Zaloguj się, aby obserwować  
mateusz1122

jaka sieczkarnia do mf 255???

Polecane posty

mateusz1122    15

Witam! Zastanawiam się nad zakupem sieczkarni jedno rzędowej do MF 255 i chciałbym zakupić taka żeby ciągnik lekko pracował z nią. Cena do 3tysiecy zł . Proszę o szybkie odpowiedzi i linki z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja mam Mengele MB 280. Kosze nią od kilku lat. Fotki w galerii.

Nie kupuj sieczkarni z napędem na pasek klinowy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Bo się będzie ślizgać. U mnie jest podwójny łańcuch.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Bo się będzie ślizgać. U mnie jest podwójny łańcuch.

Byłem ciekaw czemu nie na paski klinowe, w sieczkarni potinger mex2 są cztery paski i zapinam do ciągnika 100km a paski jakoś dają radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

pottinger nie rozmacha MF trzeba wiekszyciagnik bo ciężko chodzą sąsiad ma PZ i robi nią i ciagnik nie ma w niej za ciężko.

Edytowano przez Gago

Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Byłem ciekaw czemu nie na paski klinowe, w sieczkarni potinger mex2 są cztery paski i zapinam do ciągnika 100km a paski jakoś dają radę.

W rotacyjnej są tez 4 paski i jak u sąsiada kosiłem i pogięły się nożyki paski zaczęły się ślizgać. Na ciągniku nie zrobiło to wrażenia a w sieczkarni potrafi zadusić silnik jak za dużo złapie. Nie wiem jak te paski miały by dać rade.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

Kolego u mnie w pottingerze jest napęd na 4 paski i jak trafi jakaś gała to przydusi 90 koni takze był powód żeby założyć paski a i sieczkarnia pracuje cichutko bo na łańcuchach to jeden wielki szum. Do takiego ferdka do szukaj jakiegoś PZ albo są te małe krone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie polecałbym na łańcuch, ciężej idzie,Pottingera mex II/III rotation. bo mex I rottation jest na paskach.. z lekkich i lekko też chodzących to chyba PZ MH 80S, chociaż ciężko będzie Ci coś znaleźć w tej cenie.

 

oczywiście mengele też jak najbardziej na +. moze mb 200/220 da rade ciągnik ?

Edytowano przez mirek maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Sąsiad niedawno kupił PZ taką to dał 4 tyś ale stan bdb mało robiona w polu.

Edytowano przez Gago

Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj