Polecane posty

piotr30piotr    168
4 godziny temu, robi57362 napisał:

najbardziej uniwersalny jest rsm bo po saletrze jest bum przez 2 tyg a pozniej azot sie kończy dla roslin .w rsm zanim roślina wyczerpie szybko dzialajaca formę ta wolniej działająca zaczyna być dostępna

człowieku dokształć się i nie wypisuj bredni  . W tym roku zamiast kizerytu kupiłem siarczan magnezu polski po 700 netto

Edytowano przez piotr30piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
2 godziny temu, WOJTUNIO napisał:

W tym roku pierwszy raz byl rsm na działkach gdzie niema problemu wjechac wiosną. A w przyszłym powrot do granuli mokre działki. W takich warunkach amazon zaf i c 330 blokada i ogień, a z opryskiwaczem nie dasz ognia.

A z jaką prędkością lecisz c 330? Bo ja z rsm 11-12 km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631

Siarczan magnezu granulowany 16% magnezu rozpuszczalnego w wodzie i 36 siarki.

Kizeryt  25% magnezu rozpuszczalnego i 50 siarki

Na 100kg kizerytu potrzebujesz 156kg siarczanu z siarkopolu. To daje brutto 118zł. 

Ja za kizeryt dałem 1215 brutto więc prawie jeden kij.

Do tej pory stosowałem granulowany a w tym roku zmieniłem na kizeryt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26
10 godzin temu, pawlus224 napisał:

Ja w okolicy zauwazam trochę inną tendencję , mianowicie kto zyje z malego gospodarstwa to stara się zeby się to oplacilo i musi w takim wypadku "posolic" . Zas są tez rolnicy ktorzy z malych stali się srednimi , nabrali pola w dzierzawę i teraz tną koszty nawozenia i ochrony , oczywiscie nie wszyscy , tylko Ci ktorym na razie wystarczą hektary w statystyce .

Tak kolego co z tego ze nałapali ha jak plon 4t albo zaplacili 60 tysi za ha i uleci 5 t to po h..... to przewracac twierdza ze maja gdzie gnojowice wylewac.Tylko ciekawe jak długo.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

100kg kizerytu 115zl 

100kg siarczananu Mg 70 zł 

Za 115 zł kupimy 164 kg siarczanu Mg 

21×1.64=34.4 Mg z czego 26.2 rozpuszczalne w wodzie 

36×1.64= 59 S  

Kizeryt 25Mg 50S 

Jakby nie patrzeć mamy różnicę 20% w składnikach za ta sama cenę , jest napisane że min 16 % rozpuszczalne w wodzie , co nie znaczy że reszta się nie rozpuści 

No i przynajmniej siarkopol jest w Polsce 

Nikt nie mówi że RSM zły ale nie popadajmy w paranoję  że saletra po 2 tygodniach przestaje działać 

Edytowano przez piotr30piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
37 minut temu, Adam86 napisał:

A z jaką prędkością lecisz c 330? Bo ja z rsm 11-12 km/h.

C 330 5 bieg obroty 2000 tys. Opryskiwacz mam biardzkiego 400 litrów przy tej predkosci co z rozsiewaczem lance będą bardzo skakać.  W tym roku rsm czy granula to i tak wszystko wypaliło. A co do siarczanu czy kizeryt bo jesienia sypałem krede a wiec magnez trzeba uzupełnić będę dawał siarczan bo ma mniej siarki a bede dawał jeszcze saletrosan a że mam tylko zboże to tyle siarki nie trzeba.

Edytowano przez WOJTUNIO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladirol    72

najlepsze jest to że tak naprawde to nikt nie moze przewidzieć ile będzie działał jakikolwiek nawóz (czy wogóle zadziała) bo na to ma ogromny wpływ pogoda a z tym to coraz gorzej, każdy ma inne warunki i każdy sam musi zadecydować co da mu najlepszy efekt   (doświadczenie i szczęście )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
1 minutę temu, wladirol napisał:

najlepsze jest to że tak naprawde to nikt nie moze przewidzieć ile będzie działał jakikolwiek nawóz (czy wogóle zadziała) bo na to ma ogromny wpływ pogoda a z tym to coraz gorzej, każdy ma inne warunki i każdy sam musi zadecydować co da mu najlepszy efekt   (doświadczenie i szczęście )

Dlatego bede dzielił dawke azotu pierwszej nie bo zawsze jest wilgoć ale drugie 200 kg saletry na dwa razy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

nie wiem jak w innych rejonach pl ale u mnie rośliny ozime są bardzo ładne i ładnie pokrzewione tak więc 1 dawka nie musi być bardzo duża

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
2 minuty temu, krzysztof1987 napisał:

nie wiem jak w innych rejonach pl ale u mnie rośliny ozime są bardzo ładne i ładnie pokrzewione tak więc 1 dawka nie musi być bardzo duża

U mnie wygrała duża dawka rsmu w tym roku bo po niej nie padało chyba z 7 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
12 minut temu, krzysztof1987 napisał:

nie wiem jak w innych rejonach pl ale u mnie rośliny ozime są bardzo ładne i ładnie pokrzewione tak więc 1 dawka nie musi być bardzo duża

Jeszcze do pierwszej dawki daleko. Teraz wszystko zalezy od zimy. Ale wiosną te 50-60 kg N to minimum. Jak ładne zboze to można troche opoznić z tydzień dawke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
8 minut temu, WOJTUNIO napisał:

Jeszcze do pierwszej dawki daleko. Teraz wszystko zalezy od zimy. Ale wiosną te 50-60 kg N to minimum. Jak ładne zboze to można troche opoznić z tydzień dawke.

Pierwsza dawka na śnieg a później bardzo długo bez opadów, więc co tu opóźniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Na plus dla kizerytu jest 25-50 że szybciej się rozłoży w glebie (niby 4 tygodnie), siarczan 21-36 (od 6 tygodni wzwyż). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Kizeryt to kopalina a siarczan-magnezy produkcja w zakładach. Jak źle napisałem to poprawcie mnie


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
1 godzinę temu, piotr30piotr napisał:

100kg kizerytu 115zl 

100kg siarczananu Mg 70 zł 

 

A to są aktualne ceny?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
25 minut temu, Adam86 napisał:

Pierwsza dawka na śnieg a później bardzo długo bez opadów, więc co tu opóźniać.

Na wschodzie okolice białej podlaskiej na snieg to ciężki temat jak leży snieg to jest go dużo a jak puszcza to nie ma opcji na wjazd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom50    69
6 minut temu, stempos1980 napisał:

Od marca chyba dopiero nawozy azotowe

Znając moich sąsiadów to już na początku lutego ruszą z " wapnem"  granulowanym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja z kizerytem ruszę też w lutym oczywiście jak warunki na to pozwolą i pod koniec lutego saletrosan 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj