Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Daniel770    7

Kiedy siejecie przewódke, ja mam plan 21.11 jak pogoda pozwoli, nie będzie za późno nigdy nie siałem późną jesienią zawsze początek marca jak mogłem wjechać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel770    7

Wracam 21i będę do 25 Jak pogoda pozwoli to ryzykuje, dzisiaj rozsiałem wapno a przed siewem pójdzie npk 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429
20 minut temu, Daniel770 napisał:

Kiedy siejecie przewódke, ja mam plan 21.11 jak pogoda pozwoli, nie będzie za późno nigdy nie siałem późną jesienią zawsze początek marca jak mogłem wjechać 

Zasiane 9 dni temu pszenżyto jare Sopot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam nadzieję że zboża odżyją , bo na niektórych polach źle wyglądają w naszej okolicy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429
3 minuty temu, Daniel770 napisał:

Siałeś już kiedyś tak wcześnie ?

 

Tak, rok temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ile planujecie na pszenzyta dawać azotu ? i jaki nawóz i w ilu dawkach 

bo u nas planujemy standardowo czyli 2 dawki saletra amonowa po ok 200 kg ha na 1 dawke czyli wsumie ok 400 kg saletry na ha wychodzi 136 kg na pszenzyta w typie odmian pszenzicznych bardziej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716
15 minut temu, zetorki12 napisał:

Mam nadzieję że zboża odżyją , bo na niektórych polach źle wyglądają w naszej okolicy .

wolałbym żeby już nie rosły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W naszych stronach sporo żółciejących , No nie pora na rośnięcie , ale deszcz może poprawi ich stan .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

moje wymeczone przez robale powinny nadrabiac, jak nie to musze karmic azotem mocno wiosną 


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716
5 minut temu, zetorki12 napisał:

W naszych stronach sporo żółciejących , No nie pora na rośnięcie , ale deszcz może poprawi ich stan .

jak nie przyjdzie mróz to będą dalej żółkły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153
12 minut temu, zetorki12 napisał:

Mam nadzieję że zboża odżyją , bo na niektórych polach źle wyglądają w naszej okolicy .

U mnie na terenie sucho jak na pustyni.. talerzowalem poplon w sobotę ziemia wyssana jak w sierpniu nie wchodza w ziemię talerze.  Jakimś cudem zboża jakoś wygladaja bez szału ale i bez tragedii z tym że nie krzewią się za bardzo.


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A to czemu ? Mróz był przez dwie noce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224

Siane poczatkiem wrzesnia, orka + wał cambella/ crosskill nastepnego dnia siew + wal Cambridge. Pole bylo ugorem.

75481661_420422342185724_9060636795456192512_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716
10 minut temu, zetorki12 napisał:

A to czemu ? Mróz był przez dwie noce .

Żółknięcie to w wiekszości (bynajmniej u mnie w okolicy)zasługa robactwa i liczę,ze porządny mróz załatwiłby sprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Oglądałem dziś dość dokładnie . Brak śladów żerowania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429
6 minut temu, soltys48 napisał:

Żółknięcie to w wiekszości (bynajmniej u mnie w okolicy)zasługa robactwa i liczę,ze porządny mróz załatwiłby sprawę

 

1 minutę temu, krilan06 napisał:

Chyba przynajmniej

 

Edytowano przez krilan06
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam trochę Winnetou od axiala paca to jest tylko na 2 liścienie czy warto prysnąć na pszenżyto teraz lub zatrzymać na owies ale na owies też bym wolał mustanga.

Co poradzić ze axial pac jest tańszy niż sam axial.i te win netu mi zbywa.A do axiala dodaje mustanga bo ten winnetu za słaby lub wcześniej spikke.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Bo problem w winetou jest taki że działanie axiala go osłabia. Dlatego mustang jest skuteczniejszy. Axiala można kupić oddzielnie. Nie pryskasz jesienią na chwasta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie pryskam ale axiał oddzielnie jest droższy,litr ok 170zł czyli 2l 340zł a w paku 2l masz za 280zł i te winnetu zostaje i pasowało by coś z nim zrobić.

Dają wiencej za mniej,dziwna polityka.

A dlaczego na wiosnę pryskam żeby nie powtarzać,ile razy ktoś pryskał na jesieni i na wiosnę powtarzał,a jeszcze może zboże wypierać,wymarznąć,wymoknąć więc poco pchać kasę jak na wionę może być po zbożu.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Nie wiem co wy macie do tego Winnetou, ja pryskałem tym zestawem Axial Komplett Pack pozną wiosną już wyrośniete chwasty i wszystko pięknie wzięło. Osobiście uważam że nie ma lepszej siekiery na zielsko

 

IMG_20191105_094329.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie winnetu nie beże chabru

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj