SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Cebula
ENDRIUROL    39

caly zeszly sezon szedl goal z bandurem 0,05 i 0,3  zadnych negatywnych. moze na lzejszej ziemi cos ale u mnie nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3140

zeszły sezon był suchy i nie wiem jak Bandur ale Goal w suszę bezpieczny dla cebuli no po deszczach gdy mokra ziemia i rosy mgły....
z resztą wystarczy uważnie przeczytać ulotkę Goala tylko że dawka setki na ha to najmniejsza z zalecanych a jeszcze jej pół ... nie mniej w tym roku warunki pogodowe zupełnie odmienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3140
Napisano (edytowany)

xD Niemców się pytaj zwłaszcza ze ten pyramin nalistnie pójdzie. Ja tylko raz pyraminem pociągnąłem na uwrociu z buraków cebulę wiele -dzieścia lat temu i była w momencie wschodów i przeżyła a było tego ze 20 metrów kwadratowych i tyle wiem z praktyki.
nieco teoretycznych poszukiwań tutaj
https://www.agrofoto.pl/forum/topic/4309-cebula/page/93/?tab=comments#comment-2625163

i okolicznych wpisach 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

4zabiegi byly i bylo czysto tylko zachwaszczenie wtorne jak susza byla to byl problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3140
Napisano (edytowany)

dla tego nie lubię cebuli bo "panienka lekkich obyczajów" nie raczy gleby zakryć i gołym polem świeci do konca wegetacji i cały czas coś tam wylazi i na sam koniec potrafi tak utrudnić zbiór , z resztą ja w tym roku się z tą panienką nie zadaję a tylko u znajomego mamy problem bardzo ciekawy; siewki klonu jesionolistnego bo przy szosie rosną a z wiatrem naleciało do stu metrów od drzew w pole i plaga :D może goal jaki poradzi bo jak nie to motyka... szczerze mówiąc to ostatnio tam nie byłem i nie wiem czy tylko tym lasem zarosła czy czym więcej? i tak na goal za mokro a inne nalistne za mała cebula

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sports2011    0

Witam na cebulę zastosowałem pierwsza dawkę banduru w dawce 1,0 l na hektar. Pole wyglądało bardzo ładnie i cebuli nic nie zaszkodziło. Natomiast gdy zastosowałem drugą dawkę również 1,0 l hektar niestety cebula się odbarwiła i szczypior powyginał się . Teraz pytanie czym najlepiej wspomóc cebule teraz żeby lepiej radziła sobie z tym opryskiem? Myślę nad zastosowaniem bio algenu lub adob 14-12-38 w oprysku ?? Nadmienię ,iż drugą dawkę dałem około 2 tyg temu po czym non stop padało...

IMG_20190524_194656.jpg

IMG_20190524_194735.jpg

IMG_20190524_195038.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pikus243    0
Napisano (edytowany)

Zastosowałem Bandur przed wschodami cebuli zgodnie z etykietą 2,5 l/ha. Stosuje ten środek pierwszy raz i nie miałem pojęcia jak zadziała. Plantacja 1 ha. cebuli wypalone prawie 100 % dodam że u kolegi w dawce 2 l.na 1.2 ha.wygląda tak samo. Zaczęło się tak dziać jak zaczęło padać dość często i ziemia była mokra. Zgłosiłem reklamację do firmy Bayer  i czekam na odpowiedź. 

20190513_162621.jpg

20190513_162639.jpg

20190513_162659.jpg

20190513_162715.jpg

20190513_162729.jpg

Edytowano przez pikus243

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pikus243    0

????????

Zastosowałem Bandur przed wschodami cebuli zgodnie z etykietą 2,5l/ha. Stosuje ten środek pierwszy raz i nie miałem pojęcia jak zadziała. Plantacja 1 ha. cebuli wypalone prawie 100 % dodam że u kolegi w dawce 2l. na 1,2 ha. wygląda tak samo.  Zaczęło się tak dziać podczas częstych opadów deszczu . Zgłosiłem reklamację do firmy Bayer i czekam na odpowiedź. 

20190513_162621.jpg

20190513_162639.jpg

20190513_162729.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23

Poniżej link do artykułu. Możecie trochę poczytać. Na różnych forach czytałem już o problemach z o stosowaniem banduru w tym roku. http://www.warzywapolowe.pl/po-opadach-deszczu-cebula-zaczyna-zamierac

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przekręt    150

dorwaliście się do tego banduru jak krowy do wywaru, a już w ubiegłych sezonach pisano jakie straty były w Czechach !

przed wschodami (razem z glifosatem) dajemy 0,5l/ha, po wschodach (faza kolanka) 0,3, od fazy 1 liścia właściwego 0,5, 2-3 liście można 1 litr, a razem nie więcej jak 1,5l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pikus243    0

Teraz już wiem, tylko po co piszą na etykiecie o dawce jednorazowo 2,5 l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pikus243    0

Według Was jak powinna się zachować firma Bayer odnośnie preparatu Bandur 600 SC gdzie na etykiecie nie informuje o działaniu środka na zbyt dużą wilgotność  gleby by stosować mniejsze dawki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3140
Napisano (edytowany)

Powinni wcisnąć (w sensie z ich punktu widzenia ;) ) jakiś "bajer" że trzeba przeprowadzić dogłębniejsze badania co do interakcji ze stosowania w mieszaninach a później jak BASF dla pendimetaliny - zdjąć zalecenia dla kłopotliwych roślin gdy zniesiono pendimetalinę dla fasoli po kilkuletnich zaleceniach gdy się okazało że w zimno i mokro uszkadza. Tylko BASF informował o takiej ewentualności w ulotce a na Bandurze z ulotki z sieci nie znajduję podobnych ostrzeżeń.
A może to choroby grzybowe?... a może rzeczywiście owe interakcje występują a o mieszaniu z czymkolwiek w ulotce mowy nie ma. (?)

wykręcą się wykręcą.

to ja szukam w szczegółowych zaleceniach a w głównym nagłówku warunkującym jakoby warzywa musiały być tylko małoobszarowe wykręciki się jeszcze zanim musieli
cyt - "Odpowiedzialność za skuteczność działania i fitotoksyczność środka ochrony roślin stosowanego w uprawach małoobszarowych ponosi wyłącznie jego użytkownik."

cyt pochodzi z :
https://www.gov.pl/documents/912055/913531/Bandur_600_SC_-_ET_25-05-2018.pdf/39a31dfe-40ed-ed59-e410-66752a7e6068

Ta firma już od zamierzchłej swej historii miała problemy z dogłębniejszymi badaniami skutków ubocznych swoich produktów ferując np. silnie uzależniające narkotyki jako powszechnie dostępne leki zanim się nie okazało że więcej szkód niż pożytku... nie mniej rzeczywiście ich produkty działają a że czasem aż nazbyt "dobrze" ? ... zasada ograniczonego zaufania

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pikus243    0

Moim zdaniem jest to oszukiwanie klienta i straciłem zaufanie do firmy Bayer. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3140

A mnie z kolei Bandur bardziej zainteresował jako rzeczywiście skuteczny środek tylko niedostatecznie sprawdzony w praktyce, 
bo zaufania to ja dla zasady ; nie mam do nikogo :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pikus243    0

Wiadomo , zaufanie wypracować trzeba przez lata a Bayer chce eksperymentować na najmniejszych, którzy tracą cały zasiew cebuli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

ja przedwschodowo stosowałem bandur w dawce 1l/ha było bardzo sucho jak pryskałem więc środek nie do końca zadziałał jak powinien a mimo to po deszczu jakieś 10 % obsady cebuli wypadło....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3140
Napisano (edytowany)

Albo wolność i odpowiedzialność albo inwigilacja na każdym kroku.
Nikt nikogo za rączkę ... no właśnie niejeden by chciał być prowadzony. Na szczęście na razie tak jeszcze i oby na zawsze nie ma i "na własne ryzyko" to na wlasne ryzyko. Jeszcze by moze kogo odpowiedzialnością karną za pogodę obarczyć ?
Jako plantatorzy tez współtworzymy technologie, ponosimy ryzyko a aklonifen z Bandura to że cebuli w ulewy szkodzi mniejsze zło niżby się okazało że jeszcze konsumentowi i tu mam nadzieję, że lepiej przebadali i nie mieli czasu na więcej.
Zapewne sam producent środka najbardziej  będzie zainteresowany zebraniem doświadczeń czysto praktycznych z takiej wiosny jak ta i na przyszłość wnioski wyciągnie. 
A co z poszkodowanymi? Można zawsze próbować negocjować 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj