pilu

Jak to jest z tym spalaniem zetora ?

Polecane posty

SLAWEK1987    2

a to sorry. moja pomyłka. ja pisałem spalanie w klasie 4a, glina i zgórek. na 4b, tyle że sporo lżejsza ziemia i na równym 6l/ha. 1,5ha orałem 1h 20 min.

Edytowano przez SLAWEK1987

KPK Komurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

jaro niestety ale tak;]


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szewek    8

Ja za to pochwale zetora za spalanie :lol:.

Pole o powierzchni 1.55 ha mierzone gps bardzo gliniaste.

Póki nie miałem zetorka katowałem ciapka. W podorywce spalał najmarniej 40L on-u i czas orki trwał ok 4,5h. Zetorkiem 7045 w 3x40 choć miał cięższko w 2,5h spaliłem ok 20 litrów, ale na zimę będe musiał chyba jedna skibę odkręcić bo nie uciągnie. W okolicy wszyscy ciagaja 60-tkami 2x30 UG o jakiejkolwiek 3-ce można zapomnieć, jeden sąsiad forterra 11441 ciąga 4x40. Także jak ktoś ma ciąższkie warunki to zetor jest chyba najlepszym rozwiazaniem. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SNAJPER2012    0

Zamiast C-360 polecam Ci Zetora 6211. Sam zrobilem taką wymianę i jestem zadowolony, komfort pracy o niebo lepszy, maszyn nie trzeba było zmieniać a to też plus. A wydaje mi się że największą różnice poczujesz jeśli masz długo "mokro" w polu. Może i napędu na przód nie ma ale łatwo w błocie nie siądzie- no chyba że będziesz chciał wtope tygodnia zrobić:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Do grudziądzkich trójek założyłem odkładnie pół-śrubowe(różnica w odwracaniu skiby nieporównywalna) i przy orce 5211 musiałem zejść z obrotami do max. 1800 (szybciej na zaskalałej glebie wypychało pługi do góry)na mocno zaperzonym polu(opryskane glifosatem). Efekt tego wyszedł taki, że na powierzchnię 4,4ha zatankowany do pełna spalił tyle ,że rezerwa zapalała się na bardzo dużej nierówności po polnej drodze. Dodatkowo na dojazd i powrót pokonałem 8km. Myślę, ze wynik spalania był dobry.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pilu    0

Czyli 5211 poradzi sobie z pługiem 3x35 ? Jest to bardziej popularny model i łatwiej może będzie trafić coś w miarę na chodzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Od zawsze takimi orał i się nie skarżył :). W najgorszych warunkach przy suszy stawiało go bokiem ale to było już tak na siłę by dokończyć orkę.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djzetor    0

zależy jaki rocznik zetora od 86 do 89 mało paliły od 89 do 92 duzo palą wiem bo miałem ich kilka jak chcesz mieć moc to musi i palić jak ma byc zdechlak mułowaty ze pod górkę z obrotów schodzi to mało spali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendias    5
Dnia 7.09.2011 o 13:26, pilu napisał:

Witajcie

 

Rozglądam się powoli za jakimś innym traktorkiem na miejsce c360 . Do gustu ( i kieszeni) przypadają mi zetory 6211 i 5211 , ale wszędzie piszą , że paliwo "wciągnie" użytkownika i tu nasuwa się moje pytanie czy faktycznie jest aż taka różnica ? Co innego możecie polecić ? A co powiecie o c362 ?

Posiadam Zetora 7211  Proxima 80 ,forterra 130 oraz Pronar 82 i Massey Ferguson 3690 oraz Massey Ferguson 255 powiem tak Zetor pali najwięcej z tych ciągników szczególnie forterra i Proxima idą do sprzedaży forterra potrafi spalić 25 nawet 28 litrów na godzinę ciężkiej roboty a Massey Ferguson 170 koni 6 cylindrów pali 15 max 20 litrów więc dużo mniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matik5
      Witam mam problem z zetorem majorem cl 80. Na zaświeca się mu na czerwono stóp i błąd DTC   111/01 
      Ktoś się oriętuje co może być przyczyną ? Dodam że żadnych objawów nie ma 
    • Przez Ceres2
      To jak?? Nowy stary nabytek😁 i na sobotę jest taki plan....
    • Przez Rafał2222
      Witam. Pytanie to użytkowników traktorów zetorów które powstałych w latach --80. Czy u was też jest tak że na tabliczce znamionowej Vin poprzedza 0? I numer silnika też poprzedza 0 a na ramie i w dowodzie tego 0 nie mam.  Też tak macie?
    • Przez Marcin7745T
      mam problem z zetorem ciężko pali na zimnym długo kręci i robi kupe siwego dymu nim załapie na ciepłym pali dobrze silnik po remoncie, odpalał gdy początek wtrysku był przy gmp bo jak przyspieszyłem było gorzej a ze znaków nie ustawi bo sie nie godzi pewnie był zle rozrząd poznaczony, wcześniej palił dobrze a pompa wtryskowa była max przyśpieszona i wtrysk był prawie 5mm przed gmp i na tyle teraz ustawiłem, glowice zdjęte bo były mokre wtryski i myślałem ze puszcza też na tłoki ale jednak nie, zauważyłem ze są pęknięcia na trzech głowicach pomiędzy otworem wtrysku i zaworem wydechowym były sprawdzane i niby są szczelne ale chyba kupie nowe a i były źle założone uszczelki odwrotni, miało by to znacznie przy odpalaniu ? ktoś doradzi co jest nie tak ?

      jak przenieść temat bo znowu źle dodałem ?

      https://youtube.com/shorts/8qn3dtQzdZE?feature=share
      https://youtu.be/wXqhwmXQjFQ
      https://youtube.com/shorts/xuI-WtauziA?feature=share
    • Przez Mateusz_105
      Był ktoś oglądać, warto?
       
      https://www.olx.pl/d/oferta/zetor-7245-88r-polecam-CID757-IDRoB9L.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj