samsung335

Zetor 5211 problem z wyciekiem oleju

Polecane posty

samsung335    0

Witam wszystkich mam problem z olejeniem w zetorze 5211 wygania mi olej, a dokładniej wyciek znajduję się zaraz pod korkiem wlewu oleju i cały czas mi pali się olejenie, ale ciśnienie oleju na wskaźniku jest maksymalne olej cieknie jeszcze przez czujnik oleju co może być przyczyną wycieku?

wlamaj1    77

Tak się dzieje "od jakiegoś czasu" czy tylko przy tych mrozach - jeśli przy mrozach to być może zamarzła ci odma tzn. rurka pomiędzy filtrami oleju - tam jest przeważnie tłusta maź - i ciśnienie ze skrzyni korbowej ucieka tam gdzie ma lżej porywając ze sobą olej. Masz ponadto najprawdopodobniej uszkodzony czujnik ciśnienia oleju. U siebie wymieniłem i kontrolki nie zapalał ale też cieknął, dopiero następny był dobry (koszt około 11 zł). Co to znaczy "ciśnienie oleju na wskaźniku jest maksymalne"? Podłączałeś zewnętrzny manometr czy chodzi Ci o poziom oleju?

marcinffff    197

czujniki w zetorze często przeciekają, a w niskich temp oleju podają że brak jest cieśnienia (mróz -30 :P) ja u siebie już go 2 razy wymieniałem. na korku od wlewu oleju często uszczelka sie "podwija" warto zwrócić na nią uwagę

Wiadomość z agroFakt.pl

samsung335    0

Zaczeło się to dopiero dziać przy mrozach. Podłączałałęm zewnętrzny manometr. Kupię czujnik i uszczelkę to wymienię i problem powinien już zniknąć. Dziękuję za pomoc :)

Gość   
Gość

wszystko pewnie raz przez mróz dwa ciagnik pracuje pewnie krótko i nie łapie temperatury a wtedy para się skrapla i robi się masełko, tak jak kolega wyżej mogło odme złapać, proponuje zastawić całą chłodnice tekturą szczelnie zawsze to szybciej ciągnik łapnie temp, a termostat też wskazany

wlamaj1    77

Sprawdź koniecznie tę odmę - czy jest drożna, może zamarzło w śrubie, którą jest przykręcona? Jeśli nie będzie drożna to żadne uszczelnienie nie pomoże. Jak dobrze uszczelnisz korek to może wyrzucić olej np. uszczelniaczem od strony koła zamachowego, a tego byś chyba nie chciał.

zetor52    0

witam. mam taki problem założyłem nową pompę i ciśnienie oleju tak zwiększyło sie że wyrywa aż kubki.prosze oporady jak zmniejszyć ciśnienie

DAREK    22

o której pompie piszesz ? Jak podnośnikowej to na deklu ,co jest zamontowana, jest obok zawór bezpieczeństwa , który decyduje o max ciśnieniu w układzie

zetor52    0

założyłem pompe silnikową. nawolnych obrotach ponad 6 atmosfer.

założyłem pompe silnikową i powkręceniu zegara ponad 6 atmosfer

olo1104    0

doszleś z tym cisnieniem? bo u mnie to samo,na zimnym ok 8 i wycieka z kubkow i odmy?odpisz 

Edytowano przez olo1104

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez DonCorleone666
      Witam, interesuje sie kupnem zetora 7745, slyszalem rozne opinie o spalaniu (nawet 16l). Ile jest w tym prawdy? Jak wam pali ten zetor? Wersja bez turbo
    • Przez Majkelos
      Kupię zetora najlepiej 7745 lub 7245 , mile widziane oferty z moca +70KM
    • Przez ZetorTeamPL
      Poszukuję do kupna zetora 5340,6340,7340 lub 5341,6341,7341,6441,7441,8441 z turem najlepiej jak by był z osprzętem 
    • Przez Ares710rz
      Witam mam problem po naprawie hamulców wszystko było ok po około miesiąca zaczęło lekko blokować koło układ szczelny odpowietrzony 
      Czasami tak zablokuje ze koło stoi w miejscu po ruszeniu zaczyna puszczać dodam że koło tylko blokuje do przodu do tyłu jedzie normalnie 
    • Przez Cradle
      Zastanawiam się nad zakupem Zetora 5211. Obecnie pracuje w gospodarstwie ursusem C-330, nie jest to szczyt techniki na obecne czasy i zero komfortu. Zależy mi na waszych ocenach tego modelu ciągnika podczas pracy, jak się spisuje????? Jakie są najczęstsze usterki podczas pracy, jeżeli takowe się pojawiają???
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj