Ricky11

Budowa Agregatu Uprawowego

Polecane posty

Ricky11    0

Jak w temacie. Chciałbym zrobić agregat uprawowy. szer. rob. ok 3.2-3.3m. najlepiej na wzór Expom Tornado http://www.expom.com.pl/PL/Maszyny/tornadopl.html. i tutaj zaczynają sie małe schodki. mianowicie skąd wziąść jakiś rysunek techniczny podobnego agregatu?? następnie jakich przekroi profili zamkniętych użyć do budowy i jakie grubości ścianek tak zeby agregat miał swoją wagę bo mamy ciężkie ziemie. no i wreszcie czy zwykła stal konstrukcyjna bedzie wystarczająco wytrzymała?? na wał przedni już mam patent. a na tylny to może coś takiego założyć?? http://www.rolnicze-maszyny.pl/waly-strunowe.php

jeśli ktoś dysponuje jakimiś informacjami jak coś takiego zbudować będe bardzo wdzięczny. pozdrawiam.

Edytowano przez Ricky11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1990    31

Moim zdaniem stal konstrukcyjna może dać rade, ale przy bardzo przemyślanej budowie i dobrych spawach. sądze że taniej i bardziej pewnie jest urzyć do budowy jakiegoś starego agregatu który można nabyć za "psie" pieniądze i wtedy kombinować np z poszezaniem go po jednej łapce z każdej strony powiedzmy żeby miał tą szerokość którą zamierzasz uzyskać. Jakie masz na to fundusze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Wybierz się do kogoś kto ma taki agregat. Pomierzysz sobie dokładnie profile ich długości, grubość itp.


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ricky11    0

Z funduszami nie powinno być problemu. Jeśli nic nie wykombinuje to trzeba bedzie kupić nowy fabryczny. Ten Tornado 3m kosztuje 20 tys. a np. Agro Masz 3,6m ok 10000. Tornado ceną powala na kolana więc chciałbym zrobić właśnie coś na wzór niego. dziś podzwoniłem troche za stalą i za usługami cięcia grubych blach które będą mi potrzebne do zrobienia zaczepów TUZ. Do tanich to nie należy. a żeby właśnie go gdzieś obejrzeć i pomierzyć ale w okolicy nikt takiego nie ma. jak policzyłem to przedni wał strunowy który chce zrobić wyniesie ok 1000 zł. mają to być 3 wałki po 106cm. średnicy fi 300. więc nie tak łatwo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fliegl    22

W związku z przygotowaniem do budowy agregatu mam pytanie:

W jaki sposób w środku rozwiązany jest mechanizm oznaczony strzałką na załączonym zdjęciu?

03767566912508195929_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

normalnie dwa profile, jeden wchodzacy w drugi, w mniejszy wspawana nakretka, zaden problem <_<


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

Witam chcę teraz zacząć budowę agregatu uprawowego 3,30-3,60. Na wzór Agromaszu. Teraz moje pytanie czy się opłaci ?? bo jeśli ja mam zapłacić za stal i wszystkie pierdółki 8tyś i bawić się z tym miesiąc to wole kupić gotowy z Agromaszu za 11 tyś i mieć z głowy. http://allegro.pl/listing.php/search?string=agromasz+uprawowy+3%2C6&category=0&sg=0 ceny na dzień dzisiejszy nie przekraczają praktycznie 10 tyś można jeszcze trochę pohandlować i myślę że za jakieś 9500 bym go kupił teraz jak cena zrobienia swojego agregatu ?? Mam stary agregat bodajże 2,70 bez wałków, rama jest za słaba do modyfikacji raczej więc moge tylko ze starego pozyskać ok 20 zębów.

Edytowano przez kamin60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilb    11

No ja tez mam taki problem stary agregat 2.7m rama peka juz go nie powieksze a potrzebuje czegos wiekszego 4m oplaci sie budowac ile haki kosztuja jakies lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

kamil chodzi Tobie o haczki jeśli tak to polecam "Bagra".Cena ok 40zl za sztukę z mocowaniem.

Edytowano przez Tomasz78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj