radzio550

TC5050 vs TC5070

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
radzio550    0

witam, mam przed sobą duży dylemat który z tych kombajnów kupić, będzie kosił 50 ha + usługi. Nie wiem czy opłaca się przepłacać prawie 100 tyś za 5070. Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bierz Tc5070 5 klawiszy to juz jest sam +

Moim zdaniem tc5050 to jest bez sensowne to ma wydajność ciut większa od bizona

A w TC5070 masz wydajnośc prawie 2 ha na godzine

Jak bym miał takie fundusz to był dopłacił do tc5070

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

TC 5050 spokojnie skosisz 100 ha , mam takiego w tym roku obskoczył 140 ha, także na 50 ha + usługi bierz TC 5050 a za 100 tys. zł możesz kupic jakąś inną maszynę , bo nie warto przepłacac na taki mały areał, TC 5050 zrobi ok. 30 % wiecej od bizona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zf11441    2

kolega ma racje bierz tc5070 a za rok będę brał jak życie pozwoli. Też miałem dylemat czy tc5050 ale mój wuj wziął takiego to jak bizonem ciął a nim to tamten ciut szybciej chodził ale miał nh miał węższy heder 3,9m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

wydajności rozklekotanych suprów nie ma co porównywać do nawet tc 5040-w naszej wsi facet taką pszczółką 4m heder obkasuje niemal wszystkich i wydajność wacha sie 1-1,5 ha w normalnym zbożu-tj pszenica4-5t i mieszanki 3-4t, gdzie taki bizon motałby sie niemal 2kroć wolniej. może nie będę miał racji i może mnie zaraz zlinczujecie ale w tym roku hollandowi przybyła konkurencja-tucano320 z 4,3m kosą, którego wydajność, prognozowana na kosmiczne 2-3 okazała sie niewiele większa-np w jęczmieniu ozimym na pasownym długim kawałku byłą nieco ponad 1,5ha/h, mieszanek na takich 1-2 hektarowych kwadratach też w tych granicach.

 

moim skromnym zdaniem na taki areał tc5050 spokojnie wystarczy, chyba że rynek nie jest jeszcze nasycony i zamierzasz usługe liczyc od ha a nie godziny. Stówka droga nie chodzi, a summa sumarum zarobek będzie podobny.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

porównanie Bizona Super do NH TC 5050 jest delikatnie mówiąc nie na miejscu,w czym Bizon może się równac z new hollandem ? otóż odpowiedz brzmi w niczym, co do samej wydajności TC 5050 zrobi o 30% wiecej niż Bizon, nasz NiuH w tym roku skosił 150 ha spokojnie, wczesniej tez mielismy Bizona i wpominam go z sentymentem, ale nie ma co porównywac obydwu tych maszyn bo nigdy Bizonem nie dogonicie TC5050, do 150 ha spokojnie on wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Zapominacie, że jest jeszcze TC 5060. Młockarnia jak w tc 5070 moc jak TC 5050 no i od niedawna posiada napęd hydro. Według mnie maszyna aż nadto wystarczy na 50 ha + jakieś usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

silnik przy mały na te wszystkie bajery i hydro w 5060. Ja mam 5070, wziołbym csx , ale ogranicza mnie heder do 4.7 by jeździć na pola bez odczepiania, także większy przerób by mi i tak za bardzo nie pomógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Porównanie wydajności ma się ni jak, nie każdy wykorzystuje maszynę do końca, 2lata temu mój były mercatorek 60 miał 2razy większą wydajność niż bizon zo58(rocznik około 2000), gdzie według mnie niektórzy jeszcze szybciej śmigaja takimi merkatorami niż mój, a wydajność 2 razy większa wzięła sie stąd że na takim samym odcinku pola mercator obrócił 1raz do okoła a bizon nawet w jedną stronę nie objechał, w dodatku na moją przyczepę sporo wiecej pszenicy się sypało niz z bizona na znajomego przyczepę, poprostu strasznie wleką się tym bizonem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Gilowe mają chyba takiego z hederem 3,6metra, a ten co obok mnie kosił to fujarowych(te co pisałeś że w tym nh td mówili że siły nie ma), a roki obydwu to około 2000 plus minus 2lata B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oni kupili te rekordy w jednym roku, wydaje mi się że mają takie same hedery kiedyś jak jechał kolo mojego pola szosą to samochody po rowach jechały heder ponad 4m

Edytowano przez krzysiekfarmer5

red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Sąsiad miał merkatora to do mojego 56 nie miał szans. Teraz kupił dominatora 85, no to daję rady.

Ja ma bizona 56 z 84r od nowego i wykaszam ok 115 hektarów. Niestety maszyna jest już za mało wydajna. Jednak 5 ton/h. Chodzi o czas. Osobiście uważam ze jak kupować to 5070. Z 200 spokojnie da rady wykosić. Dwóch kolegów ma takie a jeden 56.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

miałem bizona to mogę coś powiedzieć o wydajności, bizon 5 ton na godzinę, NH tc 5050 7 - 8 ton na godzinę, jak dla mnie jeśli ktoś kupuje TC 5070 na 50 hektarów to jest śmiechu warte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Pozwolicie że się wtrącę do waszej dyskusji bo tawasza gadka nijak się ma do praktyki. Tej wiosny kupiłem nowego NH TC5070RS (poprzednio mialem DF5445h)i taki oto wniosek z koszenia tym kombajnem według wskazań liczników ; Praca młocani 102h wykoszonych hektarów 235. Wydajność pszenicy to 8,3t z ha, rzepaku 4,2 nic innego więcej niebyło koszone. Teraz o ile wam się chce to sobie policzcie wydajność w t/h. Powiadam wszystko zależy od kombajnisty, ustawień, techniki koszenia i logistyki w gospodarstwie. TC 5070 spokojnie POLECAM do 300HA tylko trzeba mieć do niego zaplecze transportowe i moc odbiorczą na podworzu.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

zgadzam się z moim przedmówcą,po co kupować tak duży kombajn na 50 ha, do 150 ha to spokojnie TC 5050 wystarczy, druga sprawa to od dużego kombajnu trzeba to zboże jaszcze jakos odebrać, a nie kosić przez 4 godziny i przez resztę dnia rozładowywać przyczepy, mój NH TC 5050 wykosił w tym roku 146 ha przy 98 h na młocarni;koszone były rzepak 2,5 tony/ha,jęczmień zimowy 6,5 t/ha, pszenżyto 5t/ha, pszenica 6 t/ha, ;

kolego a powiedz jaką masz opinię o swoim poprzednim kombajnie DF 5445 ? jaką miał wydajność i jak z awaryjnością?

Edytowano przez karol19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Odnośnie DF5445h to dobry kombajn do 70-80ha i jak dobra pogoda to można jeszcze dorobić ale miał jedną wadę mianowicie gdy wyszła rosa wieczorem i sloma trochę jej wciągneła i zmiękla zawieszala się przed sieczkarnią i robilsię kluch także niedawało się kosić a dla TC to nieprzeszkadza. Pozatym mało palił tania eksploatacja, bwysoka bezawaryjność i prostota obsługi i OC. śmiało mogę powiedzeć że wykaszał 10-12 t/h pszenicy tylko nadmieniam że u nas kombajn na polu nie stoi ani chwili wszysko odbywa się podczas koszenia wysyp itp.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Dokończę bo musialem wyjść. Zauważcie że wysyp (opróżnianie)zbiornika w raz z dojazdem ciągnika do kombajnu to ok 5-8min co przy śr. 4 zbiornikach na godz. daje stratę 20-30 min czyli dodatkowe 1-2 zbiorniki ziarna. My stosujemy do obsługi 3 ciągniki z przyczepami 8t do obsługi kombajnu, dodatkowo komunikacja przez CB by ciągnik był na czas. Moc odbiorcza na magazynach to 30t/h , kosimy, że tak powiem na brudno przy bardziej otwartych sitach później wszystko trafia do kosza i wialni wstępnego czyszczenia gdzie odpadają plewy kurz poślad i połówki które później zjadają świnie, a tylko czyste i wyrównane ziarno trafia do silosów i wiat. Ot i stąd taka wydajność ale to lata praktyki i obserwacji jak wykorzystać moc maszyn i urządzeń w jak największym procencie.

 

10 - 12 ton pszenicy na godzine df 5445? to nawet 5485 tyle nie zrobi?

Zrobi dużo więcej tylko trzeba to umieć zorganizować.

Niechcem tu jakoś się chwalić albo być nie wiarygodnym ale tc 5070 w tym roku wycieliśmy za 8h prawie 20ha bez kilku arów.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

oczywiście, że mając (przepraszam za wyrażenie) syf w zbiorniku mozna osiągnąć większą wydajność, więć zdaniem kolegi df5445 ma większą wydajność niż tc5050 ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Niemam porównania ale mogę go porównać do Bizona.Miałem go wcześniej od nowości r.91 później tzn. w 2007 roku sprzedałem go sąsiadowi a kupiłem df 5445h z hedrem 3,9m w Cedrach Wielkich. Mamy pola koło siebie przez miedzę oba w tej samej klasie IIIa. Mieliśmy posianą jedną odmianę pszenicy Leiffer on przekosił w jedną stronę a my w koło. Reasumując robił on za 2 bizony. Mam jeszcze inny przykład posiadam pole ok 20ha oddalone od domu ok 3km od bizona na dwa ciągniki dawaliśmy radę odbierać od DF niestety nie miał przestoje na polu ale gdy zaangażowaliśmy 3 to skoleji trochę ciągniki musiały czekać, teraz przy tc 5070 jest wszystko na styk a ciągniki mam mocne CaseCVX 190; Case MaXxum Multikontroler 140 i pronar 1025.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

z kolei ja słyszałem bardzo złe opinie o kombajnach df z seri 54, w okolicy jest df5485 to bardzo wolno nim koszą, nasz tc5050 idzie dużo szybciej w polu, a i awarii miał kilka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Farmerinio00
      Witam mam problem z kombajnem zbożowym new holland tx30 kombajn kupiony z Francji był przezbrojony całkowicie na kukurydzę został przezbrojony do cięcia zboża . Ale po całkowitym przezbrojeniu i próbie cięcia zboża kombajn nie pobiera zboża i wszystko wałkuje się na motowidle a jak już pobieże to się odrazu za podajnikiem pochyłym zapycha proszę o jakieś rozwiązania problemu 
    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Windziu
      Cześć!
      Mam problem z NH TX68. Kombajn na wbitym biegu a na joysticku ustawionym na N pełznie powoli do przodu. Potencjometr wymieniony, wyregulowany że na N swiecą trzy diody (żółta, zielona i czerwona) czyli elektrycznie powinno być OK. Czy dobrze myślę, że trzeba byłoby wyregulować zerową pozycję na hydrostacie (pompie, silniku czy skrzyni-nie moge dojść gdzie może być regulacja)? Ktoś przerabiał temat?
      Czy ktoś poratowałby instrukcją serwisową do w/w TX'a? 
    • Przez ENDURAK91
      Czym się różni wersja Elevation od zwykłego CX6080?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj