Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Mariusz2903    1286
3 godziny temu, Andpol napisał:

Więcej go trzeba dać jak zalecają przynajmniej o 1l .

Dokładnie tak , stosuje go od lat bo jest najtańszy , był Klinik i Gallup ale są teraz nie dostępne , dobrze pokryć chwasty odpowiednie warunki dać trochę więcej i po co przepłacać za Roundup .

Edytowano przez Mariusz2903

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, jarecki napisał:

to ja pisałem , ale mam twardą wode i nic nie dokładalem więc sam nie wiem . w tym roku kupie siarczan i dodam do agrostaru bo mam 20 litrów z ubiegłego sezonu

Ja pryskam różnymi i agrosar miałem parę razy , różnicy nie zauważyłem

5 godzin temu, thor1984 napisał:

czas chyba zapiąć talerzówkę i wysłać 2.5 ha trismarta na tamten świat. Wczoraj dolało, dziś znowu kropi. Chyba taniej wyjdzie się tego pozbyć. 

Taka nędza 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
7 godzin temu, thor1984 napisał:

czas chyba zapiąć talerzówkę i wysłać 2.5 ha trismarta na tamten świat. Wczoraj dolało, dziś znowu kropi. Chyba taniej wyjdzie się tego pozbyć. 

U nas codziennie pada od tygodnia. Sąsiednie wioski widziałem trochę mija - wujek ma pole że dwa kilometry od mojego i prawie wszystko wykosił. Teraz pokazują okienko na weekend 3dni pogody i potem deszcz, deszcz, deszcz. Nie zapowiada się to ciekawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
20 minut temu, daron64 napisał:

U nas codziennie pada od tygodnia. Sąsiednie wioski widziałem trochę mija - wujek ma pole że dwa kilometry od mojego i prawie wszystko wykosił. Teraz pokazują okienko na weekend 3dni pogody i potem deszcz, deszcz, deszcz. Nie zapowiada się to ciekawie

Młody jesteś to nie pamiętasz ale były lata że zboża zostawały w polu i to było normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, Mateusz1q napisał:

i to było normalne

chiba u Was. u nas jak gość zostawił na zimę, to telewizja przyjechała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VonVegans    1276

Jakiś gościu na wiosnę w którymś wydaniu farmera przepowiadał pogodę i się sprawdziło.zimna wiosna,upały w czerwcu i deszcz w żniwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1558

Dzisiaj kosilem kolo dzialki takiego goscia co zawsze sieje owies co roku. Nigdy go nie kosi. Dzialka ponad hektar,a jak ktos chcial w dzierżawę wziac to nie da. I na jesien przetalerzuje pouprawia i na wiosne sieje i tak co roku. To sie dopiero do.gazety nadaje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilSokoowski    109

Ja uważam że nikogo nie powinno interesować to co ktoś robi na swoim polu przecież to jego własność. Osobiście uważam że nie jest to normalne ale jest wiele rzeczy na świecie które się są normalne a jednak ludzie to robią.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Mateusz1q napisał:

Młody jesteś to nie pamiętasz ale były lata że zboża zostawały w polu i to było normalne

Kiedy tak było za dawnych lat? weź mnie oświeć może jak to dawniej bywało.    :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
2 godziny temu, Mateusz1q napisał:

Młody jesteś to nie pamiętasz ale były lata że zboża zostawały w polu i to było normalne

To chyba Ty mlody jesteś jak już nie dawało się skosic to nawet od działa pradziada mowili, że kosili mokre i do pieca na zimę, ale nigdy nic się nie zmarnowało 

Edytowano przez Kubawww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Wczoraj doj**alo deszczem - akurat zakładaliśmy kabinę na ciągnik, to z godzinę przestaliśmy w garażu, z czego pół godziny to taka fest pompa z nieba. Dzisiaj na wiosce kombajny Kosiły jakby nigdy nic. Nie wiem, czy to tylko nad moim gospodarstwem chmury się zbierają, czy ludzie lubią szuflowac? Nie mam pojęcia. 

W weekend chciałem wjeżdżać, ale od rana do popołudnia już zmienili prognozę na najbliższe 3dni i znowu deszcz. No nic - zboże twardo stoi, to i ja twardo czekam na lepszą pogodę, choć w prognozach jej nie widać.

U nas kiedyś to przed 10 sierpnia rzadko się wjeżdżało w zboża i tak do końca miesiąca to normalny czas był jeszcze. Wujek taki jeden, co to musie nie spieszylo nigdy z niczym, to pamiętam, że w połowie września kosił. Nie wiem co i w jakim stanie to było, ale kosił.

 

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2427

To jeszcze nic nie kosiłeś?

Prawie pełen zbiornik e514 pszenżyta Octavio - 2460kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Music    101

U mnie zboża też nie koszone. Codziennie jakiś deszcz. Rzepak się jedynie udało między deszczami wykosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logan3512    140

Ja też nic nie kosiłem w sobotę miałem zacząć zaczepiam heder do bizona a tu się zrobilo ciemno na niebie i zapadało  i tak do dziś co dzień mżawka a teraz leje.                      Ja kosze nisko z 10 -15cm bo mi słoma potrzebna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1141

Ja też koszę nisko, choć koszę z sieczkarnią. Nigdy nie wiadomo jaka pogoda po żniwach, jak sucho zawsze lepiej na niskim agregatem zmieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2427

U mnie kombajnista zostawia ściernisko na ok 23cm, co ja mam teraz z tym zrobić pługiem podorywkowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj