Piotrek01986

Jaka zgrabiarka 2-karuzelowa?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
patryk90    5

Która lepsza Pottinger Eurotop 651A czy Fella TS1402? Proszę o szybką odpowiedz bo jutro muszę wybrać i zamówić by na sianokosy juz była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Claass    1

ja polecam lely hibiscus zgrabiającą do środka mam taką i jestem z niej bardzo zadowolony niestety koszt zakupu takiej to ok 70 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savas    3

Ile teraz 651a kosztuje?? My mamy 801A boczna, moim zdaniem lepsza bo jak slaba trawa to mozeszkika razy dookola obleciec, w srodkowej tego nie ma, na zawrotach tylko wolniej idzie i jak do prasy to pierwszy walek najlepiej od razu zbelowac bo czasami ciezko zebrac prasa jak kupy nagrabi

D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam:) Jak sprawuje się zgrabiarka claas liner 660? I czy cena 15800 zł jest warta? I czy te rolki na gwiazdach szybko się zuzywają? Proszę o odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza będzie Samasz Tango: http://www.samasz.pl/zgrabiarki/zgrabiarka-2-karuzelowa-tangom#informacje-szczeg%C3%B3%C5%82owe

"Umożliwia zgrabianie na 1 lub 2 pokosy w zależności od ustawienia odległości karuzel od dyszla centralnego. Przy ustawieniu karuzel blisko dyszla uzyskuje się jeden wałek, przy rozsunięciu karuzel na zewnątrz uzyskuje się 2 wałki."

Do tego do transportu ma koła transportowe. Jedyny minus to szerokość transportowa 3.0m w praktyce taką maszyną jechać 100km to bardzo trzeba uważać, chyba że u Ciebie są bardzo szerokie drogi.

Maszyna bez specjalnych kół transportowych odpada, miałem kiedyś ciąganą przetrząsarkę, przemieszczanie się tym to był koszmar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Zobacz Krone Duo/III, podobna konstrukcja do Samasz Tango, ale do transportu tylne koła można przełożyć do wewnątrz - szerokość ok. 2,30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze fajna przetrząsarka Lely Lotus 600 Combi. To jest przetrząsarka zawieszana, ale ma takie specjalne grabie i może służyć jako grabiarka, grabiąca na 2 pokosy. Szerokość pracy to 6m. Maszynę można używać zarówno do przewracania jak i grabienia. Jak dla prasy Sipma to takie małe wałki są idealne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

No, nie wiem. Generalnie - jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Używam roztrząsarki do rozrzucenia pokosu, żeby szybciej wysechł, jeśli zrobi mi z pokosu dwa wałki (nawet spulchnione), to i tak będę musiał je jeszcze raz przerzucić (z wierzchu obeschnie, przy ziemi mokre) - czas, paliwo. Może to jest dobra maszyna pod kątem sianokiszonki, ale do siana? Nie ryzykowałbym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lely lotus combi ma dwie opcje, albo dziala tak jak przetrzasarka i przetrzasa jak kazda inna rowno rozsciela i dobrze sztorcuje siano, ale mozna zalozyc grabie i wtedy grabi na dwa male walki. Takie rozwiazanie jest dobre do Sipmy bo Sipma ma bardzo mala wydajnosc prasowania. Do duzych wydajnych pras takie rozwiazanie nie jest najlepsze bo trzeba sie wiecej najezdzic z prasa. Ale w Sipmnie jak dluzej sie jezdzi to lepiej zbita bela więc wydaje mi sie to optymalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymekrolnik89
      Witam szukam opinii zgrabiarki jedno karuzelowej do 1014 lub 360 ursusa. Jestem zielony całkowicie w temacie powierzchnia na jakiej ma pracować to ok 10ha teren górzysty najlepiej pracowało by mi się 1014 bo wom niezależny. budżet to do ok 12tys zł. Jeżeli możecie to konkretne modele podajcie
    • Przez Karolek132
      witam wie ktoś jak to wymienić ?
    • Przez polk1223
      Witam, rozglądam się za przetrząsarką i natknąłem się na felle th 460.  Pracowała by z c360.
      Pytanie 1
      Chciałbym zasięgnąć informacji o niej, jak się sprawuje oraz jak wygląda sytuacja z częściami? Jak z awaryjnością?
      Pytanie 2. 
      O co chodzi z końcówkami (d oraz dn) w wersjach fella th460 /th460 d/fella th460 dn ? Wyjaśni ktoś? 
      Pytanie 3. 
      Na co dokładnie zwrócić uwagę przy oględzinach?
      Pytanie 4. 
      Do przetrząsarki zalecają wałek ze sprzęgłem ,jak to z tym jest? 
       
       
       
    • Przez luki987654321
      Witam, jaką polecacie zgrabiarkę do 10-11 tys i 4m i więcej szerokości roboczej? myślałem o zgrabiarce Niemeyer (podoba mi się jej składanie do transportu) i deutz fahr. którą z nich polecacie ewentualnie jakaś inna marka. z góry dziękuję za opinie posiadaczy
    • Przez morisek381
      Witam. Szukam informacji jak przestawiać gwiazdy zgrabiarki kuhn grs na grabienie i potem spowrotem na rozbijanie pokosu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj