Skocz do zawartości

Jaką kupić spawarkę ?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jesli juz chcesz wylozyc taka kase to kup cos markowego. Polecam KEMPPI bedzie to uzywka jesli o takich parametrach, ale jakosc pracy bez porownania.

Mam inwertorową mma tej firmy i nie narzekam, spawa jak potrzeba. Biorę w rękę i idę, z transformatorem tej mocy już nie ma tej zalety.  Chodzi mi o to jak się pracuje na tym jednym pokrętle - czy dobrze dobiera parametry, czy za każdym razem trzeba zmieniać coś w ustawieniach spawając inną grubość itp, co dziwne cena jest porównywalna z modelem tej mocy z klasyczną regulacją bezstopniową

Opublikowano

Nie wiem jak jest w tym modelu ale obecnie większość spawarek mig/mag pomimo ręcznej regulacji posuwu drutu i tak zmienia go do prądu, możesz tylko w jakimś zakresie doregulować.

Co ty chcesz tym spawać? 350A to potężna moc.

Opublikowano

i wtedy wskoczysz do mocy maks. Przecież wiesz, że półautomatach ustawia się napięcie a nie prąd. Prąd zależy od aktualnego odczepu dławika, grubości drutu i tp. W zasadzie to sprzęt ze stabilizacją łuku ma możliwość wymuszania prądu a działa to tak jak np pokrętło w rączce. Stary mój bester mma miał pilota i nawet elektrodą ekstra idzie jak masz pod ręką możliwość regulacji w trakcie spawania. W każdym razie źródła jak miller czy fronius to wydatek ok 10kpln za używkę. W kwesti spawarki to na 240 V i typową wtyczkę źródło do 200A bo prawdopodobnie uzyskasz wtedy jakieś 160 i będziesz zadowolony. Kiedyś z Castoramy kupiłem dedrę bo było cinko i niedziela i mam ją do tej pory - z 5 lat będzie. Okazała się bardzo wporządku tak że z tymi chinczykami jest różnie..

Opublikowano

No ja mam 280 i nie zauważyłem żeby coś brakowało nawet spawając 30 milimetrowe elementy. Na drucie 1 mm nie ma za bardzo co spawać prądem powyżej 200A. Na razie mam całą rolkę 1-ki ale dam znać co powie na 1,2 w przyszłości. Problemów na pewno nie będzie spawając większym prądem, na niskim no cóż do tego jest cieńszy drut.

A napięcie czy prąd.... jest woltomierz i amperomierz. Napięcie praktycznie niezmienne a prąd już tak. Zmiany napięcia z tego co wiem stosuje się ale przy spawaniu aluminium i nie znam chińczyka za 3 koła który by posiadał taką możliwość.

Opublikowano

Trzy pokrętła posuw, prąd spawania MMA i napięcie łuku mig. Gdzie napięcie waha się pomiędzy 14-29 V przy obu metodach a natężenie od 40-280 A teoretycznych bo nie sprawdzałem czy osiąga maksymalne. Samo natężenie prądu zmienia się też w zależności od posuwu drutu i tu pewnie i napięcie się waha. Ogólnie w czasie spawania interesuje mnie natężenie i na tym parametrze się skupiam.

Opublikowano

Uchwyt 3 metrowy jest za krótki, musi być 5m, tylko wtedy potrzebny dobry 4 rolkowy podajnik drutu. 

 

Tu się zgodzę, 3 metry to porażka chyba że ktoś spawa w jednym miejscu tylko, mam 4 metry i do końca nie jestem zadowolony z tej konfiguracji uważam że 5 by mię bardziej zadowalała.

Opublikowano

Spawarka jak każda inna wyprodukowana przez ludziki o lepszym widzeniu w poziomie. Nie ważne jak się nazywa - Ideal czy Royal. W środku za pewne to samo co w większości w tej cenie. Jeśli potrzebujesz to kup i spawaj. 200A wystarczy do większości zastosowań, elektroda 4 też pójdzie tym bardziej że inwertory mają wysokie duże cykle.

Opublikowano

Kolega wyżej pisał - ten sam sprzęt co reszta chińczyków w tej klasie. Składasz zamówienie u chińczyków na dany produkt to Ci mogą nawet adidas na niej namalować, ich to nie obchodzi 

Opublikowano (edytowane)

Pozostaje jeszcze kwestia zabezpieczenia. Są to urządzenia jednofazowe, przy max. mocy czyli 8,3kW potrzeba zabezpieczenie powyżej 32A więc życzę powodzenia w spawaniu tym na max. mocy. 

Choć z praktyki przy prądzie spawania ok 120-130 A i zabezpieczeniu B16 nic się nie działo więc może tam moc jest inna niż podawana przez wytwórcę.

Nie znam się na tyle aby wam coś doradzał w kwestii budżetowych spawarek, ja bym wybierał najprostszą bez zbędnych bajerów. Dużo było pochlebnych opinii o spawarkach Dedra, spawałem taką i nawet na długim cienkim przedłużaczu nic sobie z elektrodą 3,25 nie robi.

Edytowane przez akmaly

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v