Polecane posty

kryssr    52

A miał ktoś z Was może odmianę Opokę ?? Jak ona rośnie itp. Zdobyła medal na Polagrze to może jest warta zainteresowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simont    0

Kukurydze na kiszonke wybieramy patrząc na udział suchej masy kolby do plonu ogólnego suchej masy a nie na to czy jest wysoka. Chodzi o jak największą wartośc energetyczna dla krowy! Duże nie znaczy dobre! Ja u siebie sieje kukurydze MOLL(podobnie rok wcześniej), gdzie uzyskała 105 % wzorca dla udziału kolby do suchej masy według badań przeprowadzonych przez Polski Związek Producentów Kukurydzy dla 6 lokalizacji

 

 

http://www.lechpol-szubin.pl/images/katalogodmian/KO_WIOSNA_2011.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja w minionym roku posiałem Redutę i spisała się jak dla mnie bardzo dobrze, w porównaniu do Wiarusa sprzed 2 lat w dodatku mam ziemie V I VI klasy. Dobrze radziła sobie z suszą, tylko trochę późno ją wsiałem.

 

W tym roku chciałbym zasiać Borutę(nie wiem czy ojciej się zgodzi), bo z opisu wynika, że toleruje słabe warunki klimatyczne, glebowe a na tym mi zależy w moim regionie. Dodatkowo jest to odmiana typowo kiszonkowa i daje wysokoenergetyczną kiszonkę. Poza tym w porónaniu do Reduty, Prosny, Blaska, Sana, Bacy Kosmo itp plonujących na poziomie śr 490dt z ha Boruta daje plon nawet 700dt.

 

Miał ktoś już z was styczność z tą odmianą?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

A miał ktoś z Was może odmianę Opokę ?? Jak ona rośnie itp. Zdobyła medal na Polagrze to może jest warta zainteresowania ;)

 

 

W zeszłym roku Opoka u mnie miał ok. 1.8-2m. Jak na 2010 to chyba w miarę patrząc po kukurydzy sąsiadów.

W tym roku też będę ja siał.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Nie wiem jak koledzy ale ja polecam Opoke siałem ją 3 lata i jak dotąd mnie nie zawiodła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro8540    1

To gleba raczej ciężka i słabo przepuszczalna,IVkl, w dodatku brak drenażu.4 lata temu kukurydza na tym polu była gigantyczna, ostatnie lata kicha. Czyli w takich warunkach dobór odmiany nic nie da?


Piwo to moje paliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Trzeba zwracać uwagę która odmiana dobrze radzi sobie w mokrych warunkach np V43

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzycho86    0

no ja tez mam dać NPK z dozownikiem ale jeszcze tego nie stosowałem w ten sposób. A mocznik dajecie przed siewem??? bo u nas to jedynie słyszałem jak ludzie robią to jak kukurydza już dostaje kilka liści i później jak najpóźniej, ale nigdy przed siewem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja zwsze przed siewem i później jak najpózniej sie da wjechac


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

krzycho86 musisz pamiętać że dając dozownikiem NPK suma N i K nie może przekraczać 100kg/ha bo N i K w większej dawce może uszkodzić korzonek rośliny. Do dozownika lepiej wsypać fosforan amonu a sól potasową i mocznik dać pod korzeń(mocznik możesz podzielić na dwie dawki i drugą część dać pogłównie, ale musisz pamiętać aby kukurydza nie wykształciła jeszcze lejka bo inaczej ja popalisz).


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tere fere :) sieje mocznik jak ma koło 0,7- 1m i nigdy nic nie popaliłem :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poettinger    22

ja w tym roku kupiłem nasiona kukurydzy LG odmiany ASPEED FAO 230 i LG 30.223 FAO 220 zobacze co to bedzie . w tamtym roku miałem wszystko zasiane Opoką i dobrze urosła tylko z troszke z zielona byla jak kosilismy ale co zrobic jak dziki swoje robiły i szkoda było czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

mocznik przed siewem, polifoska w trakcie i później mocznik dolistnie ~3 razy


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

tere fere :) sieje mocznik jak ma koło 0,7- 1m i nigdy nic nie popaliłem :)

Jeśli siejesz mocznik aplikatorem w międzyrzędzia to się z tobą zgodzę, jeśli rozsiewaczem to lepiej załóż sobie okulary i obejrzyj dokładnie rośliny. Znajdziesz na 100% nekrozy spowodowane przez mocznik!!!


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

Dzięki za info odnośnie Opoki ;). 150 zł za jedn.50 tys nasion Mesurolem zaprawione, to chyba optymalna cena? A z tym nawozem pogłównie to u nas też stosują i jakiś strasznie wielkich nekroz niewidać. Na pewno przyniesie więcej korzyści. A co ciekawe mój tata w 2010 posiał saletrę jak kukurydza była do kolan i tylko na końcu jak pył poleciał to były liście trochę popalone a tak to tylko troszeczkę.

Też jestem zwolennikiem dolistnego stosowania N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

A jaka odmianę polecacie na 3 klasę gleby? Kukurydza ma być przeznaczona na kiszonkę dla krów mlecznych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

ja mam 5 ha Kukurydzy i to wszystko idzie na kiszonkę i troszeczkę na zielonkę dla bydła :D ja chyba zamówię z pioneera :)


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jakby szukac łodyga po łodydze to napewno bym znalazł. ale nie jest to zauwazalne z odległoski kilku metrów i plantacja wyglada jak powinna. Szybciej spalisz liscie kuku prysklajac mocznikiem niz siejac go pogłównie. wystrczy dac wiecej jak 25kg mocznika na hektar w oprysku i kuku ma liscie przypalone. a tak sieje 100 czy 150kg i wszytko oki.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

nigdy nie patrzylem na deszcz choc wiadomo ze lepiej jak popada po rozsianiu


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Chłopaki ja już głupi się zrobiłem z QQ szukam nasion na niedużo bo 1,5-2 ha, i jest tyle odmian że już sie popierdzieliłem, szukam czegos z FAO 230, na kisoznke zeby w chuuuu masy było i to wartościowej, ziemia związła IVa, dośc dobrze trzyma wilgoc. poradzcie.

Napewno wiem wezmę jeden worek Glejta, i teraz dylemat Gazelle_Aspeed_NK Bull_PR39G12_DKC 2870, i już sam nie wiem bo tych odmian chcem wybrac 2 i posiac po kawalku dla testu która lepiej sie nadaje na moje ziemie na przyszłośc doradzcie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

co sądzicie o odmianach System i Blask ziemia średnia III klasa. zależy mi bardziej na jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja sieje blask juz od 2 lat i jest bardzo oki. umnie na IV klasie wygladał identycznie jak lg 32.32 czy 22.44 kolby tez podobne były.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj