danex

Ceny kombajnów zbożowych

Polecane posty

Piters182    29
15 godzin temu, wiesko napisał:

TC 4.90 okolo 400 netto;TC 5.70 440 netto

JD W 330 460 pln netto

Sampo C6(JD W 330) 390 netto

Claas Avero 160 420 netto

Rostselmash Nova 80 tys Euro netto

A ile Fendt 5185 E i MF 7340 czy DF 6040 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, wiesko napisał:

TC 4.90 okolo 400 netto;TC 5.70 440 netto

JD W 330 460 pln netto

Sampo C6(JD W 330) 390 netto

Claas Avero 160 420 netto

Rostselmash Nova 80 tys Euro netto

Jd W 330 to odpowiednik sampo c8 bodajże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeleń61    0
Dnia 15.02.2018 o 19:55, imrahill napisał:

Witam,

 

Gdzie Ci zrobili takie ceny bo ostatnio jeżdzę i szukam tych samych maszyn i ceny są średnio wyższe o:

Tucano - 620k 

JD  - 680k

CX - 660k 

Każdy z mapowaniem pola i przygotowaniem do zbioru kukurydzy.

Te ceny są od dealerów z Podkarpacia, a różnica w cenach może się różnić od czasu zamówienia. Ja mam te oferty jeszcze z ubiegłego roku.

Edytowano przez Jeleń61

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
safar    17
"imrahill" ten CX 6.80? w jakim wyposażeniu i rozumiem że bez zespołu żniwnego, podaj trochę więcej informacji. Co do cen to niektórzy koniecznie chcą coś napisać, więc piszą głupoty nie mając pojęcia, tym samym robią zamieszanie i niepotrzebnie zaśmiecają forum, A szkoda bo temat całkiem przydatny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imrahill    0
Dnia 17.02.2018 o 08:47, safar napisał:

"imrahill" ten CX 6.80? w jakim wyposażeniu i rozumiem że bez zespołu żniwnego, podaj trochę więcej informacji. Co do cen to niektórzy koniecznie chcą coś napisać, więc piszą głupoty nie mając pojęcia, tym samym robią zamieszanie i niepotrzebnie zaśmiecają forum, A szkoda bo temat całkiem przydatny.

Cena za CX6.80 z hederem 6.10 i wózkiem - na trzech kołach jak dostanę maila z konfiguracją to wrzucę. 

Dnia 16.02.2018 o 11:18, ZELKOW napisał:

@imrahill, gdzie porównywać wydajność tego tucano i jd do NH , żółtek jest już dużym kombajnem i inny przerób o wiele większy , a class i jd to już 5 klawiszowce

masz racje, zestawienie dość dziwne ale jeśli porównasz powierzchnie sit i klawiszy to W540 ma zbliżoną do CX6.80. Tak wiem ma jeden bęben - szukam kombajnu w przedziale cenowym 600 - 680k. W zestawieniu zmieniam z Claasa 420 na 440, który kosztuje w podobnym wyposażeniu tyle co JD - 680k. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forterra11441    109

JD W540 kosztuje tyle co Tucano 440? Trochę to dziwne. Jak kupowaliśmy swojego to za tą samą cenę można było kupić W650, a W540 był ok. 100 tyś zł tańszy. 

W jakim wyposażeniu ten tucano 440?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

Tucano 420 heder c490 570k netto ostateczna cena odbiór na czerwiec. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imrahill    0

Osobiście szukam kombajnu  w takim wyposażeniu:

Silnik od 250-300km

Koła przód minimum 800 , tył max danego producenta,

Pełne przygotowanie pod zbiór kukurydzy,

Mapowanie plonu,

Kabina w wersji bogatszej,

Światła LED,

Kompresor,

Będę zamawiał na jesień bo zakup przewiduje na sezon 2019, dam Wam znać co kupiłem i za ile :) Gdyby ktoś kupił maszynę na ten sezon z podobnym wyposażeniem to proszę o info :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

Koła przód  800/65 R32 tył 16,5/85 R24 elektrycznie regulowane sita nakładki na wytrząsacze kamera na tył kombajnu  siekacz special cut heder c490 rozdzielacz łany składany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
znajomy mój kupił 420 tucano i narzeka mówił że nie wielką wydajność ma, potrzyma go aż kredytowanie się skończy i go sprzeda , mówił że już lepiej było wziąść lexa albo tucano na rotorze, w porównaniu jak zestawiłem mojego fendta z jego tucano , na tym samym polu fendt zdjął minimum hektar więcej w godzine , a różnica w cenie tucano a większy fendt to 70tys
jakbym miał wybierać między np tucano 420 a Nh cx 6080 to napewno by padło na Nh, za to Jd się ceni chociaż rozwiązania przekładni kątowych zamiast pasów jak dla mnie jest na plus i mając kase pewnie bym wybrał jd ale conajmniej w650 bo to już można nazwać wydajnością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
z tego co wychodzi to około 1,6ha przy zbożu 8t/ha tak żeby nie było strat, u mnie to jest minimum 2,6/ha ale mój ma 6klawiszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imrahill    0
4 godziny temu, ZELKOW napisał:

z tego co wychodzi to około 1,6ha przy zbożu 8t/ha tak żeby nie było strat, u mnie to jest minimum 2,6/ha ale mój ma 6klawiszy

No to za bardzo nie ma co porównywać, musiał byś go zestawić z Tucano 440, oglądałem w ostatnim czasie sporo maszyn na żywo i różnicę widać gołym okiem w powierzchni separacji pomiędzy 5 a 6 klawiszami. U mnie wybór padnie prawdopodobnie na 420, ze względu na składny heder oraz cenę do jakości wykonania, kolejny argument do bliskość serwisu i dostępności części.  NH mocno pod tym względem odstaje - jakość wykonania, a dwa CX 6.80 jest po prostu za duży na pola na jakich maszyna będzie użytkowana - nie ma sensu przepłacać. 

Edytowano przez imrahill

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

Zgadzam się z Tobą  że nie wolno przepłacać ale jaką masz różnice w cenie między nh a mniejszym claasem? właśnie claas się bardzo ceni i moim zdaniem to nie jest adekwatna cena do wydajności kombajnu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaceksie    0

clas tucano 440 710 tys. net  bez hedera heder składany Geringhoff 240 tys .net.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PITER88    33
8 godzin temu, ZELKOW napisał:

z tego co wychodzi to około 1,6ha przy zbożu 8t/ha tak żeby nie było strat, u mnie to jest minimum 2,6/ha ale mój ma 6klawiszy

Obecny JD W 540 ma bardzo zbliżone powierzchnie sit i wytrząsaczy do Twojego sześcio klawiszowego 6275.

Mimo że jest to pięcio klawiszowy kombajn mało będzie ustępował Twojemu i też śmiało zbierze dobre 20 ton / godz.

Tucano 420 to klasa wydajności niżej porównując do tych dwóch modeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobek112    23

Głupota, że tyle trzeba zapłacić za kombajn, bez dotacji mało kto by kupił kombajn za ponad 700tys. netto..

Edytowano przez sobek112
l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imrahill    0
4 godziny temu, ZELKOW napisał:

Zgadzam się z Tobą  że nie wolno przepłacać ale jaką masz różnice w cenie między nh a mniejszym claasem? właśnie claas się bardzo ceni i moim zdaniem to nie jest adekwatna cena do wydajności kombajnu

Różnica w cenie to jakieś 50k, ale bardzo zależy mi na hederze składanym, który oferuje Claas, to są ceny jeszcze do negocjacji, zamawiał będę w wrześniu - każda firma ma promocje typu "przedsmak żniw", po zamówieniu maszyny podam ostateczne ceny jakie uda mi się wycisnąć od przedstawicieli. 

 

38 minut temu, PITER88 napisał:

Obecny JD W 540 ma bardzo zbliżone powierzchnie sit i wytrząsaczy do Twojego sześcio klawiszowego 6275.

Mimo że jest to pięcio klawiszowy kombajn mało będzie ustępował Twojemu i też śmiało zbierze dobre 20 ton / godz.

Tucano 420 to klasa wydajności niżej porównując do tych dwóch modeli.

Tak JD W540 ma bardzo dużą powierzchnie sit i wytrząsaczy jak na kombajn 5 klawiszowy, ale ma tylko jeden bęben, w Claasach z system APS 30% omłotu jest już wykonane na bębnie wstępnym, który poza wstępnym omłotem także poprawia rozkład masy na całą szerokość kombajnu. Spróbuje ściągnąć do siebie na pokaz obydwie maszyny na jedno pole, wtedy powiem Wam, która maszyna ma większą wydajność. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

dodatkowy bęben jest bardzo przydatny w ciut bardziej wilgotnym zbożu bo wtedy jest różnica w młóceniu ale w suchym już te różnice sie zacierają, tak samo do rzepaku on już nie jest potrzebny bo tylko miele ziarno nie potrzebnie, jeszcze mylicie jedną rzecz okej że w540 ma zbliżoną powierzchnie sit, ale ma  węższą szerokość bębna i po długości on ładnie odsieje czysto ale nie da rady wchłonąć takiej masy jak z bębnem o szer. 1.6m to jedno a po drugie moc silnika w540 jest o wiele mniejsza i chcąc brac go do kukurydzy wtedy jest już duża różnica w przerobie między 6klawiszowym z dużym silnikiem a 5klawiszowym z mniejszym silnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imrahill    0

Powiem Wam Panowie, że na tym forum - jak i na każdym innym o wszelkiej tematyce - możemy tu robić "gównoburze", który lepszy ale tak tak naprawdę każdy wie najlepiej jakiej maszyny najbardziej potrzebuje i na jaką może sobie pozwolić :) Pozdro dla Wszystkich 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PITER88    33
8 minut temu, ZELKOW napisał:

dodatkowy bęben jest bardzo przydatny w ciut bardziej wilgotnym zbożu bo wtedy jest różnica w młóceniu ale w suchym już te różnice sie zacierają, tak samo do rzepaku on już nie jest potrzebny bo tylko miele ziarno nie potrzebnie, jeszcze mylicie jedną rzecz okej że w540 ma zbliżoną powierzchnie sit, ale ma  węższą szerokość bębna i po długości on ładnie odsieje czysto ale nie da rady wchłonąć takiej masy jak z bębnem o szer. 1.6m to jedno a po drugie moc silnika w540 jest o wiele mniejsza i chcąc brac go do kukurydzy wtedy jest już duża różnica w przerobie między 6klawiszowym z dużym silnikiem a 5klawiszowym z mniejszym silnikiem

Dobrze gadasz. Fajnie że można z kimś na poziomie wymienić swoje spostrzeżenia.

W W 540 bęben 20 cm węższy i nieco mniejsza powierzchnia omłotu : 1,89 w 6275 do 1,50 m2 W 540.

Powierzchnia sit i wytrząsaczy bardzo zbliżona więc różnice nieco się będą zacierały.

JD montuje silnik 235KM a Twój posiada 270KM jak w prospekcie czy więcej ??

Mocy zawsze można dołożyć za 2-2,5tyś zł więc to najmniejszy problem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, PITER88 napisał:

Obecny JD W 540 ma bardzo zbliżone powierzchnie sit i wytrząsaczy do Twojego sześcio klawiszowego 6275.

Mimo że jest to pięcio klawiszowy kombajn mało będzie ustępował Twojemu i też śmiało zbierze dobre 20 ton / godz.

Tucano 420 to klasa wydajności niżej porównując do tych dwóch modeli.

Aż tyle to nie łyknie, 20t/godz to już sporo jak na 5 klawiszy. Wiem bo mam takiego.

45 minut temu, imrahill napisał:

Różnica w cenie to jakieś 50k, ale bardzo zależy mi na hederze składanym, który oferuje Claas, to są ceny jeszcze do negocjacji, zamawiał będę w wrześniu - każda firma ma promocje typu "przedsmak żniw", po zamówieniu maszyny podam ostateczne ceny jakie uda mi się wycisnąć od przedstawicieli. 

 

Tak JD W540 ma bardzo dużą powierzchnie sit i wytrząsaczy jak na kombajn 5 klawiszowy, ale ma tylko jeden bęben, w Claasach z system APS 30% omłotu jest już wykonane na bębnie wstępnym, który poza wstępnym omłotem także poprawia rozkład masy na całą szerokość kombajnu. Spróbuje ściągnąć do siebie na pokaz obydwie maszyny na jedno pole, wtedy powiem Wam, która maszyna ma większą wydajność. 

APS i 30% omłotu to tylko kolorowa broszurka, rzeczywistość jest inna.

14 minut temu, ZELKOW napisał:

dodatkowy bęben jest bardzo przydatny w ciut bardziej wilgotnym zbożu bo wtedy jest różnica w młóceniu ale w suchym już te różnice sie zacierają, tak samo do rzepaku on już nie jest potrzebny bo tylko miele ziarno nie potrzebnie, jeszcze mylicie jedną rzecz okej że w540 ma zbliżoną powierzchnie sit, ale ma  węższą szerokość bębna i po długości on ładnie odsieje czysto ale nie da rady wchłonąć takiej masy jak z bębnem o szer. 1.6m to jedno a po drugie moc silnika w540 jest o wiele mniejsza i chcąc brac go do kukurydzy wtedy jest już duża różnica w przerobie między 6klawiszowym z dużym silnikiem a 5klawiszowym z mniejszym silnikiem

To się zgadza, JD W540 w kukurydzy jednak brakuje mocy aby ostro przykurwić na drugim biegu w 6 rządkowej przystawce bo bebechy przerobią towar ale silnik się dusi, ale jak by nie było to tylko 238 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PITER88    33

Rozmawiałem sporo z użytkownikiem  po pierwszym sezonie i po skoszeniu 300ha powiedział że w ładnym kawałku i pszenicy z plonem około 9t/ha robił 2,5ha / godz.

Wiadomo że nie wyjdzie taka średnia na każdym polu bo to nie realne ale w sprzyjających warunkach jest osiągalna.

Ja będę mógł coś powiedzieć po żniwach jaką wydajność udało się osiągnąć i co ta maszyna potrafi.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj