Zaloguj się, aby obserwować  
ktos

Inst. hydrauliczna w D7

Polecane posty

ktos    0

Mam pytanie jak powinien dzialac silownik w mechanizmie sciezek w D7; chodzi o to czy po wysunieciu tloka za pomoca hydrauliki ciagnika i puszczeniu dzwigni - zawór zablokowany - silownik wraca do polozenia pierwotnego, obecnie aby wrocil musze po wysunieciu tloka zawor jeszcze raz pociagnac lekko aby sie otwarl i olej zeszedl z silownika, ale wydaje mi sie ze na wiosne bylo inaczej:), po prostu zapomnialem . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

masz racje było innaczej:) siłownik powinien wrócic bo jest to siłownik jednostronnego działania. u mnie za jego powót odpowiadaja dwie sprezyny które go przyciagaja spowrotem. a moze jak musisz ruszac hydraulika to wina tego układu w ciagniku sprawdz szyb kozłaqcze hydrauliki i mechanizm odpowiedzialny za powrót siłownika w siemwniku zanim rozkrecisz pol traktora:)


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Nie do konca rozumiem, bo jesli silownik wraca to chyba w nim jest jakis mechanizm ktory olej kieruje na jakis obieg wewnetrzny, bo przeciez po wysunieciu tloka i puszczeniu dzwigni w ciagniku rozdzielacz zamyka przeplyw oleju czyli olej nie zejdzie z tloka chocby nie wiem ile bylo sprezyn:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

mylisz sie to jest siłownik jednostronnego działania tak samo jak z przyczepa wywrotka. co ma jakis wewnetrzny obieg? nie! poprostu ciezar skrzyni wciska olej spowrotem a w amazonce bynajmniej u mnie robia to spreżynki:)


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Nie rozumiemy się, jesli piszesz ze sprezyny wciskaja spowrotem tłok to musisz mieć otwarty zawór w ciągniku- co najczesciej jest równoznaczne z trzymaniem dzwigni, po jej puszczeniu przeplyw oleju jest zablokowany, a mi chodzilo o to ze w tym wlasnie polozeniu bedzie sie tlok chowal, ale widac za duzo chcialem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

musisz podłączyc w takie gnazdo w którym olej cofnie zie po puszczeniu dzwigni


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Hm, tylko musze je wpierw znalesc:), pewnie cos z traktorem nie tak, podlacze siewnik do innego traktora dzis;

Kizo- zetor 10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

spróbuj pod któres z dwóch złaczy którymi sterujesz dzwignia przy tregulacji głebokości pracy pługa


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Ja w swoim Zetorze 7211 podłańczam pod gniazdo którego załańczanie jest obok powrotu tzn. dźwignia cały czas jest na powrocie do przodu olej idzie do siłowniczka i puszczam i znowu jest na powrocie więc siłowniczek się wciska. A jak bym podłączył pod drugie gniazdo to bym musiał kombinować bo zasilanie jest na samym końcu potem pozycja blokada (więc by się nie chował) i powrót. Nie wiem jak jest u ciebie w zetorze ale podłącz tak żeby jak dasz olej na siłowniczek było następnie na powrocie wtedy powinien wrócić siłownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Gazpacho
      Mam zamiar kupić 3-metrowy siewnik 2-talerzowy z kołami kopiującymi. W cenie około 50 tys. zwróciły moją uwagę polskie(Unia, Agro-masz) i tureckie(Ozdoken i HMS). Jeśli macie te siewniki albo mieliście do czynienia to prosiłbym o opinie. 
      Uprzedzając porady aby kupić używany zachodni; ma być nowy, bo na program RMG.
    • Przez Dawid381010
      witam Wszystkich Użytkowników 
      Zwracam sie z uprzejmą prośbą ; jak ustawić siewnik pod Rzepak jak i pszenicę ? 
      chodzi mi głownie o obroty koła ile obrotów zrobić na próbę kręcona 
      Hassia du 100 21 lejków 3 metry 


    • Przez KonradMar
      Dzień dobry. Czy posiada ktoś instrukcje w języku polskim do siewnika punktowego pneumatycznego monosem z 1991r? Kupiłem siewnik 6 rzędowy, niestety nie mam żadnej instrukcji i pojęcia jak to cudo ustawić.

    • Przez outstanding
      Witam.
      Koledzy moglibyście napisać ile zębów ma zębatka ta mniejsza od drobnego wysiewu w siewniku Fiona?
    • Przez przemyslaw111187
      Witam
      Od jakiegos czasu nie dziala sygnal dzwiekowy gdy jakas sekcja nie sieje  siewnik Maschi Gaspardo Mte mtr 300.Moze ktos wie jak odblokowac funkcje, czy wogole jest taka mozliwosc? Sterownik Muller Maschio

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj