SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Krzysiek89    23

Ja jestem bardzo ostrożny w stosowaniu nowych środków w cebuli. Najpierw robię test na paru metrach. Jeśli cebula przeżyje to dopiero wtedy pryskam całe pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

i słusznie tylko czysto teoretycznie skoro środek ma rejestrację i można go stosować wg etykiety w określonej dawce na określone rośliny to nie powinno być żadnych niespodzianek z tego co wiem to Bandura sprzedało się w tym roku bardzo dużo, więc będzie więcej poszkodowanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3140
Napisano (edytowany)

widziałem dzisiaj cebulę tylko po pendimetalinie przedwschodowej i żółtlicy pełno ale i pojedyncze inne chwasty wschodzą.
Tam nie ma wątpliwości. Goal i lontrel a lontrel tym bardziej bo pół pola kartoflami zarosło bo po kartoflisku.
Nieco liczy właściciel plantacji na stonkę że kartofle zeżre ale przecież cebulę trzeba i insektycydami to przy okazji i tego "sprzymierzeńca" się skasuje.
Mam zdjęcia ale nie moje pole i na publikę bez zgody właściela plantacji ani mi się śni... :) 

Bandur ma oficjalną rejestrację tylko na ziemniaki ale i tam też... rykoszetem przelinkuję

https://www.agrofoto.pl/forum/topic/26787-ochrona-ziemniaka/page/167/?tab=comments#comment-2642436

 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pikus243    0
8 minut temu, Krzysiek89 napisał:

Ja jestem bardzo ostrożny w stosowaniu nowych środków w cebuli. Najpierw robię test na paru metrach. Jeśli cebula przeżyje to dopiero wtedy pryskam całe pole.

Tylko na taki test w jednym sezonie raczej nie możliwe bo nie ma czasu, bo jak zadziała to zależy od warunków pogodowych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3140
Napisano (edytowany)

umiarkowany konserwatyzm w rolnictwie to cnota. 
wszelkie nowinki to może kilka procent potwierdzi ich rzeczywistą wartość kilkuletnia praktyka.
się mówi - sprawdzone metody a na cebuli za wiele firm nie chce sprawdzać pestycydów bo płytki rynek zbytu stąd przypadkowe przydatności nigdy nie testowanych w cebuli przez samych producentów substancji.
W fasoli mamy jezcze gorzej bo oficjalnie to tylko jeden doglebowy, jeden nalistny i graminicydy w oficjalnych zaleceniach i eksperymentują czym kto tylko wymyśli z chwastoxem włącznie :D no z tego chwastoxu (MCPA) to nawet ja już się śmieję.

Producent nie musi na powodziowy rok czekac aby przetestować podobne jak wyżej opisane "chocki" z Bandurem bo wystarczy nawodnić  poletka doświadczalne symulując ulewy i widocznie nikt tego nie zrobił zanim zalecenia choćby tylko małoobszarowe napisał

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39

Ja panowie poszedłem do Bandura z dystansem. Jeśli zastosujemy 0,3 na pierwszy liść a mamy jeszcze flagę to prawie na pewno flagę upalimy. Na pierwszy liść i nie równa cebulę osobiście dawałem 0,15 i widziałem fitotoksycznośc. Ostatnio poprawiłem 0,1 w mieszaninie i jest ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39
27 minut temu, przekręt napisał:

ale w takiej niskiej dawce to pewnie słabo bierze chwasty

2x0,15 i masz czysto. Chyba że zaczynasz walkę z chwastami jak mają 20 cm

IMG_20190527_114105.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

Ja zawsze dawałem 0,3 bandyty na 1 liść ( taki mocno zaawansowany ) i nie było skutków ubocznych jednak w tym sezonie przez ulewy po zastosowaniu ( nie odrazu , ale po jakimś czasie ) zauważyłem gdzieniegdzie całe upalone sztuki. Nigdy do bandura nie dodawałem adiuwanta doglebowego bo ponoć nie zalecają a jak w praktyce ? Co najlepsze po takiej fitotoksyczności ? Asahi , wapno czy zwykłe dolistne makro , mikro ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3140

...jeszcze siarczan magnezu jako regenerator chlorofilu a nawet przed jako osłona przed oparzeniami liści (oczywiście osłonność ma swoje granice)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przekręt    150
Dnia 26.05.2019 o 10:51, pikus243 napisał:

Zgłosiłem reklamację do firmy Bayer i czekam na odpowiedź. 

odezwali się ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xkar    0

Witam czy tej cebuli coś dolega? Jak narazie brak ochrony fungicydowej, Tylko herbicydy były stosowane

20190602_121933.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3140

po jakichś opryskach podgięta, pewnie jakim goalu lub galiganie. Po za tym zdrowa i tylko zależy w jakim regionie ?... tzn jak cebulowym rośnie aby rozważać poczatek profilaktyki fungicydowej przeciwko mączniakowi lub zasychaniu końców szczypioru od .... zapomniałem jak to się nazywa ale do znalezienia w necie.
Ja wczoraj widziałem plantację z żółtlicą i kartoflami bo na kartoflisku po niedokładnych zbieraczach posiana. Żółtlica do czwartego liscia czyli tam tylko coś na chlopyralidzie ... chyba już wczoraj wieczorem poszło no i już powinno być widać efekty i nawet postaram się ktorego dnia zobaczyć jak tam szczypior przetrzymał czy raczej; jak go pogięło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3140

bez chemii cebuli się nikt nie porywa że nawet zapomnieli że pałąkowato powyginany młody szczypior to u cebuli nienaturalne :D 
oczywiście że nic w tym złego bo następne szczypiorki powinny prosto już rosnąć.
Bandur na żółtlicę może i dobry ale czy na taką już podrośniętą ? (cztery liście) no i po tegorocznych rewelacjach bandurowych właściciel plantacji wolał po staremu jak się naczytał i nasłuchał i pewnie już ten chlopyralid tam poszedł to i ja nie pokażę na zdjęciu bodaj jak prosty szczypior u młodej cebuli wygląda .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23
GarbatyRolnik napisał:

48 minut temu, Krzysiek89 napisał:

Dokarmiacie cebulę siarczanem magnezu siedmiowodnym?

jak najbardziej.

Dajesz solo czy w mieszaninie z fungicydami. W tej zalecane dawce 3 kg czy inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sports2011    0

Witam , czy środek proteus 110 Od można stosować w cebuli ?? Na etykiecie jest wymienionych wiele warzyw ale cebuli brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj