Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tytanowyJanusz    3614

jeśli nigdy na tym polu nie było podobnych anomalii i jeżeli monokultura to grzybek, zaraza. mamy już połowę listopada zima tuż tuż, warunki takie sobie żeby robić T0

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212
15 godzin temu, 8691 napisał:

ja zasiałem po kuku 10 listopada wyszło 220 kg  ciekawe co z tego będzie nigdy tak póżno nie siałem

Ja wczoraj siałem i 280kg poszło bo tyle miałem zaprawionego i potem by się przewalało cały rok.

To miało iść na dwa pola ale wysiałem na jedno. bo stwierdziłem ze na drugie kupię pszenżyto jare mamut.

Bo i tak nie wiadomo co z tego będzie.

A w środę ma być już poniżej zera.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4136
20 godzin temu, Strongman napisał:

Ja wczoraj siałem i 280kg poszło bo tyle miałem zaprawionego i potem by się przewalało cały rok.

To miało iść na dwa pola ale wysiałem na jedno. bo stwierdziłem ze na drugie kupię pszenżyto jare mamut.

Bo i tak nie wiadomo co z tego będzie.

A w środę ma być już poniżej zera.

Zastanawiam się jakby była taka temperatura do marca, czy nie sieli byście na okrągło całą zimę.   :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212

Chodzi oto ze mam qq na ziarno i w tym roku straszne potrącenia a nie chce wysychać w tym roku, po za tym 2 lata pod rzad i ful obornika co roku więc stanowisko lux i chciałbym to przełamać a nie na wiosnę znowu qq, a wykosić i spadać za darmo to poco robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628
2 godziny temu, Desperado napisał:

Zastanawiam się jakby była taka temperatura do marca, czy nie sieli byście na okrągło całą zimę.   :P

A co w tym dziwnego. Jeżeli są rośliny które można siać to czemu nie

Ja to bym chciał nawet i dwa razy zebrać, żeby w Afryce głodu nie cierpieli 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Ale można, bo musi przejść jarowizację.

Nie wykluczone że i z lutowego siewu plon by ozime wydało. Gdyby skiełkowało i przyszły mrozy wówczas jarowizacja załatwiona.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Człowieku małej wiary...🤣

Pod Skierniewicami w połowie grudnia widziałem jak żyto siali,  ja 8 lutego groch siałem. I Tu i tam urosło.

Mówiłeś że moje pszenżyto z 29.10 nie wyjdzie, a z daleka już zielone widać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263
23 godziny temu, Strongman napisał:

Ja wczoraj siałem i 280kg poszło bo tyle miałem zaprawionego i potem by się przewalało cały rok.

To miało iść na dwa pola ale wysiałem na jedno. bo stwierdziłem ze na drugie kupię pszenżyto jare mamut.

Bo i tak nie wiadomo co z tego będzie.

A w środę ma być już poniżej zera.

Co to za podejście "poszło tyle bo tyle mialem zaprawionego" masz siać zalecana obsade do konkretnych warunków i tyle. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
1 godzinę temu, Strongman napisał:

Chodzi oto ze mam qq na ziarno i w tym roku straszne potrącenia a nie chce wysychać w tym roku, po za tym 2 lata pod rzad i ful obornika co roku więc stanowisko lux i chciałbym to przełamać a nie na wiosnę znowu qq, a wykosić i spadać za darmo to poco robić.

Było trzeba wybrać odmianę z jeszcze wyższym FAO...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrMichal900    8

Witam Panowie. Pszenżyto siane 18 września więc już mocno rozkrzewione i pojawił się jeszcze teraz mączniak i pytanie czy jeszcze teraz go prysnąć jak jest temperatura 8-13 C° czy zostawić i zaatakować grzybówką na wiosnę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Polazilem koło domu. 

- zdj. nr 1-   Owies? Jest tego multum po całym polu

- zdj. nr 2, 3 - Chaber i złocień?

- zdj. nr 4 miejscami takie przebarwienia się pokazały 😐

A generalnie wygląda tak o jak na ostatnich dwóch zdjęciach. Działka te lepsza, na drugiej jest dużo słabsze. Może jutro się przejadę 

 

 

IMG_20221114_145124_copy_900x2000.jpg

IMG_20221114_145031_copy_900x2000.jpg

IMG_20221114_144202_copy_2000x900.jpg

IMG_20221114_144243_copy_900x2000.jpg

IMG_20221114_143554_copy_1632x734.jpg

IMG_20221114_144130_copy_2000x900.jpg

IMG_20221114_144442_copy_1632x734.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94

No i paliwo pod uprawę pszenżyta wreszcie dojechało , zatankowane wszystkie ciągniki , kombajn i mała beczółka 😉, niestety miało być po 7,46 jest po 7,48 bo gość powiedział że do interesu nie będzie dokładał !  niezła dniówka poszła się je... , tyle że podobno super zimowe niby do -36c

IMG_20221109_141549.jpg

Edytowano przez k16mk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Raczej jeszcze nie zimowe.

21 minut temu, daron64 napisał:

Polazilem koło domu. 

- zdj. nr 1-   Owies? Jest tego multum po całym polu

- zdj. nr 2, 3 - Chaber i złocień?

- zdj. nr 4 miejscami takie przebarwienia się pokazały 😐

A generalnie wygląda tak o jak na ostatnich dwóch zdjęciach. Działka te lepsza, na drugiej jest dużo słabsze. Może jutro się przejadę 

 

 

IMG_20221114_145124_copy_900x2000.jpg

IMG_20221114_145031_copy_900x2000.jpg

IMG_20221114_144202_copy_2000x900.jpg

IMG_20221114_144243_copy_900x2000.jpg

IMG_20221114_143554_copy_1632x734.jpg

IMG_20221114_144130_copy_2000x900.jpg

IMG_20221114_144442_copy_1632x734.jpg

Pewnie owies. Jeśli prawoskręt liści to uprawny, jeśli lewoskręt to głuchy.

Nr 2 to raczej mak polny. Nr 3 bratek polny.

4 to pewnie grzybek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavvek    66

Czym to Daron pryskałeś od chwasta? Bo jak tak mam na 1 przejeżdzie z 10m jak zapomniałem, że wodę mam w układzie i trzeba chwilę poczekać aby ciecz robocza zaczęła lecieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
1 godzinę temu, Agrest napisał:

 

Nr 2 to raczej mak polny. Nr 3 bratek polny.

Pewnys? Ani maku ani bratka nie widziałem u siebie, a chaber i złocień już i owszem.

39 minut temu, slavvek napisał:

Czym to Daron pryskałeś od chwasta? Bo jak tak mam na 1 przejeżdzie z 10m jak zapomniałem, że wodę mam w układzie i trzeba chwilę poczekać aby ciecz robocza zaczęła lecieć.

Ctu, dff i resztka tribenuronu. Ten placek to tak w.srodku pola, gdzie indziej pojedyncze są rozrzucone, to jedyne takie skupisko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

Co byście polecali na chwasty na wiosnę jako poprawkę.  Teoretycznie   jak byłem na polu  bizon   załatwił wszystko , expert prawie wszystko  ,ale     wiadomo   lepiej poprawkę zrobić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212
2 godziny temu, k16mk napisał:

No i paliwo pod uprawę pszenżyta wreszcie dojechało , zatankowane wszystkie ciągniki , kombajn i mała beczółka 😉, niestety miało być po 7,46 jest po 7,48 bo gość powiedział że do interesu nie będzie dokładał !  niezła dniówka poszła się je... , tyle że podobno super zimowe niby do -36c

Ja nie hce nic mówić ale jak ja bym wstawił takie info to tylko kamery nastawiać i łapać w nocy złodzieji.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj