleceniach stosowania więc chyba nic się nie powinno stać.

Przed chwilą, jacor73 napisał:

jak tam faktycznie 5,6 klasa, to żaden modus nie potrzebny, susza w maju albo czerwcu zrobi lepszą  robotę niż modus na 3 klasie

 

Jak podają że można tyle stosować to czemu nie ? A może suszy nie bedzie ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1142
2 minuty temu, Krzysiukov napisał:

Ja dzisiaj pryskałem T1 i dawałem 0,6 Moddusa na pszenżyto. Tyle jest wpisane w zaleceniach stosowania więc chyba nic się nie powinno stać.

Jak podają że można tyle stosować to czemu nie ? A może suszy nie bedzie ?

 

na 6 klasie wystarczy tydzień upałów w czerwcu i zboże jest już załatwione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
Przed chwilą, jacor73 napisał:

na 6 klasie wystarczy tydzień upałów w czerwcu i zboże jest już załatwione

No tak ale na 3 czy 4 można podac te 0,6 l Moddusa. Jak dasz na koniec fazy krzywienia to nawet powinien trochę dokrzewić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1142
1 minutę temu, Krzysiukov napisał:

No tak ale na 3 czy 4 można podac te 0,6 l Moddusa. Jak dasz na koniec fazy krzywienia to nawet powinien trochę dokrzewić .

moja odpowiedź dotyczyła 5,6 klasy a nie 3/4, przecież to jest jak dzień i noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    15
3 minuty temu, jacor73 napisał:

na 6 klasie wystarczy tydzień upałów w czerwcu i zboże jest już załatwione

Upały przychodzą przeważnie jak nalewane jest ziarno , a jak wysoka roślina to i bez ziarna w kłosie się wywróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
Przed chwilą, jacor73 napisał:

moja odpowiedź dotyczyła 5,6 klasy a nie 3/4, przecież to jest jak dzień i noc

Wiem, ale pisząc że 0,6 l Moddusa na pszenżyto to trochę mnie nastraszyłeś. Pomyślałem że jakieś skutki uboczne będą ...  U mnie faza na niektórych już 1 kolanko niektóre już 2 widać a na niektóre jest przed 1. 

A wgl ktoś praktykował taką dawkę w pszenżycie ? No i czy np też dokrzewiał je trineksapakiem ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    15
1 minutę temu, Krzysiukov napisał:

Wiem, ale pisząc że 0,6 l Moddusa na pszenżyto to trochę mnie nastraszyłeś. Pomyślałem że jakieś skutki uboczne będą ...  U mnie faza na niektórych już 1 kolanko niektóre już 2 widać a na niektóre jest przed 1. 

Jak zboże ładne, nie "chore" to co się ma stać? Skoro na etykiecie tak podają. Ja w tamtym roku stosowałem 0.5-0.4l windstar 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
1 minutę temu, Wpaw napisał:

Jak zboże ładne, nie "chore" to co się ma stać? Skoro na etykiecie tak podają. Ja w tamtym roku stosowałem 0.5-0.4l windstar 

W pszenżycie ? I dużo Ci skrócił ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    15

Tak. Tadeus 0,4 belcanto 0,5. Ładnie skróciło, pogoda optymalną była. Nic nie leżało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
2 minuty temu, Wpaw napisał:

Tak. Tadeus 0,4 belcanto 0,5. Ładnie skróciło, pogoda optymalną była. Nic nie leżało.

Ja mam Toledo i Probusa. Dużo N im podałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
17 minut temu, Krzysiukov napisał:

Wiem, ale pisząc że 0,6 l Moddusa na pszenżyto to trochę mnie nastraszyłeś. Pomyślałem że jakieś skutki uboczne będą ...  U mnie faza na niektórych już 1 kolanko niektóre już 2 widać a na niektóre jest przed 1. 

A wgl ktoś praktykował taką dawkę w pszenżycie ? No i czy np też dokrzewiał je trineksapakiem ?

 

Teraz chcesz dokrzewic? To niemożliwe 

0.6 w pszenżycie na dobrej ziemi to nic nadzwyczajnego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    15

Nie pamiętam😃 to było w tamtym roku około 120+ obornik bydlęcy. A teraz po świętach będzie t1 i r1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429
5 godzin temu, soltys48 napisał:

Sprawdź korzenie 

Chce zrobić poprawkę na dwuliscienne - ile dać saroksypyru 250 ec i traileru 750 wg? 0,3l i 20g będzie dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
2 minuty temu, Wpaw napisał:

Nie pamiętam😃 to było w tamtym roku około 120+ obornik bydlęcy. A teraz po świętach będzie t1 i r1

Ja już podałem około 130 N. We wtorek poszło N2 a dzisiaj R1 i T1. Jest wilgotno i ma być teraz ciepło więc grzyby się pojawią. Sąsiad mnie dzisiaj zaczepił i powiedział że na głowę upadlem że tak wcześnie robię R1 i T1 że to robi się po połowie kwietnia. Ale widze jakie są zboża więc nie czekam.

5 minut temu, tommy66692 napisał:

Teraz chcesz dokrzewic? To niemożliwe 

0.6 w pszenżycie na dobrej ziemi to nic nadzwyczajnego 

Dokrzewisz w momencie jak faza krzewienia jeszcze trwa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19720
6 minut temu, krilan06 napisał:

Chce zrobić poprawkę na dwuliscienne - ile dać saroksypyru 250 ec i traileru 750 wg? 0,3l i 20g będzie dobrze?

Co tam Masz? Bo dawki z górnej półki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
2 minuty temu, tommy66692 napisał:

Ale już nie trwa 

Robiłeś już T1 i R1 w oziminach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    15
2 minuty temu, Krzysiukov napisał:

Ja już podałem około 130 N. We wtorek poszło N2 a dzisiaj R1 i T1. Jest wilgotno i ma być teraz ciepło więc grzyby się pojawią. Sąsiad mnie dzisiaj zaczepił i powiedział że na głowę upadlem że tak wcześnie robię R1 i T1 że to robi się po połowie kwietnia. Ale widze jakie są zboża więc nie czekam.

👍 A sąsiad to może i w maju zabiegi robić. W połowie kwietnia to już będzie zboże do kolan😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
Przed chwilą, tommy66692 napisał:

Tak 

Tak jak pisałem sąsiad mnie wyśmiał. Ale w sumie nie pamiętam kiedy tak wcześnie robiłem. NIektóre źdżbła mają juz 1 kolanko inne jeszcze ale pogoda jest i moim zdaniem nie ma na co czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj