SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Cebula
Krzysiek89    23
Xkar napisał:

Witam. Niepokoi mnie stan siewek  na plantacji występuje około 20 procent takich roślin. Czym mogą być te uszkodzenia spowodowane?

Chyba pierwszy raz cebulę siejesz.... Bo 2 zeszłym roku była droga 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xkar    0

Niee nie pierwszy raz ale w ubiegłych latach tego nie zauważyłem, wydawało mi się tylko że reglonem wtedy przypalilem. A w tym nie stosowalem. Czyli to normalne tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23
Krzysiek89 napisał:

Xkar napisał:

Witam. Niepokoi mnie stan siewek  na plantacji występuje około 20 procent takich roślin. Czym mogą być te uszkodzenia spowodowane?

Chyba pierwszy raz cebulę siejesz.... Bo 2 zeszłym roku była droga 😁

To jest tak zwana faza flagi. Za chwilę zacznie pojawiać się pierwszy liść właściwy. Jeżeli pojawiają się jakieś żółte przebarwienia to wynik zbyt dużych dawek środków przedwschodowych i suszy.


Xkar napisał:

Niee nie pierwszy raz ale w ubiegłych latach tego nie zauważyłem, wydawało mi się tylko że reglonem wtedy przypalilem. A w tym nie stosowalem. Czyli to normalne tak?

To jest tak zwana faza flagi. Za chwilę zacznie pojawiać się pierwszy liść właściwy. Jeżeli pojawiają się jakieś żółte przebarwienia to wynik zbyt dużych dawek środków przedwschodowych i suszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xkar    0

Ok dzieki kolego  racja trochę za dużo  stompa mi wyszło  bo 3 litry na ha na piaszczystą glebę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

koledzy może doradzicie, ze względu na bardzo nie równe wschody cebuli( jedna jest w fazie flagi, kolejna kolanko, a jeszcze co po niektóre wychodzą z ziemi) niewiem jaki obrać system ochrony herbicydowej. po siewie poszedł stomp aqua 1 l/ha przedwschodowo glifosat, wczoraj po opadach na wilgotną glebę pojechałem 0,3l/ha stomp aqua  głownie występuje u mnie komosa, w małym stopniu rdest oras chwastnica ale z tym sobie poradzę. proszę o radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23

Mam podobną sytuację że wschodami. U mnie pełno psianki czarnej. Ale ze względu na brak deszczowni będę czekał do momentu 1-2 liści właściwych. W przypadku braku opadów wszystkie środki doglebowe będą pobierane przez korzenie cebuli i zdechnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Kolego, a w jaki sposób środki doglebowe przedostaną się do korzeni, jak nie ma wody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

a ja opryskał stompem i jako tako coś tam działa ale mam samosiewy zbóż pszenicy i kilka dwulisciennych babke i dziką gorczyce czym to zwalczyć ? cebula wyszła ale nie wszystka bo są tez takie co jeszcze wschodzą jest w fazie  - 1-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

Jak nie będzie wody to herbicydy doglebowe w ogóle się nie uaktywnia na suszę najlepiej nalistne ale te wykrecaja cebule a zielsko różnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy goal z lontrelem w ilości po 50 ml może uszkodzić cebulę która ma dopiero 1 cm kiełki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcopolo46    0

Cześć.Mam pytanie do was musiałem posiac trochę cebuli dokładnie 0.20h.Termin wysiewu koniec marca.Doglebowo poszedł stomp 3l na h na piaszczystą glebę.Zejscie jest bardzo słabe nie wiem dla czego zimno i sucho 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

za dużo dałeś tego stompu to raz jeśli to stomp aqua w zupełności starczyłoby 1 l/ha dwa zimna i sucha wiosna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

jeśli siana końcem marca to już powinna byc w stu procentach na wierzchu i mieć flagę jeśli jest mała obsada słabe siewki a w glebie nie skiełkowane nasionka to wziac kultywator i przesiac kukurydza bo to juz troche pozno na cebule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

ja miałem tez siana końcem marca powychodziła widać rzędy, ale ciężko strasznie rośnie pomału mam na myśli ma do 4-5 cm wysokosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcopolo46    0
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, thefarmer napisał:

jeśli siana końcem marca to już powinna byc w stu procentach na wierzchu i mieć flagę jeśli jest mała obsada słabe siewki a w glebie nie skiełkowane nasionka to wziac kultywator i przesiac kukurydza bo to juz troche pozno na cebule.

Byłem teraz i patrzyłem 10% jest flaga ale pochodzilem popatrzylem  i są siewki tak że chyba nie jest źle nasiona wykielkowane tyle że wszystko jeszcze pod ziemia

Edytowano przez Marcopolo46

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michelz    2

Czy goal 240ec  stosujecie na dymke  bo w starych nawet ksiązkach nic o tym nie ma a na siewke to normalnie sie stosuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mausik1234    0

Mam pytanie. W sialem 20arow cebuli dormo. Cebula wschodiz nie równo ale pojawia sie juz chwast i trawica. Można dac fusilade i 3 dni pozniej goal?? Ewentualnie jakie dawkowanie na 20arow 100 litry wody w beczce. Zaznaczam ze cebula juz wyszla ale i wychodzi, sa dość nue rowne te wschody bo zimne noce i brak opadów zrobiły robotę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mausik1234    0
Dnia 2.04.2020 o 20:09, adamo18 napisał:

Sieje może ktoś cebulę siewnikiem Weremczuka ? Bo mam problem z ustawieniem

Ja też miałem ten problem. Jak ustawiłeś zagarniaki na ile te 3 pokretla ma sekcji miałeś?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszbyk    59

Witam. Panowie w cebuli dymce takie robaki wychodza z ziemi i atakuja szczypior cebuli. Popryskalem mospilanem ale na drugi dzien znowy sie pojawily. Czym to zwalczyc? Przed uprawa poszedl dursban i wymieszany z ziemia byl. 

20200509_194430.jpg

20200509_194435.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Pytanie do osób które uprawiają cebulę ozimą,czy jeśli puszcza pędy kwiatowe będzie z tego plon cebuli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wydaje mi się że trzeba je (te pędy) łamać. Wtwyd powinno coś z tego być 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Nikt tego nie chce kupić . Kilka lat temu znajomy na jesieni miał najpiękniejszą a na wiosnę sam bąk . Wypielęgnował , wykopał i stależował  bo nikt tego nie chciał kupić . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób którzy stosowali w ubiegłym roku bandur powschodowo w cebuli. W jakiej fazie cebuli go używaliście,  jakie dawki i czy solo czy mieszaliście z czymś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przekręt    150

faza 1 liść właściwy ma 4-5cm można już dać banduru 100ml/ha, można dodać 250ml stompu i 250ml pyraminu

po 7-10 dniach można powtórzyć zwiększając wszystko razy 2

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj