Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mid7    45

Mam zasiane na jednej działce najróżniej siane pszenżyto Borowik, i  niestety przezimowało najgorzej, są place na tym polu które mają się słabo, ogólnie dostało 150kg saletrosanu 30 pod koniec lutego i widzę że coś tam odbija, dziś dostało jeszcze 100 kg saletry, i po Świętach chciałbym to pszenżyto podratować jakąś odżywką ewentualne może dokrzewić CCC, liczę dać siarczan magnezu, plonvit zboże i coś fosforowego, tylko mam pytanie macie może jakieś sprawdzone środki fosforowe ? i w jakiej ilości CCC żeby dokrzewić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

CCC 500g/ha substancji  jesli rosliny są uszkodzone czyli jakies 0,7 L /ha Stabilanu  , do tego Siarczan magnezu 5% stezenie , daj mocznika z 15 % i odżywkę PK ! Potas takze jest ważny oraz pakiet Microelementów Mn Zn i Cu one spowodują stymulacje do krzewienia sie temperatura minimum 8 stopni przez 3-4 godziny a zalecana 12 stopni , i aby przymrozków nie było 2 dni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Microelementy? A cóż to u licha jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

A ma ktoś z was pszenżyto Aveo siane 24 września wygląda cieniutko ledwo odbija od ziemi  taki jego urok czy u mnie tylko wymroziło a obok Preludio zielone ziemia zakryta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    219

witam. mam ISOGUARD  który stracił ważność w listopadzie 2015 mogę go wykorzystać   na jęćzmień i pszenżyto w mieszaninie z  mustangiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19713

Jeśłi odpowiednio przechowywane i nie przemrożony to tak sam kiedyś pryskałem maczugą prawie rok po terminie i skuteczność ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

witam. mam ISOGUARD  który stracił ważność w listopadzie 2015 mogę go wykorzystać   na jęćzmień i pszenżyto w mieszaninie z  mustangiem

 

Co chcesz wiedzieć?

  1. Czy środek zadziała?
  2. Czy środek zaszkodzi roślinom uprawnym?
  3. Czy będą konsekwencje prawne lub inne z powodu stosowania przeterminowanych pestycydów?
Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Microelementy? A cóż to u licha jest??

microelementy to masz przeciez  :

Mn- mangan 

Zn - cynk 

Cu - Miedź 

B - Bor 

Mo-Molibden 

 

niezbędne do prawidłowego rozwoju roślin i aby uzyskać wysokie plony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Świetnie, wymieniłeś mikroelementy, albo mikroskładniki, ale nazywasz to jakoś inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micspi    11

A ma ktoś z was pszenżyto Aveo siane 24 września wygląda cieniutko ledwo odbija od ziemi  taki jego urok czy u mnie tylko wymroziło a obok Preludio zielone ziemia zakryta

 

Ja też mam Aveo, dość mocno ucierpiało przez mrozy. Zrobiło się zielone ale podobnie jak u ciebie leży na ziemi. Zobaczymy co będzie jak zrobi się cieplej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Saletrę siałem na wszystkie pola 8 marca ale to Aveo cienko wyglądało a wilgoci dużo praktycznie co dzień pada po 10 dniach poprawiłem PK i domieszałem jeszcze saletry , mimo że jesienią obornik i Pk też poszło ,jak tak piszesz o swoim że też cienkie widocznie taki urok Aveo zobaczymy co w żniwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Mój wujek też ma Aveo i bardzo cienko wygląda, praktycznie goła ziemia. Ja bym to likwidował ale on mówi że zostawia także zobaczymy co z tego będzie. A i mam pytanko, ile dać CCC żeby dokrzewić pszenżyto 0,7 l/ ha starczy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub512    0

Podjąłem dziś próbę posiania saletry wraz z polifoską 8 na pszenżyto ozime i u mnie nadal nie da się wjechać w pole, podobnie z siewem zbóż jarych - nic nie ruszone ponieważ ursus zapada się na każdym załamaniu.

Przy okazji mam pytanie, czy mieszanka 50/50 polifoski i saletry może leżakować przez tydzień? Według tabeli mieszania nawozów można je łączyć tylko "tuż przed wysiewem", więc jak to jest? Testował ktoś? Ja przez obawę przed zepsuciem się tych nawozów obleciałem jakieś 0,5 ha z wiaderkiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19713

wymieszałeś polifoskę z saletrą???

Ciekawe jak chcesz to równo wysiać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

A jest różnica w jakim środku poda się CCC? Ja zawsze biorę najtańszy środek który zawiera CCC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj