Zaloguj się, aby obserwować  
Marek46ha

rozrzutnik z pionowym adapterem

Polecane posty

Marek46ha    1

Mam pytanie do użytkowników rozrzutników z pionowym adapterem( 2 duże wałki z talerzami) w jaki sposób pracujecie przy miedzy. W rozrzutniku z poziomymi wałkami nie ma takiego problemu, możemy jechac przy samej miedzy i nie bedziemy jej zasilac, a tym bardziej sąsiedniej działki. W rozrzutnikach z pionowymi wałkami to chyba tylko u fliegla ( jeżeli posiada ten najdroższy adapter) można zauważyc w miare równe rozrzucanie na całej szerokosci.

Mój ferti-cap ogólnie działa bez zarzutu, ale jeżeli chodzi o równomiernośc rozrzutu to przecietnie. Srodkowy pas za rozrzutnikiem jest w miarę równomiernie rozłożony, ale na brzegach szerokosci roboczej to tak sobie. W instrukcji obsługi nie znalazłem porad jak pracowac żeby uzyskac efekt rozrzutu granicznego( równej dokładnej pracy dokładnie do samej miedzy).

Pracuje nim 3 sezon, mam swój sposób na pracę przy miedzy - poprostu jade na minimalnych obrotach, szerokosc robocza zmniejsza się wtedy o pare metrów i jest w miarę równo. Z tym że mój traktor nie ma raczej zapasu mocy i trzeba ustawic bardzo wolny posuw, to się troche dłuży...

Jak wy sobie z tym radzicie?


Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek46ha    1

Faktycznie tak byłoby dobrze tylko jak sobie pomysle że mam rocznego Joskina ( nawiasem mówiąc to trochę kosztował) i teraz mam remontowac stary rozrzutnik i jeszcze się z nim męczyc...

 

Sam przyznajesz że narazie tak robicie, ale tak na dłuższy czas to problem

 

 

Tyle osób na AF ma rozrzutnik z pionowymi wałkami i nikt nie wie jak nim równo pracowac od miedzy???

Edytowano przez Marek46ha

Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    520

Nie ma takiej możliwości w rozrzutnikach z pionowymi wałkami żeby na całej szerokości rozrzutu była taka sama dawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj