Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

cotamjaktam    47

Oczywiście, że się zapychało. Po prostu nie zwracałem na to uwagi i siałem dalej ziarka jakoś leciały nie ma dziur na całym polu wschody dobre około 10% ziaren na wierzchu, ale to dużej różnicy mi nie robi specjalnie zwiększyłem normę na 270 szt, normalnie sieję pszenżyta 200-230 szt/m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25718

Tadzik się buja. Czuje chyba 200kg ultra dap.

Jeszcze nie zrzucił dff z liści w wielu miejscach

20231015_114825.jpg

1 godzinę temu, camo napisał:

 

Co może być przyczyną że poznaniak z jednej strony sieje dużo więcej niż z drugiej?

Poznaniak 6 na olejowej skrzyni.

Źle wyregulowane dna.

Chyba że zasuwy masz szerzej otwarte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    16

Dosiewal ktoś z was pszenżyto? Strasznie słabo powschodzilo przez susze nie wiem co robić zostawić to? Miejscami są puste płace. Można by było przejechać siewnikiem bez grabek po całości? Robił ktoś tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    16

Pszenzyto tadeus c2 nasiona miejscami mają korzonki uschniete. I czy to nie jest już za późno na pszenżyto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103
36 minut temu, Agrest napisał:

Tadzik się buja. Czuje chyba 200kg ultra dap.

Jeszcze nie zrzucił dff z liści w wielu miejscach

20231015_114825.jpg

Źle wyregulowane dna.

Chyba że zasuwy masz szerzej otwarte

wszędzie tak samo, zobaczę jutro co może być nie tak jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4271
1 godzinę temu, Wpaw napisał:

Pszenzyto tadeus c2 nasiona miejscami mają korzonki uschniete. I czy to nie jest już za późno na pszenżyto?

Jak uschnięte, to nie wiem czy coś z tego będzie. U mnie bardzo późno powychodzilo na glinie, ale jak wygrzebałem, to było widać, że żyje, tylko ciężko ma wyleźć.

Co do samego siewu, to ja najpóźniej siałem 25pazdziernika, a bez problemu znajdziesz tu osoby, które u w listopadzie sialy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    16

Rozumiem. Tylko ile tego dosiac ze 100kg? ziarno grube. A temu co już wzeszlo nic nie będzie jak teraz znów wjade samym siewnikiem oczywiście. Ah krew mnie zaleje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    16

Całkiem łyse, miejscami jest troche a gdzieniegdzie normalnie wzeszlo. Uj wie czemu, pewnie gdzie było głębiej to wyszło.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91
20 minut temu, Kujawski napisał:

Tadeus siany 15.09 w ilości ponad 300kg/ha... Nowy siewnik i pomyłka przy próbie kręconej...

😁

IMG-20231014-WA0006.jpg

IMG-20231015-WA0006.jpg

 

A krowy masz ? 😁


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4271
3 godziny temu, Wpaw napisał:

Całkiem łyse, miejscami jest troche a gdzieniegdzie normalnie wzeszlo. Uj wie czemu, pewnie gdzie było głębiej to wyszło.  

Kurcze ciężka sprawa. Trzebaby było to widziec, czy to są tylko placki do przesiania, czy np w jednym przejeździe jest pasek gdzie wzeszło normalnie a zaraz obok nie. No generalnie czy da rade to jakoś jak najmniej inwazyjnie dosiac. Czy może w.prakrtce wygląda to tak, że całość do przesiania żeby to dobrze zrobic. Ciężko Ci coś doradzić. 

33 minuty temu, Kujawski napisał:

Tadeus siany 15.09 w ilości ponad 300kg/ha... Nowy siewnik i pomyłka przy próbie kręconej...

😁

To żeś doj**al 😅 duży kawałek tak dowaliles?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    16

Jutro zaprawie Tadeusza I we wtorek dosieje 100kg na hektar co będzie to będzie. Teraz trochę wilgoci jest myślę że to co wzeszlo bardzo się nie zrujnuje, przecież kiedyś bronowali zboże. Tylko co z opryskiem? Myślę żeby dosiac I prysnac odrazu mam kupiony expert 350g+ dff 0,2. Będzie ok? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

Ja w tym roku siałem usługowo pewnemu starszemu gospodarzowi to kazał mi tak ustawić siewnik żeby wysiać 300 kg na hektar, Jak mu powiedziałem że ja sieję ok 190 kg to powiedział że zdecydowanie za mało, siew ok 15.09. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

To ja miałem klienta na zboże co na 55arów kupił 2 metry i mi brakło dokupił jeszcze 1 m .

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3636
8 godzin temu, Kujawski napisał:

Krów nie mam, na szczęście tylko 30a obsiane🙄

Zobaczymy co z tego wyjdzie, o ile zimę przetrzyma.

Starym grudziąckim kultywatorem bym to przerzedził

7 minut temu, Azor07 napisał:

To ja miałem klienta na zboże co na 55arów kupił 2 metry i mi brakło dokupił jeszcze 1 m .

Senior w domu gada tak "kto rzadko sieje ten rzadko zbiera" 😄😎 ale powoli się przekonuje że nowe odmiany trzeba inaczej prowadzić niż 100 lat temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz193    0

Witam,

Podpowie ktoś, od czego mogą być te plamy na pszenżycie i ewentualnie czy pryskać jeszcze na jesień jakimś fungicydem, czy czekać na wiosnę?

IMG_20231014_153248.jpg

IMG_20231014_153210.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
friz    3
2 godziny temu, daroo9876 napisał:

Ja w tym roku siałem usługowo pewnemu starszemu gospodarzowi to kazał mi tak ustawić siewnik żeby wysiać 300 kg na hektar, Jak mu powiedziałem że ja sieję ok 190 kg to powiedział że zdecydowanie za mało, siew ok 15.09. 

To mało znajomy z mojej wsi zasiał w tym roku 350kg żyta a pszenżyta jeszcze więcej i to nie dziadek a młody gospodarz bo jak stwierdził "ziarno było drobne więc trzeba było więcej wysiać" 😄😄

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3636
10 minut temu, friz napisał:

"ziarno było drobne więc trzeba było więcej wysiać" 😄😄

Kurła, ja sieje gęsto ale tutaj to całkiem bez pojęcia 🙆 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj