Skocz do zawartości
albusgd

Ile skib do belarusa 920?

Polecane posty

Uziu92    1356

zalezy jaki teren czy plaski czy padorki i jaka klasa ziemi ? jezeli grunt plaski i ziemia niezbyt ciezka to 4*40 da rade

albusgd    0

Trochę pagórków jest. A klasa gleby to chyba IV i V.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Wiadomość z agroFakt.pl

Artur96    11

ja znam gościa co ciągał 5*35

Ale tez to już 3*40obracane

Edytowano przez Artur96

padre1989    9

W orce potrzebny jest zapas mocy...moim zdaniem dobry 3skibowiec z duzymi odkladniami...Ludzie mysla ze im wiecej skib pociagnie to lepiej bo sasiad zazdrosci maszyny...tylko idz na pole i okaze sie ze orza na 10/15 cm ......lepej skibe mniej ale zato plug glebiej.....a nie ziemie pozapuszczane ze sie patrzec nie da......

UrsusCzesio    303

4x40 spokojnie da rade ten ciągnik pociągnąć. No zależy jaki to będzie pług bo jak to będzie Unia Tur czy Atlas to będzie biedny :lol: Będzie jakiś pożądny pług Overum czy Kverneland i dobrze ustawiony pójdzie gładko B)

SZYMANOX    376

Myślę że 4x35 bedzie w sam raz ,I 5x 35 pociągnie ale czy jest sens tak traktor żyłować ?Ja mam takie zdanie że lepiej trochę na pół gwizdka niż na max-a ,i tego się trzymaj B)

long    0

920 atlasa czwórki nie pociągnie czyli 952 też raczej nie da rady

piotrb14    186

ja 1025 ciągam kvernelanda nastawionego na 4x40 ( pług obracalny) i na zimę jak puścić orkę około 25-30 cm to na glinie ma co robić.... 4x40 920 pociągnie ale w podkładce na zimę nie ma mowy. a po 2 nie lepiej jechać szybciej a z mniejszym pługiem??? a tak to więcej jak 6km/h nie pojechałbyś

long    0

952 z trzy skibowym atlasem w orce jedzie jakiś 7,5 km/h trójką polową jechałby jescze szybciej ale pewnie więcej spali

hendryk21    2

w 4*40 powinien iść bez problemu, jeśli masz belaruska na moście krzyżakowym to nie będziesz miał problemu, chyba że masz gliniaste pole to wtedy trzeba mniejszy pług, ja swoim 82 orzę 4*35 to specjalnie niema co w nim robić

Edytowano przez hendryk21

zbigi123    4

Ja swoim mtz 82 ciągalem 4*40 unie tur, orka 25-30cm ziemia klasy od IV do VI bardzo dużo gliny i ciągnik ładnie dawał rade. Jak był suchy rok i nikt nie orał w okolicy to tylko u nas bylo zaorane dzieki dociążeniu i cały czas na 4 skiby. Raz kiedyś takiego suchego roku ojciec rozerwał pług xD (jakaś prywaciara 4*35), pług wszedl wierzyczka zostala przy ciągniku a pług w ziemi hehe Uważam ze to jeszcze kwestia ustawienia pluga bo sam znam takich co mają ciągniki po 160km i się sr**ą w 4 skibach, ale pług ustawiony na ryj i wszystko się pcha.

piotrb14    186

to chyba było równo po stole i jeździłeś z 4 km/h bo w inną wersję nie uwierzę....

S-Piotr    48

to chyba było równo po stole i jeździłeś z 4 km/h bo w inną wersję nie uwierzę....

To minimalna prędkość orki http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/311784-orka-pod-pszenice/

nie mam górskich stoków a ziemia od II do V kl. http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/311649-orka-pod-pszenice/

a rusek spokojnie ciągnie http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/311650-orka-pod-pszenice/

I tyle zaoruje za kołem http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/311651-orka-pod-pszenice/

aro321    16

Do 920 to smiało 4*40 można czepiać, ja mam 952,2 i w 4*40 nie ma co robić nie słuchaj tych którzy do ciągnika 120 KM zapinaja 4 skibowy pług i mówią, że ma co ciagnąć

piotrb14    186

przepraszam za wyrażenie ale to "pierdolenie o szopenie" szkoda że nie naczepiacie 90 koniom 10 skib... żałosne. A zresztą co ja się będę odzywał, kupuj tak jak ci radzą 4x40 i sam się przekonasz że to zaduży pług do tej mocy. a nawet jak będzie ciągnął to spali bardzo dużo, i długo z nim nie najeździ bo jaki sens przeciążać ciągnik i jechać 5km/h jeżeli z 4x35 można by jechać spokojnie 7 km/h na zimę.... chyba że orzesz 5 cm to wtedy możesz kupić i 4x45

rino    1

przepraszam za wyrażenie ale to "pierdolenie o szopenie" szkoda że nie naczepiacie 90 koniom 10 skib... żałosne. A zresztą co ja się będę odzywał, kupuj tak jak ci radzą 4x40 i sam się przekonasz że to zaduży pług do tej mocy. a nawet jak będzie ciągnął to spali bardzo dużo, i długo z nim nie najeździ bo jaki sens przeciążać ciągnik i jechać 5km/h jeżeli z 4x35 można by jechać spokojnie 7 km/h na zimę.... chyba że orzesz 5 cm to wtedy możesz kupić i 4x45

Jak ktos nie umie ustawic pluga to i 150 km bedzie mial ciezko w 3 skibach... u mnie glina i ciezkie ziemie i ciagnik ok mocy 95 km w 4*40 sobiue lata ok 7km/h na glebokosc 28-30 cm ale to kwestia ustawienia pluga bo obok sasiad na tym samym polu ciagnikiem o podobnej mocy ledwie 3 skiby ciagnal ale jak ktos ustawia plug na ''dziub'' i plugiem redli albo raczej pcha to sie nie dziwmy...

aro321    16

kolega rino pisze prawde, jak zle ustawisz plug to do 4 skib i 120KM będzie mało. A jak kolega piotrb 14 nie umie dobrze ustawić pługa to jego sprawa

S-Piotr    48

Ustawienie pługa to połowa radości a druga to marka pługa i materiały z którego został wykonany.Oczywiście ziemia a raczej jej zwięzłość to ważna rzecz moim 820 tym lemkenem na pewno poległ bym na ziemiach ilastych i cięższych,tak jak już piałem gdy kupiłem pług to było 3x35 z przedpłużkami,następnie dołożyłem 4 skibę i zacząłem poszerzać do 4x45 z ścinaczami i to jest z czym rusek radzi sobie.

piotrb14    186

już szkoda mi na was słów, jesteś taki mądry to weź k***a przyjedź do mnie dam ci ciągnik i pług i pokaż jaki jesteś hojrak z tym oraniem... bo pisać to każdy może, zapraszam serdecznie, przyjedź to zobaczysz a napewno zmienisz zdanie. jak czytam że 95 koniami jeździsz na glinie i orzesz 30cm x pługiem 4x40 to śmiać mi się chciało... komu wy takie kity wciskacie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się